Skocz do zawartości

adapter do Olympusa


alizar

Rekomendowane odpowiedzi

W/g mnie wymiana na skyluxa to najtansze rozwiazanie , sam tez mialem 76/700 . Strasznie sie trzesie . to taka naturalna kolej rzeczy wymiana , choc do obserwacji wizualnych skylux to najnizsze rozwiaznie bo za mala srednica obiektywu . Powiekszenie z 230 x sprzet powinien umozliwiac a skylux o 100 mniej ma .

Zobacz moze http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=11906&hl=

http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=11853&st=0 .

W sumie Polaris ma tube skyluxa na innym montazu ale zdjecia robil w projekcji okularowej . :Beer:

Po przerobce 76/700 na 135/1300 taki ksiezyc po przylozeniu kompaktu do 20 mm okularu cyknalem .

Ciezko ostre zdjecie z reki zrobic , mozna pozniej programami poprawiac . Ale to chyba max bylo z mojej strony .

Edytowane przez zbig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co mi ktos może powiedzieć na temat takich cudeniek??

http://market.fotoclassic.pl/product_info.php?products_id=41

To adapter do focenia w ognisku głównym, jak nie masz lustrzanki to jest całkowicie nie przydatny.

 

Kup to

 

http://deltaoptical.pl/deltasklep/shopping...10383a001a84020

 

lub

 

http://market.fotoclassic.pl/product_info....products_id=355

 

i bedziesz zadowolona :D

Edytowane przez qbanos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To adapter do focenia w ognisku głównym, jak nie masz lustrzanki to jest całkowicie nie przydatny.

 

Kup to

 

http://deltaoptical.pl/deltasklep/shopping...10383a001a84020

 

lub

 

http://market.fotoclassic.pl/product_info....products_id=355

 

i bedziesz zadowolona :D

 

 

no fajno...

tylko ze ktos tu mi pisal, ze mi sie telep przewroci obciążony czym takim;)

 

a moze zenit by pasował??

Edytowane przez alizar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siur, tylko też adapterek trzeba na M42. Można wtedy z okularkiem focić albo bez.

 

 

sluchajcie...a czy to ze do olympuska mozna podokrecac rozne rzeczy

( wiem wychodzę na totalną blondynkę, ale w sumie to moj naturalny kolor wlosow),

to przypadkiem nie mogloby w jakis sposob pomoc??

 

od kiedy go mam i poznalam cyfrówki, uwielbiam je...

poza tym mają zasadniczy PLUS - od razu widac efekt.....

Edytowane przez alizar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALe w aparacie Zenit to sa klisze . Od zrobienia zdjecia do jego "uzewnetrznienia" duzo czasu uplynie i sporo kosztuje . Do tego trzeba pocwiczyc i kilka filmow zniszczyc nim cos wyjdzie .

Adapter do cyfraka jest drogi , moze cos z jakas plastikowa rurka sama wykombinuj ? W przyszlosci jak juz wszystko bedzie pasowac to najwiekszy problem bedzie z ustawieniem ostrosci .

Za bardzo nie inwestuj w ten sprzet...

Swiatecznie pozdrawiam

Zbyszek

 

sa aparaty co przykreca sie na zewnatrz obiektywu pierscien- tuleje i za nia mozna mocowac apart do okularu

Edytowane przez zbig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj skan kilku fotek zenitem w ognisku głównym 76/700. Można troszke troszke kosmetyke poprawić ale to tylko do pokazania.

 

Księżyc:

f_1.jpgf_2.jpg

 

i Wenus:

f_3.jpg

 

No ale za wiele tam sie nie podokręca :( Obiektyw przecierz jest na stałe. A ten adapter to raczej tylko do prawidlowego ustawienia osi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALe w aparacie Zenit to sa klisze . Od zrobienia zdjecia do jego "uzewnetrznienia" duzo czasu uplynie i sporo kosztuje . Do tego trzeba pocwiczyc i kilka filmow zniszczyc nim cos wyjdzie .

Adapter do cyfraka jest drogi , moze cos z jakas plastikowa rurka sama wykombinuj ? W przyszlosci jak juz wszystko bedzie pasowac to najwiekszy problem bedzie z ustawieniem ostrosci .

Za bardzo nie inwestuj w ten sprzet...

Swiatecznie pozdrawiam

Zbyszek

 

dzieki Zbigu...zawsze kubelek zimnej wody....

pewnie masz racje.....

pewnie sobie w ogole odpuszcze te kombinacje, do czasu wejscia w posiadanie lepszego aparatu i telepa.....

tylko ze do tego czasu się zestarzeję i zgorzknieję zupelnie, nie realizujac swoich marzeń....

Edytowane przez alizar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adapter do cyfraka jest drogi , moze cos z jakas plastikowa rurka sama wykombinuj ?

 

Acha i jeszcze fotka mojej przejściowki do cyfraka :) (własnej produkcji):

 

przjsciowka.jpg

 

Materiały:

- Tekturowa rolka po papierze toaletowym Touching Toalet paper;

- Czarna taśma samoklejąca.

 

Pasuje prawie idealnie i można fajnie ustawić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha i jeszcze fotka mojej przejściowki do cyfraka :) (własnej produkcji):

 

przjsciowka.jpg

 

Materiały:

- Tekturowa rolka po papierze toaletowym Touching Toalet paper;

- Czarna taśma samoklejąca.

 

Pasuje prawie idealnie i można fajnie ustawić :)

 

 

NO TAKIE WłAśNIE PODEJśCIE DO TEMATU MI SIę PODOBA!!!!

 

 

NIE ZNIECHęCAM SIę!!!

 

CZEKAM NA INNE POMYSLY;))

ALE TA ROLKA JEST NIE DO PRZEBICIA!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO TAKIE WłAśNIE PODEJśCIE DO TEMATU MI SIę PODOBA!!!!

NIE ZNIECHęCAM SIę!!!

 

CZEKAM NA INNE POMYSLY;))

ALE TA ROLKA JEST NIE DO PRZEBICIA!!!

 

Prosze żadnych śmiechów hihów! Żeby była jasność:

Nie u żywam statywu z kompletu. Na fotce jest recznie robiony statyw na którym leży teleskop. Teraz tylko kłąde aparat obok wyciągu, zakładam "przejściówke" i można cykać co nie co :) Na statywie "firmowym raczej by to nie przeszło :(

 

statyw_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze żadnych śmiechów hihów! Żeby była jasność:

Nie u żywam statywu z kompletu. Na fotce jest recznie robiony statyw na którym leży teleskop. Teraz tylko kłąde aparat obok wyciągu, zakładam "przejściówke" i można cykać co nie co :) Na statywie "firmowym raczej by to nie przeszło :(

 

statyw_1.jpg

 

 

JA NAPRAWDę JESTEM PEłNA UZNANIA DLA TWOJEJ POMYSłOWOśCI!!!!!!!!!

:notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....ALE TA ROLKA JEST NIE DO PRZEBICIA!!!

Masz racje . Dobre rozwiazanie Z jednej strony musi pasowac ciasnawo na okular co najmniej 20 mm a z drugiej na obiektyw aparatu . Musi byc tej dlugodci aby obiektyw dotykal okularu " na styk ".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje . Dobre rozwiazanie Z jednej strony musi pasowac ciasnawo na okular co najmniej 20 mm a z drugiej na obiektyw aparatu . Musi byc tej dlugodci aby obiektyw dotykal okularu " na styk ".

 

PROBLEM Z TYM WSZYSTKIM WYNIKA Z TEGO ZE OLYMPUSEK MA DOSC DLUGI OBIEKTYW...

(wiadomo- zoom 10x)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sa aparaty co przykreca sie na zewnatrz obiektywu pierscien- tuleje i za nia mozna mocowac apart do okularu

 

wlasnie caly czas to mi chodzi po glowie...

bo tuleje do oliego posiadam...

 

wstawiam fotki...

 

 

 

są takie adaptery do canona....

http://www.allegro.pl/item98368827_f_adapt..._20d_f_vat.html

 

 

i ponawiam pytanie:

może mogę coś wstawić pomiędzy aparat a telep??

z_tulejką2.jpg

bez_tulejki.jpg

z_tulejka1.jpg

Edytowane przez alizar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kodak easy share dx7630 ma na zewnatrz obiektywu w korpusie pierscien do ktorego mocuje sie tulejke, ostrosc zlapalo dalej bo na klawiaturze.

 

U Ciebie tulejke dopasuj do zewnetrznego pierscienia w obiektywie . Tak powinno byc dobrze, bo chyba jest na stale .

Edytowane przez zbig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kodak easy share dx7630 ma na zewnatrz obiektywu w korpusie pierscien do ktorego mocuje sie tulejke, ostrosc zlapalo dalej bo na klawiaturze.

 

U Ciebie tulejke dopasuj do zewnetrznego pierscienia w obiektywie . Tak powinno byc dobrze, bo chyba jest na stale .

 

ok, swietnie...tulejka.....

ale co dalej??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.