Skocz do zawartości

Akwarium morskie promila .....


Rekomendowane odpowiedzi

Dzis chcę się Wam pochwalic moim 2 hobby ,ktorym zajmuje sie od ok 7 lat.

Jest to akwarystyka morska :D

Diswiadczenie zbierałem latami i nadal go zbieram,lecz cena mojego zaangażowania jest warta,ponieważ swiat morski jest fantastyczny!

Moje akwarium ma tylko 112ltr + panel(oczyszczalnia biologiczna) 25ltr.Hoduje korale miekkie -mniej wymagajace,oraz kilka korali twardych+ ryby.

Sorrki za jakos zdjec ,ale w moim akwa jest bardzo jasno(swietlowki 10000K + Aktyniczne t5) i trudno zrobic dobra fotke.

Jesli kogos zainteresuje mój temat,to zapodam jeszcze sporo fotek mojego"morszczaka"

Resize_of_PICT4012.JPG

Resize_of_PICT4013.JPG

Resize_of_PICT4017.JPG

Resize_of_PICT4021.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przybyło trzech nowych osobników,dopiero sie aklimatyzuja.

Pozatym po akwa chodzi peło slimakow"turbo" i Krab "pustelnik"

Mam nadzieje,ze uda mi sie kiedys ich uchwycic na fotce.

Jak "nowi"bedą gotowi do sesji fotograficznej,do znowu zapodam kilka fotek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajne akwarium :)

lecz po obejrzeniu filmu "Gdzie jest Nemo", jakoś tak inaczej patrzę już na takie hobby :rekin:

promil zdjęcia to wrzucaj, ale jak byś był łaskaw troche balans bieli poprawić, bo za dużo niebieskiego,

o i przy okazji: http://www.fotografia-przyrodnicza.art.pl/...ografowanie.php

taki poodradnik jak fotografować rybki :)

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny efekt Sumasie :Salut: Ta fotka bardzej przypomina"klimat" w akwarium słodkowodnym z dojrzała lekko"zółtawa" woda.

W morskim akwarium swiatło jest prawie białe z domieszka niebieskiego.

Najprosciej wytłumaczyc ,wyglada tak jak swiatła halogenow ksenonowych.

Ale nadal bede próbował :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne hobby ale zdjęcia narazie podłe <_< .Niedawno rozbawił nas gośc,który opuścił w połowie urodziny bo pędził"krewetki rozmnażać"czy coś podobnego :szczerbaty: Co się z tym dzieje gdy niema dłuższy czas prądu?.U mnie z powodu wichur raz nie było prądu trzy dni a raz została mi tylko jedna faza przez dwa dni.Chyba czarny sen akwarysty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis chcę się Wam pochwalic moim 2 hobby ,ktorym zajmuje sie od ok 7 lat.

Jest to akwarystyka morska :D

Diswiadczenie zbierałem latami i nadal go zbieram,lecz cena mojego zaangażowania jest warta,ponieważ swiat morski jest fantastyczny!

Moje akwarium ma tylko 112ltr + panel(oczyszczalnia biologiczna) 25ltr.Hoduje korale miekkie -mniej wymagajace,oraz kilka korali twardych+ ryby.

Sorrki za jakos zdjec ,ale w moim akwa jest bardzo jasno(swietlowki 10000K + Aktyniczne t5) i trudno zrobic dobra fotke.

Jesli kogos zainteresuje mój temat,to zapodam jeszcze sporo fotek mojego"morszczaka"

Także interesuje się akwarystyką tylko słodkowodną teraz mam zamiar wymienić akwarium na większe, o morsko wodnym wiem raczej mało zawsze uważałem to za dość niedostępne hobby ale czasy się zmieniają teraz wszystko jest ogólno dostępne. Twoje ryby są przepiękne a te koralowce to bajka chociaż ja gustuje w tradycyjnych słodkowodnych roślinach mam kilka ciekawych gatunków ale to zupełnie odbiega od twojego akwarium. Jedyne co mi się nie podoba to te twoje marne 112l zdecydowanie za mało, ale pewnie już myślisz nad większym. B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzybek80 dzieki wielkie za uznanie.Co do 112ltr to i tak sporo jak narazie ,ponieważ wczesniej mialem 60ltr :Boink: i też tętniło w nim życie.Przejscie z 112ltr na 200ltr lub wiecej ,to dodakowy koszt ok 3 tys.

Tu rzecz miewa sie tak ,iż aby w morszczaku zachowac w miare stabilne warunki ,powinno byc ok 15-20% na pojemnosc akwarium ilościowo żywej skały,ktoej 1 kg kosztuje od 30-60 zł!!!Wiec na 200 ltr wypada ok 30 kg LR(live reef),wiec rachunek jest prosty.Gdyby ominac ta zalecana ilosc LR,to dojrzewanie akwarium ciagło by sie miesiacami lub wogóle by nie zaszło :angry: Tu rzecz ma sie inaczej:

NH4+ przy pomocy bakterii zamienia sie w NO2-nastepnie z NO2- dalej do NO3- już mniej szkodliwego ale nadal przeszkadzajacego w utrzymaniu dobrej kondycji zwierza.Następnie NO3- przy pomocy bakterii beztlenowych do wolnego azotu ,ktory ulatnia sie do atmosfery.

Wiec reasumujac to wszystko ,przy małej ilosci zywej skały beda problemy.........

Wiec niech zostanie te 112ltr ,ktore ma sie dobrze:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś akwarium nie wiem czy to było 15-20 litrów miałem pare rybek ale to było dawno i o nie nie dbałem bo byłem gówniarz, teraz bym chętnie coś hodował ale nie ma kasiory... a rybki bardzo fajne :] bardziej mi sie chyba podoba słonowodne akwarium niż słodkowodne :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem że to takie drogie ja teraz walnę sobie ok. 350l, będę musiał kupić duży filtr biologiczny i dodatkowe oświetlanie bez wymiany grzałki na mocniejszą także się nie obejdzie, no i nowe tło ale to wszystko nic z twoimi wydatkami.

 

ps. widzę że na rybach słodko wodnych także się znasz. :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ja juz nie chodowałem :D :Piranie,pielegniczki,pielegnice(Zebra,A.Maroni,Niebieskołuska),Paletki i cała inna obsada.

Dobra rada : w tej 350-ce załoz rafe koralowa,służe pomocą ,a pozatym znam tansze zródła gdzie można nabyć zwierzęta :Beer:

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wydatków na moje morskie akwa to nie jest tak zle ,poniewaz juz za 20 zł można kupic szczepki korali miekkich :D I to cieszy,a pozatym mozna zrobic tez tak jak ja-przemycic z zagranicy samemu zywa skałe lub zyjatka.

Bedąc kilka lat temu w Grecji,tydzien hodowalem w garnku wyłowione ukwiały i 2 jeżowce :szczerbaty: ,które szczesliwie dojechały do kraju po ponad 36 h.

To dopiero frajda :helo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia są super. Sam męczę akwarystykę słodkowodną od ca. 10 lat i chcę przerzucić się na morską. Od dawna masz to akwarium morskie? Jaki masz sprzęt wspomagający? - odpieniacze etc.?

Mam zbiornik 250 litrów i odkąd kupiłem roślinki na Allegro :Boink: nie mogę pozbyć się rybiej ospy.

Stary a głupi

Edytowane przez rerekumkum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.