Skocz do zawartości

M51 - first light MT800


Piotrek T.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

po ponad 4 miesiącach czekania, w Wielki Piątek, nareszcie dojechał do mnie Soligor MT800 :helo: Oczywiście, kupiłem OTA do posadzenia na LXD55:

mt8007xt.th.jpg

Najmilszym zaskoczeniem jest chyba bardzo solidnie i precyzyjnie wykonany wyciąg Crayforda.

 

Dokładnie jeden dzień później, czyli wczoraj, była całkiem przyzwoita pogoda wieczorem. Zanim się uporałem ze sprzętem było już po 23, no i niestety wylazł Łysol + cirrus na deser... M51 prawie w zenicie, więc wymyśliłem sobie, że pomęczę ją z godzinkę. Montaż nie jest jeszcze dobrze wystrojony, żeby się nie stresować robiłem tylko ekspozycje od 5s do 30s (około 150 klatek w sumie).

Kilka wersji:

 

m51_20060415.jpg

Zwykła, w miarę stonowana

 

m51_20060415b.jpg

Trochę bardziej wyciągnięte tło

 

m51_20060415x1_3.jpg

Być może lepiej to wygląda 1,3x zresamplowane

 

Fotografowane przez MT800 posadzone na LXD55 i Vestą SC3. B)

Bym zapomniał - Wesołych Świąt!

Edytowane przez Piotrek T.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

po ponad 4 miesiącach czekania, w Wielki Piątek, nareszcie dojechał do mnie Soligor MT800 :helo: Oczywiście, kupiłem OTA do posadzenia na LXD55:

mt8007xt.th.jpg

Najmilszym zaskoczeniem jest chyba bardzo solidnie i precyzyjnie wykonany wyciąg Crayforda.

 

Dokładnie jeden dzień później, czyli wczoraj, była całkiem przyzwoita pogoda wieczorem. Zanim się uporałem ze sprzętem było już po 23, no i niestety wylazł Łysol + cirrus na deser... M51 prawie w zenicie, więc wymyśliłem sobie, że pomęczę ją z godzinkę. Montaż nie jest jeszcze dobrze wystrojony, żeby się nie stresować robiłem tylko ekspozycje od 5s do 30s (około 150 klatek w sumie).

Kilka wersji:

 

m51_20060415.jpg

Zwykła, w miarę stonowana

 

m51_20060415b.jpg

Trochę bardziej wyciągnięte tło

 

m51_20060415x1_3.jpg

Być może lepiej to wygląda 1,3x zresamplowane

 

Fotografowane przez MT800 posadzone na LXD55 i Vestą SC3. B)

Bym zapomniał - Wesołych Świąt!

 

 

Piękna fotka, kiedy ja takie zaczne robić :Boink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Najmilszym zaskoczeniem jest chyba bardzo solidnie i precyzyjnie wykonany wyciąg Crayforda."

No nie wiem...nie jestem tym wyciagiem milo zaskoczony - tez mam ta tube , ale wyciag nie jest wyciagiem Crayforda :-( . Jest to zwykly zebatkowy wyciag z podkladkami teflonowymi ( jezeli to wogole jest teflon )z dosc duzym luzem . Tak to przynajmniej wyglada u mnie ( tuba jest nowa )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za przychylne opinie :Beer: Jeszcze mam dłuuugą drogę do przejścia, aby wycisnąć maksimum z tego sprzętu. Szkoda, że pogoda średnio sprzyja...

 

"Najmilszym zaskoczeniem jest chyba bardzo solidnie i precyzyjnie wykonany wyciąg Crayforda."

No nie wiem...nie jestem tym wyciagiem milo zaskoczony - tez mam ta tube , ale wyciag nie jest wyciagiem Crayforda :-( . Jest to zwykly zebatkowy wyciag z podkladkami teflonowymi ( jezeli to wogole jest teflon )z dosc duzym luzem . Tak to przynajmniej wyglada u mnie ( tuba jest nowa )

 

Ja mam akurat Crayforda :D Jak się nie mylę, jest to pierwsza dostawa MT800 (w zeszłym tygodniu) z takimi wyciągami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam akurat Crayforda Jak się nie mylę, jest to pierwsza dostawa MT800 (w zeszłym tygodniu) z takimi wyciągami.

 

Ciekawe, ja widziałem MT800 z takim wyciągiem 9 miesięcy temu.

Mogę potwierdzić że chodzi bardzo precyzyjnie, mnie też się spodobał.

Edytowane przez mario2005
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.