Skocz do zawartości

nowa reklama uniwersala


adamsz12

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem sobie dziś Vademecum... i zaskoczyła mnie zmiana reklamy U na ostatniej stronie. Przestali juz chwalic się niezmiennie od 3 lat jak to budują największy teleskop w Polsce i tylko podają nowe hasło:

 

"Konkurencja już dawno została w tyle..."

 

Rany jak ja się uśmiałem !

Rzeczywiście odsadzili konkurencje .... tylko zapomnieli wspomnieć że nie w tym kierunku co trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie dziś Vademecum... i zaskoczyła mnie zmiana reklamy U na ostatniej stronie. Przestali juz chwalic się niezmiennie od 3 lat jak to budują największy teleskop w Polsce i tylko podają nowe hasło:

 

"Konkurencja już dawno została w tyle..."

 

Rany jak ja się uśmiałem !

Rzeczywiście odsadzili konkurencje .... tylko zapomnieli wspomnieć że nie w tym kierunku co trzeba.

 

 

ja wiem U sa wiadaca firma w Polsce i tego sie nie da ukryc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie dziś Vademecum... i zaskoczyła mnie zmiana reklamy U na ostatniej stronie. Przestali juz chwalic się niezmiennie od 3 lat jak to budują największy teleskop w Polsce i tylko podają nowe hasło:

 

"Konkurencja już dawno została w tyle..."

 

Rany jak ja się uśmiałem !

Rzeczywiście odsadzili konkurencje .... tylko zapomnieli wspomnieć że nie w tym kierunku co trzeba.

 

:lol::ha:

 

Dobre!! Autentyk!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol::ha:

Dobre!! Autentyk!

Na pewno nie w tym kierunku co trzeba?

Telepy tak im wychodzily ze chyba lepiej ze wzieli sie za kopuly. Czy jakas inna firma w Polsce zajmuje sie kopulacja? Bo jesli nie, to rzeczywiscie U jest wiodaca!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam lubię Żółciutkie teleskopy firmy U. Zawsze jak byłem mały i oglądałem TV to w teleturniejach dla dzieci były ich telepy jako nagrody i zawsze chciałem TAKI mieć :szczerbaty:

 

A co mi tam niech się reklamują! Ci co się astro interesują wiedzą ze nie są najlepsze a młodych mogą zarazić pasją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Cygnus, jak U te kopuły wykonuje to już na podstawie ich teleskopów można się domyślać. Firma nie staje się z dnia na dzień z dziadowskich produków, podejścia do klienta rodem z minionej epoki nagle świetna firmą tylko dlatego że do asortymentu dodała kopuły !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telepy tak im wychodzily ze chyba lepiej ze wzieli sie za kopuly. Czy jakas inna firma w Polsce zajmuje sie kopulacja? Bo jesli nie, to rzeczywiscie U jest wiodaca!

 

 

Kopuły wykonuje tylko parę firm na świecie.

Rozmawiałem z właścicielem kopuły kupionej w U. zadowolony nie jest bo mu sie woda do obserwatorium leje. Mieli to poprawić ale co z tego wyszło to nie wiem bo się dalej tym nie interesowałem. Przyjąłem, ze jeżeli jest wada konstrukcyjna to naprawa będzie za pomocą leczenia syfa pudrem i sobie odpuściłema, a kupiłem kopułę firmy syriusz observatories.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naprawa będzie za pomocą leczenia syfa pudrem

Ha, wnikliwe spojrzenie... :ha:

Mam tylko pytanie czy te kopuły są robione z laminatu poliestrowo - szklanego? No, z plastiku, żeby "popularniej"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiekc, no nieeee :) Nie zamierzam babrać się w laminatach (łokropność jak dla mnie!). Po drugie - qrczę nie można robic wszystkiego! Tym niemniej dzięki za te słowa! Jak będzie zastój w łodziach - zastanowić będzie się trzeba :D

Chodziło mi o to, by sie upewnić, czy właściwie zamierzam odpowiedzieć na wątpliwości Mirka Krasnowskiego. W każdym razie zaryzykuję, zakładając, że jest to właśnie technologia zbliżona do stosowanej w produkcji łodzi.

Otóż laminowanie odbywa sie na zestawie form, wykonanych najczęściej ze stali nierdzewnej. Formy są: primo straaasznie drogie, secundo - nie ma możliwości bezkonfliktowego ingerowania w uzyskany za ich pomocą kształt. W przypadku przecieku, można jedynie zakładać jakieś uszczelki, które może i jakiś czas wytrzymają. Natomiast KSZTAŁT elementów kopuły winien zapewniać wodoszczelność. Zatem właśnie forma jest wadliwa! Dlatego też szalenie zgrabne określenie Mirka o pudrze i syfie jest absolutnie trafione.

Jest jeszcze ewentualność niedokładnego sklejenia z sobą obu połówek (w przecięciu pionowym) kopuły. Na tym łączeniu też może pojawić się przeciek. Ale... no, to już by była gruuuba niedokładność wykonawstwa. To tak, jakby także samo klejona łódka miała zatonąć tuż po pierwszym wodowaniu!

:Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam lubię Żółciutkie teleskopy firmy U. Zawsze jak byłem mały i oglądałem TV to w teleturniejach dla dzieci były ich telepy jako nagrody i zawsze chciałem TAKI mieć :szczerbaty:

Tu muszę przyznać rację koledze. Też pamiętam (jeszcze zanim zacząłem się interesować astro na poważnie) jak gdzieś w TV albo w jakimś konkursie z Wiedzy i Życia na przykład były jako nagroda Uniwersalne teleskopy. I też zawsze sobie myślałem kurcze taki teleskop to fajna sprawa musi być, też chce taki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko pytanie czy te kopuły są robione z laminatu poliestrowo - szklanego? No, z plastiku, żeby "popularniej"...

 

 

Dokładnie to jest taka technologia. Chyba wszystkie firmy na świecie, które robią popularne kopuły stosują to rozwiązanie. Gotowego produktu nie da się poprawić bez zmiany formy i w tym jest szkopuł. W najbliższym czasie będę miał okazję oglądnąc tę przeciekającą kopułę to napiszę coś więcej. Generalnie wolałem nie ryzykować i kupiłem sprawdzony produkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie zakonczyla dyskusja w sprawie A i powstaje nowy ciekawy temat U <_<

Nie rozumiem tak do końca twoich intencji... Forum jest m.in. po to, by wymieniać się opiniami. Dopóki ktoś nie napisze, że te kopuły są niedobre dlatego, że produkuje je Uniwersał, będzie OK. Z kolei jeśli masz inne zdanie na ten temat, poparte wiedzą, czy doświadczeniem - napisz. Ja wpisałem się na listę użytkowników A-F po to, by się wypowiadać w tych sprawach, w których czuję się choć ciut kompetentny i będę to robić. Gdybym chciał tylko sobie poczytać, nie rejestrowałbym się.

Zwróć uwagę jeszcze na jedno: skoro przez te kopuły leje się woda, to znaczy, że nie warto ich kupować. Może to być istotna informacja. Hmmm... to nie kosztuje paru groszy!

:Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tak do końca twoich intencji... Forum jest m.in. po to, by wymieniać się opiniami. Dopóki ktoś nie napisze, że te kopuły są niedobre dlatego, że produkuje je Uniwersał, będzie OK. Z kolei jeśli masz inne zdanie na ten temat, poparte wiedzą, czy doświadczeniem - napisz. Ja wpisałem się na listę użytkowników A-F po to, by się wypowiadać w tych sprawach, w których czuję się choć ciut kompetentny i będę to robić. Gdybym chciał tylko sobie poczytać, nie rejestrowałbym się.

Zwróć uwagę jeszcze na jedno: skoro przez te kopuły leje się woda, to znaczy, że nie warto ich kupować. Może to być istotna informacja. Hmmm... to nie kosztuje paru groszy!

:Beer:

 

moze faktycznie, ja mialem jeden teleskop U optycznie bardzo dobry, po za tym wszystko bylo :szczerbaty: . Znam tez kilka osob co maja U i tez nie narzekaja. Ale jak piszecie ze zaczeli robic kopoly ktore przeciekaja to faktycznie troche smieszne :ha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.