Skocz do zawartości

Tranzyty ISS


Limax7

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Fotosnajper 12 napisał:

Robiłem to poprzez Any Video Converter. VirtualDub w wersji 1.10.4 nie obsługuje plików *.mov pomimo, że niby je wczytuje. Bardziej z naciskiem na "niby". Cały film w wersji oryginalnej ma 350M, więc trochę. 

 

Pozdrawiam.

 

Spróbuj w VirtualDub nie poprzez drag&drop ale w ten sposób, czyli Ctrl+O a potem wybierając z listy typ MOV i otwórz

 

Powinno się udać.

2017-12-04_183341.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Fotosnajper 12 napisał:

Ekhmm. Że jak zmienić format nagrywania filmu? Sorki, ale nigdy nie słyszałem o takiej możliwości.

Tryby p oraz i zmieniasz w tym miejscu:

nikon-d7100-test-21-ustawienia-filmu.jpg.d4ebf21022e1fffd4b0c23ea6d78e57d.jpg

Z tym że widzę, że u Ciebie jest z tym gorzej, niż u mnie tzn w 60 fps masz tylko tryb z interpolacją, więc albo musisz się pogodzić z 30 fps na fullHD, albo 60 fps na niższej rozdzielczości. Jedna i druga opcja jest kiepska z punktu widzenia ISS...

W moim D7500 jest takie ustawienie jak "typ pliku filmowego" i tam się ustawia mp4 albo mov. Niestety u Ciebie takiej opcji nie widzę, więc pewnie jesteś skazany na mov. Zasadniczo te pliki nie różnią się jakościowo (kodek jest identyczny), jedynie właśnie kwestia wspierania przez soft (mov to plik bardziej "apple'owski").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

To wspaniałe uczucie kiedy  zbliża się tranzyt przez Księżyc ,cały sprzęt jest przygotowany, mimo pochmurnego całego dnia niebo się rozpogodziło i minutę przed tranzytem Księżyc chowa się za ścianę bloku (obserwacja z balkonu). Może ma ktoś zdjęcia z wczorajszego tranzytu widocznego w woj śląskim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

W końcu znalazłem parę minut by złożyć składankę z tranzytu 10 VIII. Czas tranzytu 0.7 sek, rozmiar ISS 47.7''

Sporo przygód przytrafiło mi się po drodze: wzorzec czasu, który kilka minut nie mógł znaleźć sygnału, telefon na 10 min przed, chmura na 5 min przed i nerwowe szukanie Słońca na ekranie aparatu po ustąpieniu chmury. Udało się je namierzyć na ok 20-30 sek przed przelotem. 

10VIII.jpg.eb9cb587fe8b703708b995d533fc1bf5.jpg

 

I dzisiejszy tranzyt tj 18 VIII. Czas trwania tylko 0.35 sek, rozmiar ISS 52.4''.

Tranzyt bez perypetii ale cirrus trochę skiepścił sprawę. Udało się złapać tylko na jednej klatce dlatego nie da rady zrobić z tego składanki 

18VIII.jpg.bbae9bf5262d14bf90ceca4f22564dc2.jpg

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pogoda wreszcie dopisała, po trzech latach ponownie na Księżycu zaliczony tranzyt.

 

26 września 2018, Łapczyca /Bochni, 0h21'40,57"
254/1200mm, Pentax K-5, ISO200, 1/1600
rozmiar kątowy ISS: 43,92"
odległość do Stacji: 629,18km
czas tranzytu: 0,86s
faza Księżyca 99,1%

 

26wrz18_ISS_Moonw.png

  • Lubię 4
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, miron_z napisał:

Pogoda wreszcie dopisała, po trzech latach ponownie na Księżycu zaliczony tranzyt.

 

26 września 2018, Łapczyca /Bochni, 0h21'40,57"
254/1200mm, Pentax K-5, ISO200, 1/1600
rozmiar kątowy ISS: 43,92"
odległość do Stacji: 629,18km
czas tranzytu: 0,86s
faza Księżyca 99,1%

 

26wrz18_ISS_Moonw.png

Dobra ostrość w końcu 1/1600 sek. Strzelałeś zdjęcia seryjne bo ISS jest na 6 klatkach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Nareszcie!

Albo niesposobny czas, albo zbyt odległe miejsce, albo chmury... ciągle coś. Tym razem mimo grożących chmur udało się!

Razem z Łukaszem - fotolooka udało się nam zobaczyć przez wizjery i sfotografować tranzyt ISS na tle Słońca:) 

Kraków, 22.02.2019, godz. 12:19,

ISS_3x_1.JPG

IMG-20190222-WA0003.jpg

Edytowane przez MarcinSn
  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Spoko wyszło, jak nakładasz zdjęcia na siebie żeby widać było kilka ISS?

Ja robiłem pierwsze podejście do tranzytu na tle tarczy Słońca. 19.04
Chciałem całe Słońce więc nie robiłem telepem bo nie obejmie tylko lunetką do guidingu 50/172 + neximage 5.
No i czywiście musi być to "ale" nie ustawiłem dobrze ostrości i nie widać szczegułów.
2 Maja mam kolejny tranzyt mam nadzieję na pogodę i lepsze zdjęcia.
Tranzyt ISS 19.04.2019 godz. 9:54

6.jpg

Tranzyt ISS 19.04.2019.gif

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.