Skocz do zawartości

Tranzyty ISS


Limax7

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłam cztery pojedyncze zdjęcia Canonem 450D + kit 55-250 mm. Ogniskowa 250 mm, ISO 800, f 5.6, 1/30 s. A że robiłam z ręki to wyszły takie jakie wyszły. Trochę późno zobaczyłam ISS, szybko leciał, a chciałam by był widoczny, więc takie, chyba nie najlepsze, parametry wybrałam.

I jeszcze pierwsze zdjęcie, na którym - wg mnie - ładnie widać ISS :rolleyes:

post-20736-0-48227200-1320264331_thumb.jpg

Edytowane przez hp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tranzyty na najbliższe 3 dni !

 

 

7 listopada 2011 na tle Słońca (10:55 CET)

 

20111107_1055cet_slonce.png

 

 

 

 

 

8 listopada 2011 Słońce (09:59 CET)

 

20111108_0959cet_slonce.png

 

 

 

 

 

PS. dziś nie było nad Polską tranzytów!

 

 

 

9 listopada 2011 Słońce (09:02 CET)

 

20111109_0902cet-slonce.png

Edytowane przez Limax7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Z informacji zamieszczonych na CalSky wynika, że dzisiaj nad Poznaniem będzie można obejrzeć tranzyt amerykańskiego satelity na tle tarczy słonecznej. Zjawisko będzie miało miejsce o godz. 15:50:06.

Czas tranzytu: 1,30 s; wielkość kątowa obserwowanego satelity: ok. 4"

Jestem ciekawy jak to zjawisko będzie widoczne przez Kronosa 26x70, zaopatrzonego w filtr słoneczny.

http://www.calsky.com/cs.cgi/Satellites/16?

 

P.S.

To nie będzie tranzyt ISS. Obserwować będzie można satelitę Seasat 1 (10967 1978-064-A).

Edytowane przez Marek B.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Hej, właśnie sprawdziłem pocztę, patrzę a tu monit o tranzycie.... dziś o 10:16, e-mail przyszedł o 8:13. Ech... czy to jakieś opóźnienie w poczcie, czy calsky tak późno to wysyła? Przecież nie będę sprawdzał poczty co godzinę.... W ustawieniach calsky mam: duration for calculation 1 week - nie rozumiem tego... czy orbita się zmieniła jakoś, że alert tak późno przyszedł?

 

Ech... chyba już wiem o co chodzi... miałem ustawione, że alerty przychodzą tylko w środy... a że akurat dzisiaj wypadł tranzyt to mam za swoje.

Edytowane przez Alice
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja też się zapisałem na alerty przejść Międzynarodowej Stacji Kosmicznej i dostałem właśnie wiadomość, że w okolicach Warszawy:

 

* w piątek 27 września, około godz. 4:28:44 naszego czasu Stacja przejdzie na tle Jowisza,

 

* w niedzielę 29 września, około godz. 2:52:11 Stacja przejdzie na tle Księżyca, tutaj pokazano, jak to będzie wyglądać. Tuż przed tym przejściem Stacja w małej odległości minie Jowisza, ale będzie wtedy w cieniu Ziemi i nie będzie widoczna.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też się zapisałem na alerty przejść Międzynarodowej Stacji Kosmicznej i dostałem właśnie wiadomość, że w okolicach Warszawy:

 

* w piątek 27 września, około godz. 4:28:44 naszego czasu Stacja przejdzie na tle Jowisza,

 

* w niedzielę 29 września, około godz. 2:52:11 Stacja przejdzie na tle Księżyca, tutaj pokazano, jak to będzie wyglądać. Tuż przed tym przejściem Stacja w małej odległości minie Jowisza, ale będzie wtedy w cieniu Ziemi i nie będzie widoczna.

 

Zgadza sie, obecnie ISS przechodzi na tle Ksiezyca i Jowisza. Generujcie sobie mapki na Calsky.

 

Np. Jutro rano takie miejsca beda mialy tranzyt ISS na tle Ksiezyca

 

IMG_20130927_102905.jpg

Edytowane przez Limax7
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...
  • 10 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.