Skocz do zawartości

Zlot w Białej 31 lipiec - 6 sierpień 2006


Gość saywiehu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość saywiehu

Po rozmowie telefonicznej z Kaluznym_m informuję, że w zbliżonym terminie odbędą się dwa zloty.

Od 31 lipca do 6 sierpnia zapraszam zainteresowanych do Białej kolo Trzcianki. Belęcin będzie albo w poprzedającym, albo w następnym tygodniu (dzięki, Kaluzny_m!!!). Czyli i do wyboru, i do koloru, choć wszystko w granicach Wielkopolski.

Krótko opiszę miejscówkę: byly internat szkoły średniej, obecnie siedziba stowarzyszenia ekologicznego. W środku jeszcze nie byłem, za to widziałem teren z zewnątrz: przepiękny stary park, a w nim szkoła rolnicza plus interesujący mnie budynek. Do wypożyczenia rowery (20 szt.), możliwość rozbicia namiotu lub nocleg w budynku (56 miejsc). Własna kuchnia. Nieopodal - pole, na którym można rozstawiać sprzęta. Dostęp do prądu na polu jest.

W zasięgu przepiękna dolina Noteci oraz Trzcianka (5 km) z jeziorami. Mnóstwo lasów (grzyby, jagody), ciemne niebo. Spokojna wieś, warunki do "oddychnięcia" znakomite.

Dodam jedną stroniczkę z folderku. Reszta materiałów i informacji - 19/20 maj.

post-2472-1147892146_thumb.jpg

 

P.S. Do tego zlotu przymierzałem się od pewnego czasu. Ponieważ mam niestety "sztywny" termin, poprosiłem Kaluznego_m o nie dublowanie terminu, co zostalo z sympatią przyjęte. Nie robię zamieszania! Czuję wenę do tego w sobie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość saywiehu

Tak jak obiecałem, dziś mam więcej informacji dotyczących zlotu. Dlatego też postanowiłem założyć nowy topic, żeby w jednym garnku nie mieszać dwóch odrębnych spraw.

 

O MIEJSCÓWCE:

Największą atrakcją jest na pewno po wielekroć zachwalane przeze mnie ciemne niebo. Poza tym: czyste powietrze, łąki, lasy, jeziora, Noteć. Około 2 km od bazy jest ciąg wzgórz morenowych. Na jednym z nich dziś byłem z gospodarzem obiektu. Po drodze spłoszyliśmy stadko saren, a nad nami dumnie szybował orzeł-bielik. Widoczność ze szczytu wzgórza znakomita, widoczny niemal cały horyzont, można dojechać blisko samochodem, można wnieść sprzęt, co prawda prądu tam się nie uświadczy. Super miejsce do obserwacji nieba w nocy, a w dzień - do opalania i obserwacji przyrody. Zaciemnienie miejsca - praktycznie całkowite.

Znacznie bliżej bazy jest wspomniane przeze mnie pole, na którym też można rozstawiać sprzęta. Z najbliższego otoczenia budynku da radę obserwować jedynie (szeroko rozumiane) okolice zenitu - wysokie drzewa i budynki ograniczają widoczność.

 

O BUDYNKU BAZY

Pokoje sypialne 4-8 osobowe - na piętrze i poddaszu, z podstawowym wyposażeniem - tapczany, stoliki, krzesła, szafy itd. Wszystko "nie pierwszej młodości", ale standard o wiele lepszy niż w Bukowcu. Łazienki i toalety - wspólne, ale ilość węzłów sanitarnych - b. duża, w końcu to były internat. Są prysznice. Wszystko w konwencji socjalistycznego internatu - skromnie, ale jest. No i jest czysto. Na piętrze jest kuchenka z wyposażeniem, do korzystania w razie potrzeb. Na parterze - obszerny hall i 2 ładnie odnowione sale konferencyjne. Zero netu i TV !!! (he, jak dla mnie - to zaleta :)). Na tyłach wieeelki taras, zaraz przy nim - miejsce na ognisko. Do wypożyczenia rowery. Niesamowite wrażenie robi park - potężne drzewa, klomb różany. W sumie zieleni na setki ton ;) Ścieżki, ławeczki,zakamarki... Małe sprostowanie względem zapowiedzi: spokoju to tak naprawdę nie będzie, bo "Ptacy taki Hałas i Rozhowor czynią..." :D

 

CENY:

- nocleg w pokoju : 19 zł/os.;

- nocleg we własnym namiocie: 7,50 zł/doba (prąd za dodatkową opłatą);

- wyżywienie całodobowe (śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja, podkurek) : 20 zł

- wypożyczenie roweru : 5 zł / dzień

 

SPRZĘT

Na pewno ja pojawię się ze swoim: Syntą -"Cynthią" 8" na Dobsie, Skyluxem z napędem i perełeczką, najmini-mini - Tałem Alkorem. Załatwiam jeszcze jednego Newtona 8" na EQ-5. Z zapowiedzi na mail wynika, że będzie też C8 na z napędem na EQ-5. Reszta - należy do was.

Gospodarz obiektu ma do dyspozycji 10 lornetek Taiga 9x60 i lunetę Celestron Ultima 80 oraz mikroskopy i takie tam inne najprzeróżniejsze.

 

INNE ATRAKCJE

Jeśli będziecie chcieli, to za niewielką dodatkową opłatą będą prelekcje, pokazy i wyprawy z dziedzin: ochrona przyrody, ekologia, zasoby naturalne regionu.

Myślę o zrobieniu spływu kajakowego Notecią, lub jednym z równoległych do niej kanałów (taki hardcore). Na stałe oczywiście dostęp do mojej skromnej wypożyczalni sprzętu wodnego w Trzciance.

 

DOJAZD

Rozpiszę i rozrysuję to jeszcze dokładnie. Teraz najogólniej: Trzcianka leży 25 km na pd.-zach. od Piły. Jadąc z miasta w kierunku na Piłę - zaraz za wiaduktem (albo odwrotnie - jadąc z Piły - tuż przed Trzcianką :D) oznakowane skrzyżowanie z drogowskazem "Biała 4". Dojazd od tego miejsca oznakuję tablicami, żeby nie było wątpliwości, pewno będą odblaskowe coby i w nocy było widać.

 

REZERWACJE

Proszę o info na mail : saywiehu@wp.pl lub na PW - ilość osób i noclegów. Na jakieś 2 tygodnie przed imprą proszę o wpłatę - 25% kosztów. Szczegółowo dogadam się z każdym z osobna (jakie noclegi, posiłki itd.).

Edytowane przez saywiehu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość saywiehu

Dopiszę, że w ośrodku jest 56 miejsc noclegowych w pokojach, czyli pewno aż za dużo. Ale w razie czego mogę załatwić dodatkowe posłania na materacach. Na namioty - miejsca sporo. Na pewno wytarguję jakieś upusty dla dzieciaków, ale nic pewnego jeszcze nie wiem.

Zdjęcia obiektu będę zamieszczał... jak je będę miał (ech, zapominalstwo nie choroba :D), na razie niech wystarczy ta okładka folderku z pierwszego postu.

 

Sumas: dzięki wielkie!!! Ale choć na chwilkę przyjechać musisz - bo te co rusz obiecywane napoje w końcu... szkłem przejdą :D

 

Wiehu, czy to to?

 

Ano Polaris, to jest to!

:Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość polaris

Chetnie zglosze wstepnie swoja osobe.

Ale termin jest dosc newralgicznie zwiazany z moja praca, wiec najwyzej wpadlbym na jedna noc...

To w koncu w miare blisko!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość saywiehu

Jeszcze dopowiem, że wzgórza, o których pisałem, są świetnym miejscem dla motolotni. A na łąkach poniżej - suuuper miejsce na latawce ;) Stały wiatr zapewniony!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę coś dodać jako rodowity Wielkopolanin.(Poznaniak):-)...To napiszę tak...Okolice PilY , Trzcianki, Czarnkowa,Krzyza Wlkp...Sa naprawe wyjatkowe i niezwykle urocze...Mnie juz od dłuzszego czasu po głowie chodzi chęć takiego urlopu gdzie mam wszystko w jednym tzn.

 

Rano

-śniadanko w miłym gronie astromaniaków

-możliwość wyprawy rowerowej po okolicy a jest co zwiedzać:-)

-kąpiel,plaża , opalanko,zabawy itp.

-wędkowanie,Grilowanie,piwko

 

a wieczorkiem

-obserwacje, wymiana doswiadczeń,macanko sprzetu itp

-ognisko,kiełbachy,znowu piwko(czasem trochę pradu 40 V),gitara ,śpiew i chulanki:-) do białego rana

 

no i atrakcyjność ceny..w opcji All Inclusive za powiedzmy 50 zł mamy wszystko nocleg i wyżywienie i jeszcze zostanie pare groszy na cosik:-)

ja osobiscie mysle o namiocie więc koszta to około 30 zł za osobę czyli 210 zł za tydzień no po prostu nic więcej dodać..

 

p.s

 

To dopiero bedzie zlot taki prawdziwy-tygodniowy..

 

Waldixs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość saywiehu

Takiego jeszcze newsa zapodam, że jak kto wędkować lubi i tych "glizdów" się nie brzydzi, to też zabawę niezłą se tu znajdzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkałem w Pile swego czasu.Piła i okolice to faktycznie piękny rejon, dużo lasów i jezior,jeżeli tylko uda mi się wziąść kilka dni wolnego z pewnością zjawie się z moim C8N :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość saywiehu
Na 90 % też się pisze to żabi skok ode mnie i mam pytanie, jeśli się nie wykupi wyżywienia będzie możliwość Skorzystania z kuchni

Niestety, gospodarz przypisał nam wyżywienie do noclegów. Skorzystanie z kuchni wiąże się dodatkowo z koniecznością zapłaty za prąd, gaz, czy co tam jest (nie sprawdziłem). Oczywiście, zapłata ta rozłoży się na wszystkich, czyli w sumie będą to nieduże pieniążki.

Z drugiej jednak strony, zobaczcie co dają nam w tych 20 zł stawki dziennej: prócz 3 podstawowych posiłków jest tam i podwieczorek (pewno skromny, ale jest), i kiełbacha na wieczorne grillowanie :)

 

P.S. Hmmm... doszedł więc nam stały dzienny koszt - za energię - powiedzmy, że 1 zł/os. za dzień. Ja będę MUSIAŁ za to zapłacić. A kawuchę, herbatkę, czy co tam jeszcze każdy przecież będzie robił.

Edytowane przez saywiehu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość saywiehu

A teraz dodatkowo parę pierwszych fotek.

Widok na tył budynku, z tarasem. Na parterze okna sali konferencyjnej i wejście do niej. Piętro i poddasze - noclegownia.

 

 

A tu opisywane przeze mnie wzgórza.

 

 

na tym zdjęciu jedyne w najbliższym zasięgu źródło światła- gospodarstwo + 2 latarnie. Wiatróweczka ??? :D

Obiecuję pogadać z "decydentem" ;)

 

 

 

Następne fotki BĘDĄ!!!

Na koniec, bo jeszcze jest miejsce :) pochwalę się moim zestawem bojowym: Cynthia, Skylux (pożyczony mi) i Alkorek kochany. W domciu jest jeszcze jeden Skylux, z napędem, ale to własność mego syna, Emila.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość saywiehu
A teraz dodatkowo parę pierwszych fotek.

Widok na tył budynku, z tarasem. Na parterze okna sali konferencyjnej i wejście do niej. Piętro i poddasze - noclegownia.

 

 

A tu opisywane przeze mnie wzgórza.

 

 

na tym zdjęciu jedyne w najbliższym zasięgu źródło światła- gospodarstwo + 2 latarnie. Wiatróweczka ??? :D

Obiecuję pogadać z "decydentem" ;)

 

 

 

Następne fotki BĘDĄ!!!

Na koniec, bo jeszcze jest miejsce :) pochwalę się moim zestawem bojowym: Cynthia, Skylux (pożyczony mi) i Alkorek kochany. W domciu jest jeszcze jeden Skylux, z napędem, ale to własność mego syna, Emila.

Qrcze: wyświetlają się wam te fotki, czy nie??? U mnie zaraz po napisaniu posta były wszystkie, a teraz sam tekst został :unsure:

Mam info od Krystiana Kozy, że jemu też się raz wyświetliły i... po sprawie. Bądź tu mądry :( Objętościowo były ok, nawet przestrzeni ciut zostało, a nie pierwszy raz foty wrzucałem do posta.

To ponawiam

Po kolei: 3 pierwsze

post-2472-1148222127_thumb.jpg

post-2472-1148222163_thumb.jpg

post-2472-1148222188_thumb.jpg

Edytowane przez saywiehu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość saywiehu
Ja mam zamiar zabrac mojego Newtona 8" :)+ żona tylko po co :ha:

Hmmm... będę musiał pogadać z gospodarzem obiektu, czy nie ma tam zakazu zwożenia żon WŁASNYCH :ha:

 

Z tego co wiem, to koty, psy, akwaria DOZWOLONE...

Edytowane przez saywiehu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.