Skocz do zawartości

czy BARSKA jest ok?


voytek

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki Panowie za odzew. Ale się ubawiłem. Jeszcze dobrze nie zacząłem a mam już złoto. Są jeszcze inne łopaty? Oczywiście, że czekam na opinie o lornetce Barska, ponieważ zastanawiam się nad - Barska X Trail 30x80, Jeżeli technicznie będzie zbliżona do Celestron 25x70, to biorę Barska. Trochę wyprzedzę pytanie, do czego potrzebuję takich powiększeń. Chciałbym poobserwować samoloty na wysokościach przelotowych. Aczkolwiek obserwacje nieba nocą jest też interesujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za odzew. Ale się ubawiłem. Jeszcze dobrze nie zacząłem a mam już złoto. Są jeszcze inne łopaty? Oczywiście, że czekam na opinie o lornetce Barska, ponieważ zastanawiam się nad - Barska X Trail 30x80, Jeżeli technicznie będzie zbliżona do Celestron 25x70, to biorę Barska. Trochę wyprzedzę pytanie, do czego potrzebuję takich powiększeń. Chciałbym poobserwować samoloty na wysokościach przelotowych. Aczkolwiek obserwacje nieba nocą jest też interesujące.

 

Forum to wielka skarbnica wiedzy. Wystarczy poszukać. :)

Dle Ciebie polecam przeczytać wątek o samolotach : http://astropolis.pl/topic/31975-obserwacje-samolotow/

 

Na pewno znajdziesz odpowiedzi na większość pytań, a jeśli nie to tam możesz kontynuować dyskusję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to, żeś mi, namieszałeś mi, żeś mi. Musiałem się z tym przespać. Zajebista sprawa robić zdjęcia. Lecz ja na razie zostanę przy obserwowaniu. Niech rozwój pasji idzie swoim torem i tempem. Uważam, że są to studia nad sprzętem i samym sobą. Tak miałem z wiatrówką i motocyklem. Strzelectwo zacząłem od wiatrówki za 100 zł, dziś mam zestaw za 3000 zł. Strzelam z pozycji stojącej ok. 50m. Nawet nie źle mi idzie. Pomyślałem, że do sprawdzenia przestrzelin dobra będzie luneta. Kupiłem 30-90x90, rubinowe szkło. Szajs, szybciej ją sprzedawałem niż ją kupiłem. Kupiłem lornetkę nikona, wybór padł na 16x50. Ze statywu extra. Z wiatrówką ćwiczę w terenie, Nad głową widzę przelatujące samoloty, spojrzałem w górę przez lornetkę, ale czad, 16x daje radę ale przydało by się 25 a jeszcze lepiej 30x. No i tak znalazłem się tutaj. Przy okazji poznaje fajnych ludzi. Zajmując się motocyklem.wyczytałem gdzieś na forum fajną myśl; Autem przemieszczasz ciało, motocyklem podróżuje dusza. Myślę, że to można przenieść na każdą inną pasje, zainteresowanie, i chyba o to chodzi.

Edytowane przez Mariusz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem tekst, jest to post z tej stronki http://www.cloudynights.com/topic/325066-kronos-30x90/ Well, about the Barska 30x80's - quality varies as does collimation, the effective aperture is only about 72mm (verified with a flashlight test), and the magnification on the pair I'm trying to currently sell is only about 24x instead of 30x. I mi wychodzi tyle samo co Celestron 25x70, no i do ameryki nie trza jechać.

Edytowane przez Mariusz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.