Skocz do zawartości

Antysemityzm itp


Rekomendowane odpowiedzi

Nie raz spotykałem się nawet osobiście z zarzutami, że Polacy są antysemitami, a ponieważ nie znam osobiście nikogo, kto jawnie wyraża poglądy antysemickie, zawsze mówiłem, że to jakaś ściema, manipulacje prasy zagranicznej itp. Jednak dzisiaj na Onecie ukazała się wzmianka o tym, że izraelski MSZ rozważa bojkot polskiego ministra edukacji Romana Giertycha. Mnie to jakoś nieszczególnie poruszyło, ale jak zacząłem czytać komentarze internautów to się załamałem. I doszedłem do wniosku, że rację miał bodajże były premier Izraela Yitzhak Shamir, gdy powiedział, że Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki :(

 

Powiedzcie mi proszę skąd to się w ludziach bierze. Dlaczego tak łatwo jest wmówić ludziom nienawiść do jakiegoś narodu, którego przedstawicieli większość z nich nawet nie widziała na oczy. Rozumiałbym gdyby dotyczyło to narodu, który dopuścił się w historii jakiejś wielkiej zbrodni, jak Holokaust, czy rzeź Ormian w Turcji, ale nie ma generalnie czegoś takiego jak "antygermanizm" czy "antyturkizm", mimo wszystko. A więc jeszcze raz - dlaczego największą nienawiścią i pogardą dażona jest grupa ludzi, która nie dość, że nie ma na sumieniu zbiorowej odpowiedzialności za jakieś zbrodnie, ale która która miała niebagatelny (pozytywny) wpływ na rozwój naukowo-cywilizacyjny ludzkości. Mam swoje mętne teorie na ten temat, ale nie jestem do nich do końca przekonany, więc byłbym wdzięczny gdyby ktoś powiedział co o tym myśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Benedykt

He, he, he ....

 

Radku - antysemityzm i holocaust to pojęcie wymyślone przez tych, którzy na cierpieniu i bolesnych doświadczeniach narodu żydowskiego chcą osiągnąć jakiś cel - polityczny, gospodarczy itp.

Bo łatwiej jest zamiast powiedzieć "nie zgadzam się z Pańskimi poglądami" i przedstawić merytoryczne argumenty rzucić komuś "jesteś Pan antysemitą i popierasz Pan holocaust". Na taką "argumentację" nie masz odpowiedzi ...

 

Pomyśl - skoro jest coś takiego w Polsce jak "antysemityzm", to dlaczego nie ma "antyrosyjskości", antyniemieckości", "antywłoskości" czy czegoś tam innego "anty"?

 

A sprawa holocaustu - nikt przy zdrowych zmysłach nie zaprzeczy, że historia, którą przeszedł naród żydowski była bardzo bolesna. I osobiście chylę czoła przed Tymi, którzy przeszli przez piekło tego świata. Ale w imię czego ja mam znosić ciągłe zarzuty, że jako Polak powinienem się poczuwać do tego, co Niemcy zgotowali Żydom w czasie II wojny światowej, co Gomułka wraz towarzyszami partyjnymi wyprawiał w 1968? Otóż nie poczuwam się.

Zwłaszcza, że historia młodej Polski Ludowej pokazała, kto tak chętnie i gorliwie wypełniał obowiązki w SB. Szczególnie wobec polskich patriotów, byłych żołnierzy AK.

 

Reasumując - nic w życiu nie jest czarne, nic w życiu nie jest białe.

Należy zapominać o urazach i razem na tym świecie żyć. O swoich uprzedzeniach zapomnieli Francuzi i Niemcy, zapomnieli Niemcy i Polacy. Mogą też Żydzi, ale nie chcą. Bo jest im z tym wygodnie.

Jeśli ktoś za cel życia stawia sobie rozdrapywanie zabliźniałych ran, to niech się nie dziwi, że jego postawa nie spotka się akceptacją. A to broń Boże nie jest żaden antysemityzm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antysemityzm czy raczej dokladnie antyjudaizm istnieje od co najmniej 2000 lat. Wtedy Polski nie bylo.

Kiedys slyszalem, ze pierwszym antysemita byl jeden z apostolow chyba Pawel / na pewno imie na P/

A skad sie bierze ? Sadze, ze z obludy. W/g mnie grupa ludzi w imie swoich wlasnych interesow robi duzo zlego aby wiecej miec wladzy, kasy - symbolicznie : zloty cielec. Ta grupa skutecznie wmawia wszystkim, ze jest z jakiegos narodu i kazde wyrazenie niezadowolenia z jej knowan jest od razu przez jej podlegle media naglasniane jako antysemicka wypowiedz. Tak samo ten narod na ktorego skladana jest odpowiedzialnosc za dzialania tamtej grupy politycnie na tym traci ale rzad ma kase na swoje powiedzialbym wyjatkowo antyludzkie zachowania .

Tragedia tego narodu jest to, ze maja przez LOS wyznaczona role do spelnienia i dane od LOSu talenty aby mogli wyznaczona role spelnic, a niespelniaja z pelna swiadomoscia konsekwencji.

Skoro znowu narastaja antysemickie hasla to LOS planuje znowu.... . Zeby tylko nas to minelo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie cudzoziemcy uważają polske za antysemicką tylko z jednego powodu...

Bo "Auschiwzt (chyba tak się to pisze) był w polsce a więc to były polskie obozy zagłady"

Osobiście z wielmoma takimy przykładami sie spotkałem i często nawet ta sami polacy mówili.

Dla mnie powód jest prosty, kiedy zakończyła sie 2 wojna światowa Żydzi dostali własne państwo i zaczeli wszem i wobec tepić antysemityzm i wszelkie jego objawy, i rozgłaszali jakie cierpienia musili zność...

A Polska wręcz przeciwnie "utraciła" państwo i nie mówiło sie o zbrodniach popełninych na polakach, a teraz juz wszyscy o tym zapomnieli, nie uczono o tym w szkołach, teraz prubuje sie na nowe wpajać młodym prawde ale chyba jest troche zapuźno...

Aprawda jest jasna... Dlaczego w Polsce były obozy zagłady??

Bo w polsce było najwięcej żydów.

Dlaczego było ich najwięcej??

Bo w polsce było panowała tolerancja religijna (jedyna w europie w średniowieczu) nie było świętych wojen.

Gdzie były najsurowsze kary za pomaganie żydom (na terenach okupowanych)??

W polsce, była to kara śmierci

A dlaczego??

BO polacy chętnie pomagali żydom.

Jaki jest procent obywateli polski w odznaczonych izraelski orderem "Sprawiedliwy wśród narodów świata"

Aż 60%!!!

Czy tak się zachowywał naród antysemicki??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zupełnie niewiem Radku i reszto skąd wzieliście, że nie było antygermanizmu :) sądze że dopiero pokolenie lat 90tych jest z niego wyleczone tak do końca :rolleyes:

 

a antysemityzm? jest baaaardzo wygodny, mocno historycznie tradycyjny wiec łatwo przywoływany jako oczywisty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc jeszcze raz - dlaczego największą nienawiścią i pogardą dażona jest grupa ludzi, która nie dość, że nie ma na sumieniu zbiorowej odpowiedzialności za jakieś zbrodnie...

Nie ma? Chyba tylko dlatego że na lekcjach historii o tym nie uczą. Chociaż w niektórych bardziej szczegółowych podręcznikach jest zaznaczony negatywny wpływ Żydów na losy świata, od rewolucji francuskiej po II wojnę światową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie były najsurowsze kary za pomaganie żydom (na terenach okupowanych)??

W polsce, była to kara śmierci

A dlaczego??

BO polacy chętnie pomagali żydom.

Jaki jest procent obywateli polski w odznaczonych izraelski orderem "Sprawiedliwy wśród narodów świata"

Aż 60%!!!

Czy tak się zachowywał naród antysemicki??

 

Nie zapominaj o tym że wielu Polakow pomagalo Żydom za pieniądze, a jak pieniążki się kończyły to wydawali ich hitlerowcom. Często Żydów wydawali ich polscy sąsiedzi żeby zająć ich mienie. Nie zawsze mamy się czym chwalić.

Edytowane przez adamsz12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze wreszcze przestaniemy obarczac wina za cokolwiek narody . Przeciez to jednostki cos zlego robily. I w kazdym narodzie takie sa . Nie mam zamiaru na siebie przyjmowac win za to, ze ktos z mojego narodu zabil , tak samo nie obarczam innych narodow -TYLKO LUDzi co to robili . To przyjmowanie win cudzych na siebie jest nam wpajane . Latwiej wtedy nami manipulowac.

Najwyzej moge obarczac wspolwina rzady co chronia przestepcow bo sa z ich narodu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie dzieje się bez przyczyny. Polski antysemityzm nie był bezpodstawny, skoro naród polski musiał znosić i zwalczać niechcianą konkurencję. To polityka państw zaborców spędziła do nas masę żydowską uwalniając się od tego brzemienia. Ja bym się wcale nie przejmował zarzutami o antysemityzm, bo cały świat ma w tym udział. Żydzi powinni dziękować narodowi polskiemu że mogli u nas kątem mieszkać, będąc przeganiani po całej Europie. Dlatego śmiać się nalezy z tych bezczelnych zarzutów władz izraelskich, bo oni jak zwykle próbują coś wygrać na antysemityźmie. Ten naród czci pieniądz a nie Boga swego, a jak mówi powiedzenie: "nie da się dwom panom służyć" i tak są postrzegani.

Edytowane przez lemarc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mówi żydowskie przysłowie "Lepsze jest deko handlu niż kilogram roboty"

Oni wszystkich dla pieniędzy nabijali w butelke a teraz wszyscy na nich mszczą.

Uogolniasz , nie da sie nabic dla pieniedzy wszystkich tak samo drugie stwierdzenie, ze wszyscy sie mszcza jest nieprawdziwe. Zalozmy, ze wszyscy w Twoim otoczeniu sie mszcza /?/ to nie swiadczy ze tak samo robia inni . Oni- to tez za ogolne pojecie . :Beer:

A w Polsce to nawet to przyslowie diabli wzieli i jest nieprawdziwe przynajmniej dla drobnego handlu.

Edytowane przez zbig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mówi żydowskie przysłowie "Lepsze jest deko handlu niż kilogram roboty"

Oni wszystkich dla pieniędzy nabijali w butelke a teraz wszyscy na nich mszczą.

 

Ja nie cierpie jak ktos dla zasady i z zalozenia wyglasza bzdury antysemickie;(((

Dlatego warto poznac geneze nienawisci do Zydow....

Wiec co do tego cytatu Kuraka, powiem tak:

Kupcy,lichwiarze....jakie podle no nie!!!

Ale czy Ty wiesz ze Zydzi zostali na mocy jakiegos tam edyktu POZBAWIENI PRAWA do posiadania ziemi.

Wiec zeby przezyc imali sie innych zawodow!

A ze ja nie lubie Rzadu Izraela (Polskiego tez nie)wiec racze tez dodac ze oczywiscie teraz daza do naglosnienia historii , by na tym politycznie i i gospodarczo zarobic....Ale tak sie dzieje wszedze i w kazdej kulturze(nasze PiS tez to stosuje)....

Antysemityzm jest mi na szczescie obcy bo nie umie nienawidziec dla zasady....

Edytowane przez elwira
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche... za bardzo uogulniłem moje stwierdzenie.

Ale mam kolegów którzy "nienawidzą" żydów a kiedy ich zapytałem za co tak ich nienawidzą to żadnej sensownej odpowiedzi nie dostałem :Salut: a jak się zapytałem czy znaja jakiegoś żyda to odpowiedzieli przeconco i byli troche zmieszani jak odpowiadali na ostatni pytanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche... za bardzo uogulniłem moje stwierdzenie.

Ale mam kolegów którzy "nienawidzą" żydów a kiedy ich zapytałem za co tak ich nienawidzą to żadnej sensownej odpowiedzi nie dostałem :Salut: a jak się zapytałem czy znaja jakiegoś żyda to odpowiedzieli przeconco i byli troche zmieszani jak odpowiadali na ostatni pytanie...

Gratulacje. Ciesze sie, ze spojrzales ponad propagande. :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mam kolegów którzy "nienawidzą" żydów a kiedy ich zapytałem za co tak ich nienawidzą to żadnej sensownej odpowiedzi nie dostałem :Salut: a jak się zapytałem czy znaja jakiegoś żyda to odpowiedzieli przeconco i byli troche zmieszani jak odpowiadali na ostatni pytanie...

I właśnie o to o mi się rozchodzi. W pewnych momentach historii i w pewnych narodach może pojawić się "antygermanizm" jak zauważył McArti, czy anty-cokolwiek-innego, ale takie epizody mają swoje przyczyny. Niemcy najechali Polskę, dokonali niewyobrażalnych zbrodni, więc trudno oczekawać, żeby Polacy ich za to kochali. Ale mimo to chyba nikt obecnie nie obarcza Niemców odpowiedzialnością za wszystko złe co się dzieje w Polsce czy na świecie, natomiast ludzi, którzy mają gotowe wytłymaczenie, za za wszystko co najgorsze odpowiadają "Żydki" jest na pęczki. Co więcej, partia, która wygrała wybory, wygrała je dzięki poparciu jawnie antysemickiej rozgłośni radiowej, i wyborcom tej partii wcale to nie przeszkadzało. Trudno więc twierdzić, że w Polsce antysemityzm jest zjawiskiem marginalnym, a to że gdzie indziej jest pewnie podobnie jest średnim pocieszeniem. Dla mnie to wszystko to jest jakaś paranoja.

Edytowane przez Radek Grochowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy tak jawnie jeszcze bedzie w tej rozglosni. Watykan sie nimi zainteresowal jak prosto z mostu cos jawnego powiedzieli . A ogolnie na swiecie nie mozna NIC jawnie mowic w jakis tam sprawach bo to antysemityzm . Jakie uklady ma Watykan z Izraelem, ze naszym radiem sie zainteresowal? Tylko kupcza? Jakis kosciol w Izraelu za synagoge w Hiszpanii ? To niedawno zrobili.

I chyba tez z takich relacji bierze sie antysemityzm . Ale to tylko gora , ludzie co sie wkrecili do wladz dowolnych instytucji na calym swiecie. / Talenty niewlasciwie wykorzystane/

Np. informacje ilu procentowo w danych zawodach jest pochodzenia niepiastowskiego to juz antysemickie pytanie, a takie samo tylko o niezydowskim pochodzeniu w Izraelu jest calkiem naturalne .

Bezsprzecznie jest % duzo wiecej w zawodach prawniczych , sadach , bylo i moze znowu jest sluzbach specjalnych , administracji wysokiego strzebla, w rzadach przez ostatnie 16 lat itd.

Ciekawe jakby Polska sie rozwijala jakby nie bylo tej nadreprezentacji . Dlatego flustracje i ogolnie anty... .

Sadze, ze nasza gora to tak w duzej czesci byla nie nasza. Do tego stopnia sa zintegrowani, ze dlugi poslow Samoobrony ktos z Izraela chce wykupywac . Ciekawe czy za pieniadze pomordowanych rodakow co przejal bank izraelski i do dzisiaj nie zwrocil spadkobiercom?

A nienawisc skupia sie na szarakach takich samych jak my . Gora zyje swoim zyciem i interesami. I tylko ona powinna odpowiadac . Z dolu do gory mozna dostac sie mozolna praca , ukladami , a gdy ich nie ma to poprzez przewrot, zamieszki .

Sadze, ze w Polsce mamy nastepny etap . wyrownywania % proporcji w wladzy . Bedzie dobrze i znikna anty.... .

Edytowane przez zbig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też się długo zastanawiałem, czemu mówią, że Polacy antysemityzm wyssali z mlekiem matki itd... I tak czytam ten wątek, i od góry do dołu coraz bardziej widzę, że właściwie nie ma co pisać, bo znowu >>ja do Żydów nic nie mam, ale...<<. Że Izrael i lobby żydowskie w USA rozgrywa holocaust - prawda. Że w Izraelu biją Palestyńczyków - prawda. Ale jest też polska prawda antysemityzmu, którą poznawałem latami, od przypadku do przypadku.

 

A to pani od polskiego w ósmej klasie, w 89 roku cichcem do nas - dzieciaków przecież - mówi: a to wy nie wiecie, że w rządzie same Żydy?".

 

A to kolega z pracy dowodzi, że Hitler be, no ale Niemcy musieli coś zrobić, bo Żydzi mięli w łapach większość gospodarki.

 

A to inny kolega z pracy, wyższe wykształcenie, tzw. "dobry dom", mówi mi, że Żydzi trzymają całą gospodarkę. Jak próbuję się szczegółów spisku dowiedzieć, to jeszcze dowiaduję się, że przecież Żydzi zamordowali Chrystusa. Ten sam człowiek czarnoskórych nie nazywa inaczej niż 'czarnuch', 'asfalt' albo 'bambus'. Ten sam człowiek wysyła gejów do lekarza. I ten sam obok łóżka ma różaniec i książeczkę nabożeństw. Przypadek - powie ktoś. Jest jednak u nas w Polsce jakaś wybuchowa mieszkanka pseudoreligijności i nacjonalizmu. Najłatwiej dostrzec to w przedwojennej Polsce.

 

Mógłbym tak wymieniać jeszcze kilkadziesiąt przypadkowych sytuacji, rozmów niczym niesprowokowanych, na trzeźwo i przy wódce, z zahukanymi babinkami i doktorami nauk.

 

Nie chce mi się wchodzić w dywagacje historyczne, bo choć materiału znam sporo, to sprawa zawsze jest śliska. Mówię, co usłyszałem i zobaczyłem.

 

Zresztą można co nieco zobaczyć tutaj:

 

http://www.akuku.pl/link_frameset.php?strH...v%3DWyxEdbyswKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miales odwazna pania z polskiego.

 

Tak jest od tysiecy lat . Szkoda, ze nikt z waznych nie wyciagnal wnioskow aby juz tak nie bylo .

 

Dobrze, ze dostrzegasz , kiedys dostrzezesz ale i tak nic nie bedziesz mogl zrobic tylko nie dac poniesc sie fali .

 

Dopuki nie bedzie zmiany w zachowaniu waznych to beda fale kary .

Edytowane przez zbig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miales odwazna pania z polskiego.

 

Nie odważną panią, tylko głupią nieco i zaczadzoną. Miesiąc wcześniej dawała nam dobre rady, żeby jak w kogoś piorun uderzy, to gościa zakopać w ziemi, żeby prąd odszedł... Żałosna ignorancja i stek ludowych bzdur, który pewnie niejednego porażonego kosztował życie.

 

I ten ludowy antysemityzm bierze się właśnie z takiego 'dlugi poslow Samoobrony ktos z Izraela chce wykupywac'. Konkretnie - kto, czyje, kiedy? Plotka rośnie w siłę, a potem od plotki głowy nieraz spadają, bo ludziska uwierzyli i komuś się ręka zanadto rozbujała.

 

Ciebie pewnie nikt w 68 na Madagaskar nie wysyłał, bo pochodzenie nie to. Jak chwała, to narodowa, a jak komuś łeb rozwalą, to jednostki. Nie ma tak - albo w jedną, albo w drugą. Ci wszyscy Polska-Polacy-Rodacy patrioci, niech spojrzą na naszą kulturę, wypiszą 20 najwybitniejszych pisarzy, a potem zaczną skreślać Żydów, Ukraińców, Litwinów i pozostałych 'innych'. Ilu pozostanie na liście? 20%?

 

Są źli i dobrzy Polacy, źli i dobrzy Żydzi, źli i dobrzy ludzie po prostu. Problem w tym, żeby żaden cwel nie chciał wyrównywać walcem, bo ma czarno-białe widzenie.

 

Nie dzielmy się jak wielorasowe bydło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem, dlaczego tak bardzo poruszył Cię link do tekstu "Dla kogo robil Schnepf?" (autor: Tomasz Sommer)

 

"Na stronie Światowego Kongresu Żydów (www.worldjewishcongress.org) ukazało się zupełnie zdumiewające oświadczenie. Wynika z niego, że piastujący stanowisko polskiego ministra Ryszard Schnepf, zdymisjonowany właśnie doradca ds. polityki zagranicznej premiera Kazimierza Marcinkiewicza, pracował nie tylko dla dobra polskiego rządu, ale także na korzyść prywatnej żydowskiej organizacji. Co więcej, oświadczenie sugeruje, że w swych działaniach motywował się sytuacją osobistą, a wręcz rasową!

 

Aby uniknąć nieporozumień, cytuję cały komunikat w języku angielskim, w takiej formie, w jakiej znajduje się na stronie WJC:

 

Delay in Polish restitution likely after resignation of minister19 May, 2006

 

The resignation of a Polish Cabinet minister may delay the passage of a restitution bill for Jewish property, JTA reports. Secretary of State Ryszard Schnepf quit this week after a newspaper article in which he was quoted as saying that Poland’s prime minister wanted the country to join in a German-Russian oil pipeline. Schnepf, whose father was the head of the Polish Jewish community during the Communist regime, was in the midst of negotiating the details of a law that would compensate Jews for the confiscation of their property by the Nazis and Communists. Meanwhile, a meeting that was to take place on the compensation bill earlier this week between prime minister Kazimierz Marcinkiewicz and leaders of the Claims Conference was canceled. Gideon Taylor, executive vice president of the Claims Conference, told JTA: “We are concerned that the departure of secretary of State Schnepf will delay the process, and we are urging the Polish government to move rapidly to introduce and improve the proposed legislation". (....) "

 

(źródło: www.nczas.com)

 

PS

Sprawa jest przecież oczywista.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odważną panią, tylko głupią nieco i zaczadzoną. Miesiąc wcześniej dawała nam dobre rady, żeby jak w kogoś piorun uderzy, to gościa zakopać w ziemi, żeby prąd odszedł... Żałosna ignorancja i stek ludowych bzdur, który pewnie niejednego porażonego kosztował życie.

 

I ten ludowy antysemityzm bierze się właśnie z takiego 'dlugi poslow Samoobrony ktos z Izraela chce wykupywac'. Konkretnie - kto, czyje, kiedy? Plotka rośnie w siłę, a potem od plotki głowy nieraz spadają, bo ludziska uwierzyli i komuś się ręka zanadto rozbujała.

 

Ciebie pewnie nikt w 68 na Madagaskar nie wysyłał, bo pochodzenie nie to. Jak chwała, to narodowa, a jak komuś łeb rozwalą, to jednostki. Nie ma tak - albo w jedną, albo w drugą. Ci wszyscy Polska-Polacy-Rodacy patrioci, niech spojrzą na naszą kulturę, wypiszą 20 najwybitniejszych pisarzy, a potem zaczną skreślać Żydów, Ukraińców, Litwinów i pozostałych 'innych'. Ilu pozostanie na liście? 20%?

 

Są źli i dobrzy Polacy, źli i dobrzy Żydzi, źli i dobrzy ludzie po prostu. Problem w tym, żeby żaden cwel nie chciał wyrównywać walcem, bo ma czarno-białe widzenie.

 

Nie dzielmy się jak wielorasowe bydło.

Niech więc Żydzi pierwsi przestaną dzielić swiat na siebie i resztę i już będzie cacy. Bo jak na naród wybrany przystało powinni być wzorem postępowania, a jeśli nie potrafią, to ich wybranie jest fikcją. Edytowane przez lemarc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaslyszane z TV .

Papiez Benedykt 16 aby nie urazic Polakow i Zydow podczas pielgrzymki nie bedzie uzywal jezyka niemieckiego za wyjatkiem pobytu w Oswiecimiu.

W/g mnie to swiadczy o duzym politycznym wplywie Zydow na to co Papiez w Polsce podczas pielgrzymki robi. A tego nie powinno byc . :Boink:

Jak ktos we wszystkim miesza/ na ogol dla kasy i wladzy/ to nie moze dziwic sie, ze ci co maja mieszane wyrazaja niezadowolenie. A nie miesza Icek z Palestyny, tylko jakas duzo lepiej ustawiona grupa co przez te tysiace lat miesza i mamy jak mamy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.