Skocz do zawartości

C102 achro


Adam Buhl

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem taki teleskopik na allegro i sie zastanawiam czy go nie kupić... <_< Tylko nigdy takiego z bliska nie widzałe i niewiem czy warto... Może ktoś kiedyś patrzyłprzez takie "cudo" i może cos powiedzieć....

Oto link: http://allegro.pl/item104857169_teleskop_r..._c102_bcm_.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość saywiehu

Celestron to nie jest "jakieś tam cudo". To po prostu... refraktorek. Zauważ tylko, że nie ma montażu i statywu. Poza tym może byc OK. Tzn. nie jest to APO oczywiście i aberracja będzie, ale za takie pieniążki, jakie są aktualnie na aukcji, to bym się wiele nie zastanawiał.

Ostatnio chyba Kanarkusmaximus kupował na aukcji tubę krótkoogniskowego Oriona. Ciekaw jestem, czy jest zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio chyba Kanarkusmaximus kupował na aukcji tubę krótkoogniskowego Oriona. Ciekaw jestem, czy jest zadowolony.

 

Heh w zasadzie to kupilem i tego i tego ;), bowiem ten short tube zostal juz sprzedany koledze, ktory bardzo potrzebowal mobilnego sprzetu. W tej cenie (w jakiej zdobylem na allegro) oba refraktorki sa naprawde swietne.

 

Gneralnie, po pierwszych testach tego oriona z 26 i 9 mm plosslem jestem calkiem zadwolony. Szczegolnie, ze udalo mi sie go zdobyc w dosyc niskiej cenie. Jest to fajna zabawka o dosc szerokim polu a aberra chromatyczna zbytnio nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość saywiehu

Gratulacje!

Nie ma co mówić, za takie pieniądze to na pewno warto było brać. Szczerze mówiąc na tego Oriona sam miałem chrapkę. Ale... te chmurwy cały rok by były :szczerbaty: 3 telepy w 4 miesiące.... starczy pewno ;)

Jak polukasz przez Celestrona - daj znać.

:Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje!

Nie ma co mówić, za takie pieniądze to na pewno warto było brać. Szczerze mówiąc na tego Oriona sam miałem chrapkę. Ale... te chmurwy cały rok by były :szczerbaty: 3 telepy w 4 miesiące.... starczy pewno ;)

Jak polukasz przez Celestrona - daj znać.

:Beer:

 

 

Z checia polukam i jeszcze wieksza checia o tym napisze! Oczywiscie wraz tym achromatem pojawie sie niebawem przynajmniej na OZMIE i z checia porownam jak sie to to sprawuje w porownaniu z innym sprzetem. :)

 

A na sasiednim forum tak baj de lej zadalem niedawno pytanie o odpowiedniego lantana do niego - juz prawie sie zdecydowalem na 6 mm, wiec sadze ze ten telep (plus zakupione okulary i eq3-2) dadza wiele satysfakcji. (a potem i tak sie pewnie przesiade na cos wiekszego.... znacznie wiekszego ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość saywiehu
Oczywiscie wraz tym achromatem pojawie sie niebawem przynajmniej na OZMIE i z checia porownam jak sie to to sprawuje w porownaniu z innym sprzetem.

Nie chcę robić reklamy jakiejś, ale chętnie bym testnął w Białej. Podobny termin - i całkiem blisko :szczerbaty:

A na OZMĘ - nie dam rady!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę robić reklamy jakiejś, ale chętnie bym testnął w Białej. Podobny termin - i całkiem blisko :szczerbaty:

A na OZMĘ - nie dam rady!

 

ciii, postaram sie i tam podjechac. :) z Poczdamu ewentualnie Gdanska wcale tak daleko nie jest :)

 

a za ow opis doswiadczen bardzo dziekuje, miedzy innymi na podstawie tego, co tam jest napisane zdecydowalem sie ganiac za tych achromatem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.