Skocz do zawartości

elektrokorund


gazda

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

Pewna firma oferuje elektrokorund zwykły o zawartości tlenku glinu na poziomie min. 95% kolor brązowy o granulacji 60 w cenie 2,5zł/kg. Preferowana przez nich ilość to 1 worek = 50 kg.

 

Czy opłaca się to kupic chcąc wykonać lustro 150mm ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie opłaca sie!

50kg proszku starczy na całe życie. Aby robić lustro musisz mieć kilka grubości proszku, np 80, 150, 250, 360, 500, 800. Jeśli chcesz kupić kazdego proszku 50kg to lepiej kup sobie gotowy , markowy teleskop, taniej wyjdzie. Proszków najdrobniejszych zużywasz odrobinę.

Co najważniejsze, elektrorund jest gorszy od karborundu, ma mniejszą twardość.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

no moze sie troche zle wyrazilem - czy oplaca sie kupc okolo 2-3 kg i uzyskac drobniejsze numery poprzez dekantacje. gdzies usluszalem (przeczytalem) ze elektrokorund jest lepszy przy drobniejszych numeach bo zostawia mniej rys niz karborund. czy to prawda ?

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Dekantacja proszkow (hydrauliczna) to "kublarstwo" i operowanie litrami roztworów z zawiesiną, jeśli masz miejsce i chęci to można ale zacznij szlifowanie od twardszego Karborundu bo Elektrokorund jest za mięki i szybko przejdzie ci ochota na grube szlifowanie nim lustra :'(

Co innego wykończeniowka, tam korund lub elektrokorund ale bardziej szlachetny i czysty jest jak najbardziej na miejscu ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jużchceszpiłować to kup sobie cały zestaw proszków. Ja poszedlem do firmy która robi proszki to mi dali za friko 120 i 240 tyleże mi na drugie starczy ;D

800 dostałem od znajomego . Tylko za róz zaplaciłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólna zasada szlifiersko optyczna mówi ze kolejne proszki przy szlifowaniu optyki nie powinny sie wyraźnie więcej rożnić rozmiarem miedzy sobą niż o pierwiastek z 2 bo inaczej proces szlifowania znacznie się przedłuża ale wiadomo amatorzy wiedzą lepiej :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.