Skocz do zawartości

10 tys. zł


Daveee

Rekomendowane odpowiedzi

A ja Ci polece taki programik do ściągnięcia:

 

http://stellarium.softonic.de/ie/38878

 

taki przedsmak tego co czeka na ciebie u góry.

 

A co do teleskopu zgadzam sie z Sumasem :Beer: tylko zastanów się czy warto zainwestować na początek w dobry montaż z GoTo (prowadzeniem), czy w większe lustro np Meade 12" ,Taurus, bo jak już koledzy mówili na początku, odszukiwanie obiektów na niebie to spora przyjemność a z dużym lustrem to już musi być jazda!

 

Pozdrawiam

 

PS

No i koniecznie książke "Niebo na weekend"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daveee tak jak napisał Sumas, kup sphinxa; widziałem ten montaż w akcji i mile mnie zaskoczył, na pewno "goto" bedzie lepiej funkcjonowało niż w tym zestwie z Celestronem C11, dodatkowo posiada duży wyświetlacz lcd i nie bedziesz musiał podpinać lapitoka, mapa wyświetlana jest na ekranie.

Za reszte kasy możesz kupić tube soligora mt800/rafraktor 5'/maka 6' i jakieś okularki.

Tego zestawu który zaproponowałes raczej bym Ci nie polecał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba ten Celestron 11" będzie tym czego szukasz. Do pozostałych prozycji bazę obiektów trzeba mieć w głowie. (poza Starry Night)

 

a lemarcu ten C-11 ma już 2800mm ogniskowej, to nawet z okularem 40mm bedzie miał nie zaduże pole,

więc raczej do planet on będzie i czy jakimś cudem on niema wyciągu tylko 1,25" ? więc co może w niego włożyć?

 

Daveee niema niestety uniwersalnego teleskopu, tzn, takiego który będzie najlepszy i do planet i do DS, jednocześnie, zazwyczaj większośc z nas ma jakieś preferencje, albo ma więcej niż jeden teleskop

 

pisałeś, że mieszkasz na Śląsku, czyli niebo to masz raczej paskudne?

znaczy raz, że zaświetlone, a dwa to zanieczyszczone, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a lemarcu ten C-11 ma już 2800mm ogniskowej, to nawet z okularem 40mm bedzie miał nie zaduże pole,

więc raczej do planet on będzie i czy jakimś cudem on niema wyciągu tylko 1,25" ? więc co może w niego włożyć?

 

Daveee niema niestety uniwersalnego teleskopu, tzn, takiego który będzie najlepszy i do planet i do DS, jednocześnie, zazwyczaj większośc z nas ma jakieś preferencje, albo ma więcej niż jeden teleskop

 

pisałeś, że mieszkasz na Śląsku, czyli niebo to masz raczej paskudne?

znaczy raz, że zaświetlone, a dwa to zanieczyszczone, tak?

Może sobie dokupić kompresor ogniskowej do 6,3 jak ja i już jest ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daveee tak jak napisał Sumas, kup sphinxa; widziałem ten montaż w akcji i mile mnie zaskoczył, na pewno "goto" bedzie lepiej funkcjonowało niż w tym zestwie z Celestronem C11, dodatkowo posiada duży wyświetlacz lcd i nie bedziesz musiał podpinać lapitoka, mapa wyświetlana jest na ekranie.

Za reszte kasy możesz kupić tube soligora mt800/rafraktor 5'/maka 6' i jakieś okularki.

Tego zestawu który zaproponowałes raczej bym Ci nie polecał.

 

Własnie ogladam tego sphinx'a, cena 6499zł...ale jest wypasiony, jaka tuba by musiala do niego byc ?... taka przyzwoita w cenie ok.3.5 tys...zebym w 10 tys. sie zmiescił...

 

Znalazlem caly zestaw z vixena..tzn...na montazu sphinxa i jakas tuba...calosc za 7325 zł.... ale co ta tuba jest warta jak sam montaz kosztuje 6499 zł... http://deltaoptical.pl/deltasklep/shopping...f53b44a5722debd

Edytowane przez Daveee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten zestaw sobie odpuść,

tak jak napisałem poszukaj jakiegoś newtona 8 calowego np. soligora mt-800, lub celestrona c8n na 1500zł;

jeśli wolałbyś refraktor to może c6r za 2350zł, w podobnej cenie znajdziesz maka.W każdym przypadku zostanie Ci jeszcze troche kasy na okulary.Poczytaj troche forum, poszperaj w sklepach internetowych i podejmij decyzje który system najbardziej Ci odpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wszyscy tak fajnie doradzają, no to może ja zaproponuje "lokalną grupę wsparcia" ze Śląska :-)

Fakt, warunki do obserwacji tutaj raczej są trudne, ale nie znaczy, że ich kompletnie nie ma.

Przykładem dla moich słów mogą być właśnie spotkania śląskiej grupy obserwatorów w punkcie "Silos" nieopodal Czeladzi i Będzina.

Zapraszam Cię Daveee wpadnij kiedyś na nasze spotkanie. Pogadamy i może nieco poobserwujemy nasze śląskie, białe niebo... ale zawsze niebo ;-)

 

http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=11617

 

Pozdr.

Admiral

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.