Skocz do zawartości

Smar do ślimaka i lożysk


Prot

Rekomendowane odpowiedzi

Udało mi się zdobyć dwa smary, czy któryś z nich nada się do przesmarowania łożysk i ślimaka?

 

IMG_7504.jpg

 

Pierwszy to Preparat o właściwościach poślizgowych i antyadhezyjnych na bazie teflonu.

 

"NO STOP to wielozadaniowy preparat w aerozolu na bazie teflonu (PTFE) pozostawiający białą warstwe o znakomitych właściwościach poślizgowych i antyadhezyjnych. NO STOP pozostawia śliską powierzchnię , rozwiązuje problemy zw. z przywieraniem i tarciem"

 

Szybko wysycha. Nie ma konieczności suszenia czy popdgrzewania, łatwy do usunięcia przy pomocy acetonu.Działa skutecznie w temp. -200 do 250'C

 

 

Drugi to Penetrujący smar żelujący.

 

"Znakomity do stosowania na: prowadnice przeguby, zawiasy, śruby pociągowe, krzywki, podnośniki, wachacze, tłoki, sprężyny zaworów, pompy olejowe, łańcuszki rozrządowe, śruby i nakrętki, koła łańcuchowe, łańcuchy, liny, przenośniki, szyny prowadzące kłódki, zamki,przy gwintowaniu, ..."

 

Nie znam się na smarach, wiem tylko, że do naszych astro zastosowań nadają się jedynie smary syntetyczne.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prot, zrób po prostu eksperyment, jak już masz te smary,

posmaruj tym smarem jakąs śrubke z nakretką i włóż to na godzinę, dwie, do zamrażarki,

wyjmij i zobacz jak "chodzi" ta nakrętka na tej śrubce

i będziesz wszystko wiedział :)

pozdrowienia

 

jak się nie sprawdzi, bo nakrętki nie będzie się dało w palcach obrócić, to kup jakiś smar do łańcuchów rowerowych i żadne tam shimano za 50 zet, bo to wywalanie pieniędzy w błoto :Boink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prot, zrób po prostu eksperyment, jak już masz te smary,

posmaruj tym smarem jakąs śrubke z nakretką i włóż to na godzinę, dwie, do zamrażarki,

wyjmij i zobacz jak "chodzi" ta nakrętka na tej śrubce

i będziesz wszystko wiedział :)

pozdrowienia

 

jak się nie sprawdzi, bo nakrętki nie będzie się dało w palcach obrócić, to kup jakiś smar do łańcuchów rowerowych i żadne tam shimano za 50 zet, bo to wywalanie pieniędzy w błoto :Boink:

Dzięki Sumas!

 

Ide po jakieś śrubki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym ryzykujesz? Co najwyzej kapiela rozebranej glowicy w misce z benzyna.

 

Moje doswiadczenia? Smary silikonowe pracuja poprawnie do ok -30*C , grafitowe do ok -10*C

Sprawdz czy nie jest to smar do sprzegow wysokoobrotowych. Jezeli tak, po tygodniu sam wyplynie ci z glowicy i uwali caly statyw :)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem oba smary, wygląda na to, że za nic mają sobie temp. w zamrażarce.

 

Tak straszyli tymi smarami na Astromaniaku...

A wygląda na to, że nie taki smar straszny jakim go malują :szczerbaty:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

jak się nie sprawdzi, bo nakrętki nie będzie się dało w palcach obrócić, to kup jakiś smar do łańcuchów rowerowych i żadne tam shimano za 50 zet, bo to wywalanie pieniędzy w błoto :Boink:

Mnie się kiedyś też wydawało, że to wywalanie pieniędzy, ale jak spróbowałem - to uwierzyłem - to naprawdę świetny smar, a szczególnie do naszych astro zastosowań.

Mówię to po przetestowaniu ok. 10 różnych smarów litowych, molibdenowych, teflonowych i jeszcze bóg wie jakich.

A czy drogo? Do przesmarowania LXD-55 zużyłem ok. 5 ml smaru - 10zł, to nie jest drogo jak za spokój.

Oczywiście ŁT-43 wyszedłby taniej :D - 5 gr (1litr kosztuje 10zł), ale już wolę wyrzucić 9,50zł w błoto, sorry w smar, niż latać i szukać nowego smaru, eksperymentować, rozbierać, myć montaż, itd.

Uwazam, że są granice oszczędności :banan:

Pozdrawiam,

Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.