Skocz do zawartości

Teleskop za 700 zł


kazoman

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko odnosnie teleskopu http://deltaoptical.pl/deltasklep/shopping...6c421e586ba21f3

 

Czu jest wart ceny?? Czy jest od niego cos lepszego w takiej cenie ???

 

Jestem poczatkujacy i chce zakupic swoj I teleskop. Mam sporo samozaparcia i pasjonuje sie astronomia :)

 

Zwracam sie tez z prosba ,,korkow,, z astronomii. A konkretnie jak dzialac teleskopem tej klasy.

 

Co moge zobaczyc teleskopem za taka cene .... a co nie bedzie mi dane do zobaczenia ???

 

 

 

 

Wiem ze to jest NAJLEPSZE forum w polsce bo zagladam na nie od 1/2 roku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ta Synta to niejest najgorsza ale jej montaz mnie odstrasza... jesli na parzlaktyku to minimum eq3-2 no w najgorszym wypadku astro3 ale nic nizej bo lo bedzie karolomne... skoro jestes wytrwaly dozbieraj jeszcze troche i kup ta 8" albo szukaj po allegro i w ogloszeniach ale nic ponizej 130mm dla newtona i 70 dla refraktora... A jesli masz w sobie nutke majsterkowicza to zadzwon do delty i spytaj czy nie bylo by mozliwosci kupienia samego tubusu i zrobil bys sobie do niego dobsona... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem posiadaczem takiego cuda. I co?

- optyka jest porządna - jeśli chodzi o lustro - nie mam zastrzerzeń.

- okulary w zestawie - nie ma co się spodziewać rewelacji - ale można to i owo zobaczyć (ostatnio - jowisz - robi wrażenie).

- statyw -prosty aluminiowy - dość stabilny, ale nieztety nie jest to rewelacja.

- i najsłabszy element całości - montaż - jeżeli masz ochotę tylko "popatrzeć" - co chwila będziesz musiał coś poprawiać w ustawieniach, coś ci bedzie się ślizgało, latało i się luzowało -montaż zdecydowanie jest za słaby do tego telepa.

- jeszcze gorzej będzie, gdy będziesz chciał coś utrwalić za pomocą web kamerki, czy tez aparatu foto.

najlepsze co mi się udało utrwalić to jowisz - (w załączeniu) kupa roboty zanim cokolwiek dałem radę nagrać - tak skakał , drgał i nie wiem co jeszcze..

Zostawiam pod twój osobisty osąd, natomiast ja teraz wiem, że może to nie był błąd, ale można było poczekać jeszcze z pół roku i kupić coś o oczko lepszego.

Pozdrawiam

post-1327-1150553034_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo czytam to forum i wiem ze nie powinienem na allegro kupowac :)

 

No to pięknie, chyba nie zdajesz sobie z tego sprawy co piszesz. Allegro to idealne miejsce na kupno teleskopu, pod warunkiem że wiesz co chcesz kupić. Nie zapominaj też że większość sprzętu pochodzi od firm, które wydają Ci gwarancje zakupu. A jeśli masz obawy o stan teleskopu używanego to zawsze możesz po niego przyjechać osobiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mam 1/2 kraju przejechac po teleskop .... to dzieki :) Zreszrta to nie ja kupuje tylko ciocia na moja 18 :)

 

Wiec musze jak najszybciej cos wybrac :) Podbicie ceny tez raczej nie wejdzie w gre :/

 

Moge po fakcie dokupic jakies okulary albo filtry.(na moona albo na planety)

 

 

Zdaje sie na was :) Jak macie jakies pomysly to podpowiadajcie :) Co zrobicie w mojej syt.???

 

 

 

Naprawde kocham astronomie ....... ostatni miech. zamiast grac siedze w necie i podziwiam telepy albo wasze fotki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja rada jest taka: niech ciocia da tyle, ile może. Wytłumacz jej, że naprawdę sensowny teleskop kosztuje nieco więcej ... i dozbieraj sobie na niego. Inaczej kupisz coś, z czego tak do końca nie będziesz zadowolony.

 

Chociaż jest problem innego rodzaju: Synt 8" na Dobsonie aktualnie w PL nie kupisz, a jak już będa- cena może być wyższa. W lutym te telepy kosztowały ok. 1 700 zł. Ale mimo tego WARTO poczekać. Bo to najtańszy SENSOWNY sprzęt. Może podwyżki ceny nie będzie. A na pewno nie kupuj tylko dlatego, że chcesz mieć JUŻ. To prowadzi jedynie do rozczarowań i stresów.

 

Qrcze zaraz wakacje - dorób sobie - i kup większe lustro, albo może trafisz na Allegro jakis refraktorek.

Nie bagatelizuj z kolei sprawy napędu - KTOŚ PO COŚ to wymyślił, prawda? :icon_razz:

 

:Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze i to racja .... ale jest tak ze jak cos sie chce i odklada sie to w nieskonczonosc to traci sie okazje.

 

Ida wakacje ... w sierpniu jade do Chorwacji ..... chcialbym tam zabrac moj nabytek :) Ale najpierw musze pocwiczyc ... zobaczyc jak to jest ... zasmakowac tego CZEGOS. Mam juz praktyki u kumpla ktory ma telepa za 160 lz. (prosty teleskopik prawie ze luneta), nie chce wygladac jak leszcz :) (rozumiecie???).

 

Bardzo chcialem zrobic jakas fotke teleskopem .... robilem juz nawet fotki przez lornetke ... bezskutecznie :(

Sami widzicie jaki mam zapap :)

 

 

 

Niestety cioteczka jak znam zycie nie da mi do lapy 700 ... tylko 500 :/ i tak strace 200 zeta przez wlasna glupizne :/

 

 

Sami widzicie .... nie mam wyjscia. Wiem, ze to forym nie za bardzo przepada za teledkopami za 700zeta i zawsze proponuje teleskopiki za 1000 lub wiecej .... tez by,m tak chcial .... :) Nie wiem, moze cos utarguje ale watpie <_<

 

 

Ps na forum jestem juz sporo czasu ... ale dopiero dzis sie zarejestrowalem ... rozumiecie jestescie zawodowcami a ja musialem sie troszke podszkolic. :)

 

Nie smiejcie sie ale mam jeszcze pytanko ... mianowicie jak bardzo ucieka obraz w sporym powiekszeniu ??? Co trzeba zrobic by nie uciekal( oczywiscie bez napedu :) )

 

 

http://deltaoptical.pl/deltasklep/shopping...6c421e586ba21f3 To jest raczej nierealne do zrealizowania ale moze sioe uda wynegocjowac :) ... - pytanie - czy taki tel. ma mikroruchy ,czy to co widac na fotce to calosc .. (brak statywu)??? A moze jest cos od niego lepszego ... i co da sie tym zobaczyc ???

Edytowane przez kazoman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Refraktor vs Newton

 

Nie wiem za bardzo czemu ceny Refraktorow sa tak wysokie ??? Newtony sa moim zdaniem nieco lepsze a jednak tansze. Rozjasnijcie mi na czym polega taka roznica ... (pewno optyka i samo dzialanie)

Witam,

A dlaczego uwazasz ze sa troche lepsze?

J.K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Nie smiejcie sie ale mam jeszcze pytanko ... mianowicie jak bardzo ucieka obraz w sporym powiekszeniu ??? Co trzeba zrobic by nie uciekal( oczywiscie bez napedu :) )

...

 

a to możesz bardzo łatwo policzyć:

 

pozorny ruch nieba to ok. 360° na dobę, czyli przeliczając, to jest 15 sekund kątowych na sekundę

prawdziwe pole okularu oblicza się ze wzoru: rzeczywiste FOV okularu = kąt patrzenia okularu / powiększenie

czyli dla teleskopu o ogniskowej 900mm i okularu który jest w tym zestawie 10mm, powiększenie będzie wynosiło 90x

więc kąt patrzenia będzie wynosił nieco ponad 0,5° czyli ok. 2000 sek kątowych (zakładając, że to jest Plossl)

więc dzieląc to przez prędkośc ruchu nieba, obiekt utrzyma się w okularze przez 133sek. czyli ok. 2 minut

 

ale to jest dla całej średnicy, zazwyczaj obiekt ustawiamy w środku pola widzenia, więc te 2 min podziel przez 2, więc będzie to już ok. 1 min, lecz zakładając, że okular daje dobry obraz blisko centum pola, więc z tej minuty robi się np. 30 sek.

 

a nie mając napędu, obraca się po prostu pokrętłem mikroruchów osi RA

oczywiście, przy założeniu, że najpierw poprawnie ustawiłes montaż na biegun

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki :)

 

Naprawde jestescie mili i fachowi :) Malo jest takich forum jak to :)

 

Mam pytanko z nieco innej beczki .... jaki teleskop jest potrzebny by ogladac Io ???- to moj ulubionu moon w ukaldzie .... Jesli napiszecie ze za ta cene z tego nici to nic sie nie stanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż jest problem innego rodzaju: Synt 8" na Dobsonie aktualnie w PL nie kupisz, a jak już będa- cena może być wyższa. W lutym te telepy kosztowały ok. 1 700 zł. Ale mimo tego WARTO poczekać. Bo to najtańszy SENSOWNY sprzęt.

 

Zgodnie z informacja, ktora dostalem ostatnio z Delta Optical, Synty 8" na Dobsonie beda mieli po 15 lipca, w cenie jak dotychczas, czyli ciut powyzej 1000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby zrobić soczewke trzeba zrobić dwie powierzchnie krzywe w szkle i to jeszcze idealnie wyosiowane względem siebie krzywizny. pozatym żeby zrobić obiektyw trzeba dwie takie soczewki. w lustrze wystarczy zrobić jedną krzywizne.

Edytowane przez McArti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.