Skocz do zawartości

Teleskop za 700 zł


kazoman

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko z nieco innej beczki .... jaki teleskop jest potrzebny by ogladac Io ???- to moj ulubionu moon w ukaldzie .... Jesli napiszecie ze za ta cene z tego nici to nic sie nie stanie :)

No czego to już ludzie nie wymyślą :szczerbaty:

 

Hmmm... do tego wystarczy każdy teleskop. Nawet taki za 100 zł z Allegro! Tzn. coby zobaczyć tą kropeczkę koło tej pasiastej planetki :D A jak chcesz szczegóły powierzchni - to taki sam teleskop, ale trzeba by jakąś sondę międzyplanetarną dokupić ;)

 

Zgodnie z informacja, ktora dostalem ostatnio z Delta Optical, Synty 8" na Dobsonie beda mieli po 15 lipca, w cenie jak dotychczas, czyli ciut powyzej 1000.

Niezła informacja - na pewno wielu ludzi się ucieszy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najlepsze są Newtony :D

Dlaczego??

Bo są najlepszymi teleskopami na jakie mnie stać :szczerbaty:

Ale jeżeli ktos jest na tyle bogaty to kupuje raczej refraktory albo katadioptryki (chyba tak to sie pisze) ponieważ są pozbawione niektórych wad newtonów ale mają inną ... są DROGIE <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LoL .... Fajnie ... bede na sie wpatrywac w Io ... !!!!!!!!!!!! Rany dzieki .... dodales mi duszka walki :)

 

 

http://deltaoptical.pl/deltasklep/shopping...c9fc66b0395a751

 

 

Wszyscy mowicie , ze ten teleskop jest dobry na poczatek ... ale mam 1 ale ... czy ma on mikroruchy ??? czy trzeba cos do niego dokupic ??? ..... nie ma 3-nogu ... to normalne ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki :)

 

Naprawde jestescie mili i fachowi :) Malo jest takich forum jak to :)

 

Mam pytanko z nieco innej beczki .... jaki teleskop jest potrzebny by ogladac Io ???- to moj ulubionu moon w ukaldzie .... Jesli napiszecie ze za ta cene z tego nici to nic sie nie stanie :)

 

Io widać przez dobrą lornetkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazoman - please nie zakładaj tylu nowych topiców!

O Syncie poczytaj TUTAJ i np. TUTAJ.

Przerwę Cassiniego zobaczysz już przez Newtona rzędu 114 - 130 mm. Zresztą to zależy też od warunków obserwacyjnych. Ale zobaczyć ... a zobaczyć :szczerbaty:

 

Poczytaj spokojnie forum!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej czytalem o waszych fotach i waszych teleskopach ... nie tematy typu pyt. odp. :)

 

Sora za ,,spam,, ale jestem strasznie ,,podniecony,, faktem, ze nareszcie bede mial I teleskop :) Rozumiecie to zdenerwowanie :banan: .

 

Nie chce zrobic czegos czego z czego bede niezadowolony .... no jest to wkoncu niemaly wydatek.

 

Bardzo zacheciliscie mnie do SKDOB 8" widze ze to naprawde swietny sprzet. Opadla mi szczeka jak go zobaczylem ... korelacja cena - jakosc jest powalajaca !!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby zacząć cykać zdjęcia astro trzeba mieć do synci 8" statyw minimum eq5 który kosztuje tyle samo co sam teleskop i dotego trzeba mić jakiś porządny apart czyli kolejne 2 tyśaki (chyba?? ), złączki, redukcje, napęd zegarowy, można na to wydać majątek ...

Sumując ... wszystko pokoleji ... najpierw dobry teleskop ( SKYDOB 8" ) potem dokup okulary porządne, następnie zacznij zbierać na porządny statyw do astrofoto.

Za 1000 zł to o astrofoto możesz zapomnieć :unsure:

 

A jeżeli jestes taki napalony to lepiej poczekaj jakiś tydzień aż ochłoniesz i dopiero wtedy kupuj cokolwiek...

Ja tak robie i jeszcze nie kupiłem czegoś czego bym potem żałował...

Edytowane przez Kurak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest!!!! Zobaczysz jako I :)

 

A tak na serio ... to fotki moga poczekac :) ...... chodzilo o to czy da sie robic je z tego teleskopu :)

Czy macie jekies sklepy godne uwagi ktore oferuja ten teleskop ??? W niektorych sa braki towaru .....

 

 

 

 

 

Czystego nieba i chlodnego telepa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co ... chyba zdecydowalem sie na http://deltaoptical.pl/deltasklep/shopping...6c421e586ba21f3

 

 

Korelacja cena-jakosc jest powalajaca !!!!!!!! Jesli dokupie pare okularow i filtrow to z pewnoscia bede zadowolony.

 

Jesli moge prosic o jakies foty tego teleskopu .... (ze wszystkich stron) to bardzo prosze:) Nie wiem poprostu jak to wyglada i jakie to jest wielkie ... bo bezskalowe zdjecia w necie sa molo wiarygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za pocieszenie ..... postaram sie co w mojej mocy by jak najszybciej dokupic lepszy mataz ..... ale to pewno bedzie za 5 mies. :)

 

Najbardziej chce zrobic fotke jowisza z widocznym Io albo Europa :) Poprostu uwielbiam te moony.

A nasz satelita tez jest niczego sobie.... jedno mnie w dobsonie martwi ... dosc mala precyzja .... :/ Czy da sie temu jakos zaradzic???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za pocieszenie ..... postaram sie co w mojej mocy by jak najszybciej dokupic lepszy mataz ..... ale to pewno bedzie za 5 mies. :)

 

Najbardziej chce zrobic fotke jowisza z widocznym Io albo Europa :) Poprostu uwielbiam te moony.

A nasz satelita tez jest niczego sobie.... jedno mnie w dobsonie martwi ... dosc mala precyzja .... :/ Czy da sie temu jakos zaradzic???

 

no wisz coś za coś, w dobsonie można zrobić napęd ale to nie jest takie proste

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiem po co na początek ci lepszy montaż od Dobsona. To jest naprawde bardzo prosty w obsłudze i funkcjonalny statyw, który pozwoli ci się zapoznać z niebem. Sam mam teleskop na dobsonie i jestem z niego bardzo zadowolony i niezamieżam zmieniać montażu, do obserwacji wizualnych nic więcej nietrzeba a i do prostych fotek księżyca czy słońca napewno też sie nada. Co do precyzji to zabardzo niewiem o co ci chodzi :Boink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawde fajna ta platforma .... pomyalowa i prosta ... ale gdyby zakonserwowac meterial od spodu to byloby bardziej trwale.

 

Czy ten teleskop na platformach to http://deltaoptical.pl/deltasklep/shopping...8da3e8d296f2d52 ???

Edytowane przez kazoman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedzialem ze ten teleskopik ma takie gabaryty :)!!!!!!

SUPER !!!!! Bedzie sie nawet fajnie prezetowac :) Jesli moge sie spytac ... to co powienienem do tego telekopu dokupic ??? Jakie okulary i filtry ??? Na forum pisaliscie juz o tym ale zdania byly podzielone. Mnie interesuja narazie dodatki nie koniecznie do astrofoto bo do tego daleka droga. Mozecie jakas kamerke zaproponowac :)

Jestem otwarty na wasze doswiadczenie.

 

Nie wiedzialem ze ten teleskopik ma takie gabaryty :)!!!!!!

SUPER !!!!! Bedzie sie nawet fajnie prezetowac :) Jesli moge sie spytac ... to co powienienem do tego telekopu dokupic ??? Jakie okulary i filtry ??? Na forum pisaliscie juz o tym ale zdania byly podzielone. Mnie interesuja narazie dodatki nie koniecznie do astrofoto bo do tego daleka droga. Mozecie jakas kamerke zaproponowac :)

Jestem otwarty na wasze doswiadczenie. :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sora .... ale czy macie moze jekis szablon obrotowych map nieba ??? Nie moge tego znalesc nigdzie :/

A musze pocwiczyc .....

 

Przecież mówiliśmy Tobie wczoraj na czacie, że znajdziesz na forum.

I znalazłbyś, gdybyś w wyszukiwarkę forum wpisał np.: obrotowa mapa nieba.

 

Jeśli nie wierzysz, to sprawdź!

 

P.S. Jestem dziś bardzo złośliwy, i nie powiem Tobie, w którym z wyników zajdziesz informacje, których poszukujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zdecydowalem sie na synte 8`` :) Mam nadzieje ze to trafny wybor.

 

Powiedzcie mi tylko I ... a mianowicie jakie okulary dokupic do tego teleskopu by ialop wieksza game powiekszen niz jest w ofercie (nie chce mi sie za pare przesylek placic i wole za I zamachem)

I jaki dobrac filtr do moona. Ewetualnie do slonca lub do planet. Ile bedzie mnie to kosztowalo. ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.