Skocz do zawartości

UNIWERSAŁ (:-D)


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Temat niepotrzebnie uległ zadrażnieniu. Po pierwsze trzeba wyłączyć emocje, po drugie należałoby spróbować połączyć sprzeczne interesy Bartka, Janusza i forumowiczów. Przecież to takie proste ;). Nie ma co Togal wracać do tego co było, tylko skoro jest potrzebna kasa, to zapłacić jeszcze raz. To nie bank powierniczy, który musi się rozliczać z klientami co do złotówki. Nie chcecie U to robimy składkę ale wtedy musiałyby być jakieś rygory bo może się okazać, że zapłaci promil użytkowników. I co Bartek ma znowu dokładać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się jeszcze nie zrzucałem. Ale temat jest drażliwy i to woda na młyn tych co lubią Wiele Hałasu o NIC. Czytam i jestem w szoku.

Moim zdaniem niech się reklamują nawet kluby dla gejów. Tylko niech płacą. My nie musimy polecać. Czego się boicie. Że Janusz Wam Teleskopu nie zrobi. Zapłacicie to zrobi ale oby tylko w terminie, który poda klientowi. Ale się wszyscy poobrażali...

Siara straszna. Ja popieram Bartka. Było ogłoszenie? Było...

Co Wy Kościół jakiś czy co? To ja już sam nie potrafię wybrać i Baner mi w tym przeszkodzi. W Życiu Warszawy. Ja jestem klientem, a producenci teleskopów usługodawcami i chyba PRODUCENCI to rozumieją bo ja mam kasę do wydania, a oni z tej kasy żyją. Bez nas nie istnieją, zwijają interesy... To tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co Togal wracać do tego co było, tylko skoro jest potrzebna kasa, to zapłacić jeszcze raz.

 

Ale jaka kasa? Ile? Ile razy?

 

To nie bank powierniczy, który musi się rozliczać z klientami co do złotówki.

 

Ale wypadałoby. Gdyby na moje konto wpłynęło tylko 20 zł 89 gr na Forum, to podziękowałbym i za to i napisał: Sorry, to starczy tylko na 2 dni. Będą banery Żywca.

 

Nie chcecie U to robimy składkę ale wtedy musiałyby być jakieś rygory bo może się okazać, że zapłaci promil użytkowników. I co Bartek ma znowu dokładać?

 

No to powtórzę: A czy Bartek ma zarabiać na nas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sami sobie sramy na własne FORUM. A to taki czad. U płaci sam za to, aby krytykować ich produkty. To jest interes roku. A my zaraz skandal, to sie w głowie nie mieści. To nie jest cytat z tego forum tylko moja wspominka z darmowej imprezy sylwestrowej na której mojej żonie nie spodobało się, że szatnia jest płatna 2 PLN a sylwester był za 500 PLN. Dla nie szkoda było tych 2 PLN za 500 które jej załatwiłem. A interes jest interes - Ziemia Obiecana He He. Dorośnijcie panowie. To nie Socjalizm Realny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, błagam nie pozwólmy na to, aby firma Uniwersał stała się źródłem naszego kolejnego rozgoryczenia. Jeśli trzeba będę za forum płacił, trzeba tylko powiedzieć ile i za co...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem swoje zdanie:

Podstawową rolą każdego forum jest wymiana informacji, dyskusje tematyczne. Dodatkowo jednym z celów tego forum jak mniemam jest także uświadamianie początkującym, który sprzęt astronomiczny jest dobry, a który nie. Reklama Uniwersału jest temu całkowicie przeciwna. Uważam że Janusz stara się bronić tego celu (oczywiście może mieć na celu pokonanie konkurencji, ale chyba wszyscy się zgodzą że w tym przypadku nie ma to znaczenia). Czyż nie jest hipokryzją reklamowanie tej firmy, a w postach obmawianie jej ? Upadnie na tym wiarygodność tego forum.

Właściciel strony/forum może oczywiście reklamować co chce, ale musi oczywiście liczyć się z odejściem klientów lub użytkowników którym się to nie podoba.

Każdy ma prawo podac numer konta i zbierać kasę na co chce, a każdy może wpłacać lub nie. Propozycje typu "obowiązkowe wpłaty", czy "powinniśmy dziekowac Bartkowi" są bez sensu. Jeśli Bartek wykroił na jakimś serwerze który sluży stronie internetowej jakiejś firmy parę megabajtów miejsca i zrobił forum z astropowołania to fajnie, można sie cieszyć i wypić piwo na jakimś zlocie. Ale jeśli Bartek uważa że ponosi koszty istnienia forum i nie może temu zaradzić nie sprzeciwiając się celom istnienia forum, to niech je kasuje. Nie jest to jedyne forum, a zawsze można przejść na usenet, który jest niekomercyjny. Nie będzie co prawda bajerów jak obrazki (można wpisać do postu adres internetowy obrazka), ale za to wygodnie posty można będzie kopiować do własnej skrzynki pocztowej. Np. wchodząc na grupę pl.rec.zwierzaki nie widzę powodu aby dziękować założycielowi grupy - założył bo sam lubi kotki i pieski, co najwyżej temu kto wymyślił usenet.

Zachowanie Bartka - dąsanie się i publiczne wypowiedzenie umowy - jest poniżej krytyki. Ale właśnie konkurencja służy eliminowaniu takich zachowań. I dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam i ręce mi opadają... Jaka hipokryzja gdzie.... weźcie do ręki Sky&Teleskope tam pełno jest reklamy Meade którego nieraz Pan P ośmieszał... A g...no prawdą jest twierdzenie, że to forum jest nie komercyjne - jest kryptokomercyjne i każdy wie o co chodzi. W gazecie każdy może sie ogłosić bowiem gazeta nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń, podobnie i tu. Cały swiat żyje z reklamy a tu kilku "Śtańczyków" rozdiera szaty bo ma być reklama Uniwersała?. Ludzie!!! chcieliście demokracji to ją macie. Była sciepa na forum - nie zapłaciłem bo nie jest to forum niekomercyjne i na pewno nawet gdyby było to wczesniej czy później upadłoby i tak korzystając z dobrowolnych wpłat. A nawiasem mówiąc; jak ktoś z tąd odejdzie to dokąd pójdzie - z powrotem na forum teleskopy.pl? A może założycie nowe forum o "czystych" ideach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku! Nie rób ludziom wody z mózgu! Grup dyskusyjnych o czystych ideach są tysiące. Korzystałeś kiedyś z grupy dyskusyjnej ? Nie wmawiaj ludziom głupot że nie ma dokąd pójść. Nową grupe dyskusyjną może zgłośić każdy. (Tylko niech moderator/rzy będzie sensowny) i nie będzie żadnej komercji. A wygoda używania jest nieporównywalnie lepsza, żadne forum nie przebije usenetu.

Może wystarczy założyc liste adresową np. na google - ale trzeba by mieć skrzynke pocztową do uzywania i w stopce każdego listu będzie jakaś reklama, ale nie unwersału. Założenie takiej listy jest 100 razy prostsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, Kurwa !!!!! Bartek ja nie mam firmowej strony .Mogę zlecić Twojej Firmie wykonanie Reklamy mojej firmy w branży ślubnej !!!!

Nie chcemy tu żadnego Uniwersała . Napisz na priva ile mam zapłacić . Koledzy też zrobią ściepę . Piotr .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku! Nie rób ludziom wody z mózgu!
Jasne, tysiące grup dyskusyjnych o astronomi amatorskiej i jeszcze po polsku - chyba rzeczywiście masz wodę w mózgu. A jeśli masz ochotę na założenie nowej grupy - to proszę bardzo.
w stopce każdego listu będzie jakaś reklama, ale nie unwersału
Dziwię tej wielkiej i jakże czystej, ba wręcz niemal szlachetnej nienawiści do uniwersała. Nie uczyli w szkole, że nienawidzieć to źle, wręcz grzech. Nie stać Cię na by wyzbyć się tego prymitywnego uczucia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę się dziwie że dyskusja (i to tak wielka) zrobiłe się teraz gdy o tym pisałem nikt nie protestował . Odpowiedziała jedna firma i to ta której chyba nikt się nie spodziewał i oto jest wojna.

Ale sprawa prosta nie chcecie reklam - reklam nie będzie. Dla mnie temat zamknięty tylko nalezało się wypowiadać wcześniej a nie teraz gdy sa chcętni i ja będę musiał się tłumaczyć.

 

W takim razie temat reklam zamknięty , temat forum też .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowiek wypoczywa na wakacjach a wy mu fundujecie takie atrakcje. Bartku wstrzymaj się z tym uniwersałem w piatek jadę w pieniny wstąpię do Ciebie i sobie pogadamy.

 

Czy nie zastanowiło Cie to, że U zapłaca raz za baner reklamowy aby skłócić to forum i je rozwalić. Dla nich to czysty interes rozwalić to forum.

 

Poprzednia zbórka się nie udała to fakt ja także o niej zapomniałem (Bartek trzeba się upomnieć i już nikt się nie obrazi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu potwierdza się wydatnie przysłowie "Zgoda buduje, niezgoda rujnuje". Jestem przykładem człowieka, któremu firma U zrobiła wiele lat temu dużą krzywdę swoim "teleskopem" i na kilka lat zniechęciła do astronomii. Jak widać nie tylko teleskopy U powodują rozgoryczenie, ale nawet sama jej reklama.

Mimo, że na myśl o U nasuwają mi się same niecenzuralne słowa uważam, że jeśli U może przyczynić się w końcu do czegoś dobrego, czyli w tym przypadku do istnienia forum, to niech sponsoruje. Dla mnie ta firma i tak już nie istnieje od dawna i nic tego już nie jest w stanie zmnienić.

Więcej luzu Panowie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to, Bartku, prowokacja Ci się udała. Tylko co dalej? Co oznaczają słowa, że "temat forum jest zamknięty"?

 

Do Bociana (bo widzę, że także do mnie pijesz):

1/ Szaty rozrywał Rejtan, nie Stańczyk

2/ Szlachetna nienawiść? Po prostu, nie interesuje mnie takie rozdwojenie jaźni, jak jednoczesna "walka" z naciągaczami i korzystanie z ich pieniędzy. Toż to niemal kurestwo.

3/ Bycie na jakimkolwiek Forum nie jest mi niezbędne do życia i ewentualne odejście stąd wcale nie musi oznaczać powrotu do teleskopy.pl. Tam nigdy się nie pojawię, tak i jak na ich Warsztatach. I to jest akurat moja prywatna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reasumując to moralność wstawienia reklamy U zasadza się na dwóch pytaniach:

 

1) Czy U nadal produkuje NIEteleskopy?

 

2) Czy ktoś zielony jak wejdzie przez link z forum na U i kupi ... to straci zapał i pieniądze ?

 

No Chyba że Bartek nad reklamą zrobi wielki napis "Jesteś kamikadze WCHODŹ"

 

ps. między nami mówiąc w maju jak zacząłem krecić się koło tematu to wysłałem maile z zapytaniami do U i A, no i A mi odpowiedziało a U nie.... czyli to może by była "pusta: reklama

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem zamiaru prowokować , tylko doszedłem do wniosku że ja nie będę sobie flaków wywalał na to by cos było bo i po co .

 

Temat forum zamknięty oznacza dla mnie jedno ; będą środki - będzie - nie będą nie będzie - to chyba proste i już.

 

Naprawde nie chcę nikogo prowokować czy mu obelg rzucać bo nie taki mam cel , ale niestety wszelkie inicjatywy by ułatwić życie tej społeczności spełzają na niczym , a codzienna praca jaką wkładam w to by to forum funkcjonowało i czas który się temu poświęca idą na marne - niestety .

 

Dlatego doszedłem do wniosku (chyba tak będzie lepiej) że jeśli ktoś chce by forum było niech troszkę o tym pomyśli a nie zwala wszystkiego na innych , bo co ja wymysle i załatwie jest źle lub nie wypala. Reklama jest najprostszym sposobem pozyskania środków , jesli nie podoba się komuś reklama np. podpasek to ją ignoruje i po sprawie - przynajmniej dla mnie.

 

To tyle , ja już nie będę na 100% przeprowadzał zbiórek bo widzę jakie to daje efekty po ostatniej , gdzie było wiele krzyku że oczywiście i owszem , a odpowiedziało 7 osób z czego 2 osoby finansowały 2/3 całej sumy i tym osobą bardzo dziękuję , bo wraz ze mną pozwoliło to na opłacenie pół roku abonamentu.

 

Celowo najpierw z przyczym technicznych (które sa już za mną ) poźniej z morlanych przerzuciłem forum na "obcy" serwer by nie było posądzeń że zarabiam na tym czy czerpię zyski itp. , a i tak moje rozliczenie zostało przez nikogo niezauważone bo nadal pojawiają się osoby że go brak.

Dysponuję rachunkami z firmy gdzie jest forum i mogę rozliczyć się co do grosza nie mam z tym klopotu , gdyż wysoko stawiam sobie uczciwośc w stosunku do innych , dlatego starałem się na bieżąco informowac co i jak wygląda .

 

Reasumując ;

- serwer opłacoony jest nie pamiętam czy do połowy czy do kończ października

- jesli będą środki (ja już ich nie będę zbierał) opłacę go ja lub inna osoba

- jesli nie będę forum będzie zawieszone z przyczyn finansowych i po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reasumując to moralność wstawienia reklamy U zasadza się na dwóch pytaniach:

 

1) Czy U nadal produkuje NIEteleskopy?

 

Nie przesadzajmy, mogą być przecież używane jako makiety poglądowe do pokazywania uczniom w szkole ;D.

 

2) Czy ktoś zielony jak wejdzie przez link z forum na U i kupi ... to straci zapał i pieniądze ?

 

Potwierdzam z własnego doświadczenia - zniechęcenie gwarantowane - nawet na kilka lat :(.

 

No Chyba że Bartek nad reklamą zrobi wielki napis "Jesteś kamikadze WCHODŹ"

 

Ten napis przy reklamie U to świetny pomysł ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, Kurwa !!!!! Bartek ja nie mam firmowej strony .Mogę zlecić Twojej Firmie wykonanie Reklamy mojej firmy w branży ślubnej !!!!

Nie chcemy tu żadnego Uniwersała . Napisz na priva ile mam zapłacić . Koledzy też zrobią ściepę . Piotr .

 

To chyba dobry pomysł skoro nie chcecie U, chyba że suknie ślubne też komuś wadzą ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się czasem zastanawiam, czemu w naszej polskiej "astrospołeczności" jest zawsze tyle kłótni.....???

 

Niezgoda rujnuje....nie dopuśćmy do tego aby stało się z tym forum to co z teleskopami.pl.....bardzo Was o to proszę.

 

Może spotkanie na Kudłaczach, pod kopułą gwieżdzistego nieba, pozwoli dojsć do jakiś konstruktywnych wniosów i pojednać skłóconych ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.