Skocz do zawartości

Pierwsze próby z ToUcamem


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Nareszcie kupiłem ToUcama(na allegro za 237 zł)Czas zabrać sie za robienie fotek:-).Oto moje pierwsze zdjęcia: http://www.astrokonin.republika.pl/images/mars13.jpg

http://www.astrokonin.republika.pl/images/ksiezyc.jpg

Zdjęcia robione Syntą 114/900+ToUcam Pro w ognisku głównym(Mars=barlow 2x)

Seeing 3/6,przejrzystość powietrza 1/6,godzina 2.00

Mars taki troche nie bardzo,ale myśle,że następnym razem będzie lepiej :-D

Jest godzina 3.Ide spać:-)

 

Zmiana:Jeszcze raz pobawiłem się z obróbką Marsa i wyszło troche lepiej.Starego Marsa wywalam a zostawiam nowego:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Mars tez był taki jak pierwszy raz robiłem fotki w ognisku głownym, nawet może jeszcze gorszy. Ostatnio cykałem zdjecia, nie umiesciłem jeszcze ich na forum ale wkrótce pokaże.

Pobaw się trochę "Saturation", zmiejsz go. A fotki bedą o Mars lepsze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o zmniejszenie marsa tylko zmniejszenie suwaka od "Saturation", aby nie był on taki czerwony. Później zestackuj kilkadziesiąt klatek i bedzie dobrze. Jeszcze spróbuj zrobić w Registax'ie Resampling 200%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Michau

świetnie dajesz sobie radę z veb cam-em.Twoja 114-ka fajnie "chodzi".

A u mnie idzie burza.

Pozdrawiam Andrzej z Opola

ps. walnęło mi wszystko w kompie poprostu padlo mu się i nie chodzi jeszcze poczta, straciłem całą korespondencję i adresy, może do jutra się z tym uporam. Jestem tu przez stronę Brtka z Leszna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pepe napisałem na priv bo jak chciałem odpowiedzieć na forum to mi błąd wyskakiwał :( Dzięki za rade,znalazłem to "saturation" i z nim pokombinuje.Zobaczymy co z tego wyjdzie :)Dziś też zapoluje na Marsa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie fotka twojego marsa uświadomiła mi że z moim U200/1000 jest coś nie tak. Nie potrafie złapać ostrości pojedyńczej klatki, stackowanie tylko to pogarsza. Pierwszym podejrzanym jest barlow, bo to jest ten z Żywca, a drugi to lusterko wtórne. Zmienie najpierw na nowego barlowa, jesli to nie pomoże to ja juz nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc michau,

jak na pierwsza fote mars to jest wiecej niz OK. Zwazywszy ze jest to pojedyncza klatka. Gdybys tak postackował jakies 100 takich klatek i potraktował waveletem było by jeszcze znacznie lepiej. Registax jest bajecznie prosty, pobaw się nim i bedzie gut.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyostrzyłem i w fotoshopie zmniejszyłem jasność(obraz był szary,jak chce załadować dark frame to wyskakuje bląd)i troche zwiększyłem kontrast . Pojedyncza klatka:m.jpg-jako bmp wygląda troche lepiej bo teraz jest mocno skompresowana(ale i tak kaszana...)Zobaczymy co wyjdzie następnym razem:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EUREKA!!!JUŻ WIEM O CO CHODZI!Po prostu nie umiałem ustawić przesłony! ;DTeraz coś tam widać na powierzchni.

mar148.jpg

seeing 4/6,przejrzystość 3/6,godz 1.30

Po raz pierwszy zobaczyłem Solis Lacus w pełnej okazałości,wygląda jak oko 8)co troche widać na zdjęciu(przez okular lepiej ;))

Nie wiem czy dobrze ustawiłem jasność zdjęcia,bo w pokoju ciemno a monitor daje po oczach,nie wiem jak to bedzie wyglądac w dzień,najwyzej zrobie zmine

pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o czas naświetlania.Zobacz 11.JPG i 22.JPG-pojedyncze klatki

Ustawiasz w philips v record w opcjach w camera controls.Musisz wyłączyć opcje "auto" i pokombinować z suwakami

PS.Ja robiłem na 1/50 sekundy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy pytanie zadałeś mnie czy McArtiemu ???Ja uzywam badziewnego barlowa z zestwu Synty Fotoclassica.Wprowadza on potworną aberracje na brzegach.(Nawet nie wyobrażacie sobie jaką potworną!)Obraz jest dobry tylko w centrum(szczerze to lepszy był stary barlow uniwesała,ale nie pasuje mi do nowego wyciagu).Barlow to chyba najsłabszy punkt w całym zestawie z Synty 114/900

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie używałem żadnego barlowa a jak juz to będe ruski telekonwerter

 

I jeszcze mysle że Rubinar ma zdecydowanie mniej światła niż Galaxia w końcu jest mniejszy i Maksutov .. Janusz szacował przepuszczalnośc na 60-70% czyli raczej mało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.