Skocz do zawartości

Obłoki srebrzyste


Radek Grochowski

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj z południowej Polski pierwszy raz w tym roku było widać obłoki srebrzyste. Nie były specjalnie spektakularne, ale były. Na północy na pewno były dużo wyraźniejsze. Ledwie pół godziny po tym jak zrobiłem fotki, chmurki znikły, co świadczy tylko o ich wyjątkowym, nieprzewidywalnym charakterze. Zachęcam wszystkich do obserwacji tych chmur, zwłaszcza, że za kilka dni startuje Discovery do Stacji Kosmicznej i zaopatrzy mezosferę w nową porcję pary wodnej :)

 

DSC_4627_filtered.jpg

Edytowane przez Radek Grochowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj faktycznie ładnie się prezentowały. Ustrzeliłem je z dachu bloku, znajdowały się nad Szczecinem: :)

 

dsc022375kf.th.jpg  dsc022396ya.th.jpg

 

dsc022426qi.th.jpg  dsc022432wu.th.jpg

 

 

Ale głównym celem był Łabędź - niestety niebo jest strasznie jasne i wszystkie klatki są niebieskie, chociaż Drogę Mleczną widać. Nic z tego nie wyszło ale jest zdjęcie pamiatkowe: :D

 

image1f9zx.jpg

Edytowane przez qbanos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie teraz są ładnie widoczne w Białymstoku.

Cieszy mnie to bo pierwszy raz w tym roku widzę obłoki srebrzyste :)

Zrobiłem parę zdjęć ...

 

2006-07-01 (23:05:57 CEST)

200607012305573bb.jpg

 

 

2006-07-01 (23:10:08 CEST)

200607012310084wk.jpg

 

 

2006-07-01 (23:11:20 CEST)

200607012311206qk.jpg

 

 

 

Canon A610

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam

 

To mój pierszy post na tym forum, choć czytam je już od jakiegoś czasu.

Wczoraj wieczorem udało mi się zaobserwować obłoki srebrzyste

(przynajmniej tak mi się wydaje).

 

Zauważyłem je o 22:04 i widoczne były do 22:20.

Najprawdopodobniej wcześniej były lepiej widoczne :(

Kierunek północny-zachód.

 

Mieszkam w Zabrzu na Górnym Śląsku.

 

Poniżej 2 zdjęcie które udało mi się zrobić:

 

obloki_srebrzyste_1m.jpg obloki_srebrzyste_2m.jpg

 

Mam nadzieje że ta informacja się przyda i że dzisiejszego wieczoru znowu będzie co oglądać :)

 

Pozdrawiam

Grzegorz Willim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Przepraszam, że odkopuję dinozaura, ale nie chcę zakładać nowego tematu.

 

Wczoraj ok. godz. 22:20 świetnie było widać obłoki srebrzyste w Rybniku! Pierwszy raz miałem okazje je zobaczyć. Wyglądało to tak jak na zdjęciach Limaxa, po prostu cudo. Czy ktoś inny może potwierdzić że to były "silvery"? B):Beer:

 

Pozdrawiam

Rafał

Edytowane przez eReSix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Wczoraj także na podkarpaciu widoczne były obłoki srebrzyste ok. 21.50 - 23.00. Co ciekawe były one początkowo widoczne nad zachodnim horyzontem na wysokości ok. 30st. Wtedy też były najjaśniejsze o pięknej włóknistej strukturze. Dopiero później przeszły nad północny horyzont zmniejszając wysokość. Obłoki srebrzyste obserwowałem u siebie w Trzęsówce, oraz kolega Vader w Leżajsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie w Wodzisławiu (Brama Morawska). Struktury widoczne około 22.00. Były na kierunku pn-zach, wysoko (30-45 stopni) i pięknie srebrzyste. Niepodobna pomylić ich z cirrusem. Hehe, jeszcze bardziej przedłużyly dzień...

 

dobrych warunków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Pszczynie obloki srebrzyste prezentowaly sie rewelacyjnie , tuz po zachodzie myslalem ze to zwykly wysoki cirrus bo siegaly az zenitu ! jednak jak sie bardziej sciemnilo bylem juz pewien :)

 

mam material do zrobienia animacji tylko musze rozpracowac program do jej wykonania

 

ladnie sie prezentowaly ponad dyskami chmur CB :banan::)

nlc3.jpg

 

dzis tez sa szanse choc narazie nic sie nie zapowiada - niebo czyste w 100 %

 

pozdrawiam

Marcin

Edytowane przez Marcin Matusiński
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.