Skocz do zawartości

Obłoki srebrzyste


Radek Grochowski

Rekomendowane odpowiedzi

Krótka noc ale warto było. Zrobione ponad 300zdjęć więc będzie fajny film poklatkowy. Poniżej ostatnie zdjęcie z sesji, wykonane około godziny 2:00 w nocy.

 

Lokalizacja centrum Koszalina, zdjęcie robione przez okno :-)

20170621014209_DSC00794.JPG

Edytowane przez 21szpak
  • Lubię 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tak samo, nad horyzontem chmurzyska, coś tam przebijało ale raczej wyobraźnia podpowiadała co, wyżej gwiazdy delikatnie przebijały przez cienką warstwę chmur, sprawdzałem co 30 min od 23 do 0:30 bo patrząc na sat24 były niewielkie szanse na "dziurę w chmurach dla naiwnych" jednak tym razem chmury wygrały - czyli jest tak mniej więcej 11600 do 400 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bellatrix

Nie jestem znawcą tematu, ale odkąd dołączyłam do naszego Forum, z wielką uwagą i radością przeglądam posty i zdjęcia dotyczące obłoków srebrzystych. Są takie majestatyczne, wyjątkowo piękne. Przez ostatnie kilka dni miałam wrażenie, że widziałam je podczas obserwacji. Były zawieszone dość nisko, jakieś 15st nad horyzontem i wyglądały jak połyskujące, świecące pasma, włókna.

Mimo, że sama nie badam NLC, wielbiam, gdy dodajecie nowe zdjęcia w tym wątku, wszystkie oglądam z uwagą i przejęciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minutes ago, Bellatrix said:

Nie jestem znawcą tematu, ale odkąd dołączyłam do naszego Forum, z wielką uwagą i radością przeglądam posty i zdjęcia dotyczące obłoków srebrzystych. Są takie majestatyczne, wyjątkowo piękne. Przez ostatnie kilka dni miałam wrażenie, że widziałam je podczas obserwacji. Były zawieszone dość nisko, jakieś 15st nad horyzontem i wyglądały jak połyskujące, świecące pasma, włókna.

Mimo, że sama nie badam NLC, wielbiam, gdy dodajecie nowe zdjęcia w tym wątku, wszystkie oglądam z uwagą i przejęciem.

Myśmy z Grzędzielem widzieli NLC po raz pierwszy na obozie w Edwardowie w 1976. To było coś, duże wrażenie.
Są gdzieś nawet fotki, może kiedyś je znajdę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na pewno, ale samo to nie gwarantuje (jak właśnie doświadczam :)) tej "maślanej gładkości", którą widzę w tym kawałku a za cholerę nie mogę uzyskać. Fakt, że niewiele umiem.

Wydaje mi się, że sporo ma tu do powiedzenia sposób generowania pliku wideo a zapewne też zrobiona jest "stabilizacja software'owa" -

jeśli nie to chyba te aparaty do czegoś bardzo masywnego są przyspawane bo nic nie drgnie ani ciut ciut...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Agent Smith napisał:

To na pewno, ale samo to nie gwarantuje (jak właśnie doświadczam :)) tej "maślanej gładkości", którą widzę w tym kawałku a za cholerę nie mogę uzyskać.

Model aparatu na pewno nie jest bez znaczenia (szumy na wyższych ISO). Ale jaki tu był model?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.