Skocz do zawartości

Obłoki srebrzyste


Radek Grochowski

Rekomendowane odpowiedzi

Żeby nie przynudzać powtarzającymi się kadrami, wędrowałem wczoraj sobie po piachu. Zapowiadało się, że nic nie będzie. Potem troszkę zaczęło wychodzić, potem znikać. Potem wszystko zasmarowały niższe chmury. W zasadzie mieliśmy wszystko : cumulusiki, stratusy, cirrusy, smugi kondensacyjne. I hen wysoko, w tle, trochę NLC.


DSC07556m.jpg

9-07-2016 23:06, a550+CZ 16-80 (@16 mm), f=3,5, 2,5s ISO200


W samych NLC niewiele się działo. Były jakieś takie ... rozgotowane.


DSC07565m.jpg

9-07-2016 23:18, a550+jupiter 37B 135 mm, f=4, 5s, ISO=200


Kiedy zaczęło robić się trochę ciekawiej, przylazła grupka podpitych koczkodanów i na środku pięknego kadru zaczęła obwieszczać wszystkim obecnym na plaży i fejsbuku, że jest najpiękniejsza, najmądrzejsza i wszyscy powinni ją podziwiać. Kiedy się zwinęła, obłoki się rozpuściły. Przeklęte plemię bandar-log!


DSC07570m.jpg

9-07-2016 23:34, a550+CZ 16-80 (@30 mm), f=4, 13s, ISO=200


Godzinę później wysypało całkiem ładnie. Ale cóż za złośliwość - w NLC wpasował się jakiś stratus. I to jak dokładnie.


DSC07588m.jpg

10-07-2016 01:01, a550+CZ 16-80 (@30 mm), f=4, 20s, ISO=200


Wymiękłem. Zrobiłem kilka cyków nieba i skończyłem zabawę. Trochę szkoda, bo po drugiej NLC były już pięknie odsłonięte.


Edytowane przez Fredrixxon
  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed i po 22 miałem tylko jaśniejsze niż reszta chmurki. Mogę się pokusić o stwierdzenie jasne cirrusy. Także nie wiem gdzie na 15* były w Krakowie obłoki :(

 

Ale wrzucę fotkę

 

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez ANowak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy 3:44 to nie za późno żeby to były one? Obiektyw skierowany centralnie na północ, Jasło ul. Mickiewicza. Jak wyjeżdżałem z domu 10 minut wcześniej to były duzo lepiej widoczne mimo swiateł sklepowych neonów i latarni ulicznych. Około 1:30 podglądałem kamery z Jaworzyny Krynickiej i na tej szczytowej ustawionej na północ było już coś widać tyle że efekt słaby bo kamera w nocy przechodzi na BW.

IMGP2977m.jpg

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Pracuję na drugiej zmianie i akurat spojrzałem w kierunku zachodu słońca i te chmurki są jakieś inne i jaśniejsze i zaskoczony że o takiej godzinie się pojawiły obłoki srebrzyste ! Trwały 15 min. i się rozpłynęły :) zdjęcie z telefonu :) 11.07.2016 godz.20.01

Czy ktoś też widział je 11 Lipca ? Pozdrawiam

20160711_200153.jpg

20160711_200407.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.