Skocz do zawartości

Obłoki srebrzyste


Radek Grochowski

Rekomendowane odpowiedzi

Po raz pierwszy świadomie upolowany ślad NLC nad Warszawą. Chmury nie pozwoliły na lepsze fotki. NLC pojawiły się ok. 23:00.

Ślad NLC widoczny nad pasmem chmur nisko nad horyzontem. Niby nic, ale to mój pierwszy raz 5640dc78d6ba7_37Oh.png

 

DSC_0030a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tym, jak wstawiłem zdjęcie, obłoki w Lublinie stały się bardziej widoczne. Były jaśniejsze w porównaniu z czystym niebem, ale bardziej rozmyte. https://www.minds.com/archive/view/600280807973597189 Edytowane w GIMPie (jasność i kontrast).

Na zdjęciu (automatyczny balans bieli) wyglądają na niebieskawe, chociaż w rzeczywistości miały lekko turkusową barwę. Chyba, że to skutek dostosowania się mojego własnego balansu bieli do światła lamp sodowych :D

Edytowane przez ŚrednieNiebo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Norbert, rewelacyjne zdjęcia. A ostatnia panorama to wg mnie najlepsze zdjęcie tego sezonu ze Sreberkami (choć kadr po prawej stronie skończył bym tuż za tym wysokim drzewem).

 

Roześlij to po jakichś gazetach / portalach bo naprawdę warto pokazywać takie zdjęcia.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Dzisaj!

Sezon obłoczków w tym roku już jest na szczycie lub krótko za szczytem.

Przez kiłka dni nic nie było. A NLC (czasami) mają mniej więcej pięciodniowy rytm.

Radar w Kuehlungsborn dzis przez cały dzień pokazywał swietne odbicia.

Pogoda poprawia się.

 

Reasumując: Własnie pakuję, zaraz wyjadę z dużej aglomeracji,

i chętnych serdecznie zapraszam do obserwacji tej nocy! :)

 

Pozdrawiam z Berlina

zorza_polarna

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obłoki srebrzyste 18./19.VII.2016

 

 

Cześć!

 

Chociaż specjalnie wyjechałem, ;) nic od tych raczej słabych wieczornych obłoków nie widziałem.

Po prostu za dużo chmur. Po drodze dziki :Pig: spotkałem, kilka razy przez noc żurawie trąbiły.

Czy nie chodzi o to? Wyruszać się z domu, czuć zapach letniej nocy, spędzać czas na łonie natury? :)

 

Rano obłoki były bardzo jasne i wysoko na niebie, nawet ludzie w Austrii je sfotografowali:

http://www.astromethyst.at/nlc.html

 

Niestety miałem zachmurzenie 7/8 do 8/8, więc tyłko przebłyski w dziurach:

 

 

19.VII.2016 - 2:54 CEST - kierunek +- północ

2016_07_19M_0254MESZ_EOSM_Brodowin_Rummelsberg_NLC_0028_DT03___1920x1080pix.jpg

Canon EOS-M - ISO100 - 10sec - Samyang 1,4/85mm otwarte

 

 

Zdjęcie pstrykałem na pagórze 60km na północny wschod od Berlina.

(Rummelsberg, mniej więcej pomiędzy Berlinem i Szczecinem, (52.912983N, 13.982143E))

 

 

Pozdrawiam was!

zorza_polarna

 

 

Edytowane przez zorza_polarna
  • Lubię 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.