Skocz do zawartości

Obłoki srebrzyste


Radek Grochowski

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz są nad Bałtykiem! 

Słabe, jasność 1, ale (jak zawsze ;)) piękne.

 

El > 10° w Kuehlungsborn.   https://www.iap-kborn.de/en/research/department-optical-soundings-and-sounding-rockets/instruments-and-models/nlc-cameras/overview/

 

Edytowane przez zorza_polarna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Alice napisał:

Dzisiaj mam pogodowe szanse tylko pytanie do Was, o której byście radzili wstać?

Ja u siebie w lubelskim wstaję zazwyczaj o 2:15- 2:20 ;) 

Edytowane przez Janek24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą wróciłem, dzisiaj chyba słabo - w końcu k**** przecież miałem pogodę + czas.... Wspomagając się lornetką faktycznie zacząłem chyba dostrzegać delikatne, ciemnoszare smugi, również widoczne gołym okiem, ale albo dziś są bardzo subtelne, albo światła miasta tak mi widok psują...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Alice napisał:

Wspomagając się lornetką faktycznie zacząłem chyba dostrzegać delikatne, ciemnoszare smugi, również widoczne gołym okiem, ale albo dziś są bardzo subtelne, albo światła miasta tak mi widok psują...

Też miałem takie takie wrażenie że widzę bardzo subtelne NLC :) Będę  czuwał dalej hehehe Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku dniach ciszy dziś ok. 3:00 rano północny horyzont znowu się zaświecił. Myślałem, że już się nie doczekam. Cały urlop mi przeleciał i tylko raz przez przerwę między chmurami coś udało mi się wypatrzyć. Dziś pogoda dopisała, choć sreberka nie były zbyt jasne.

IMG_8293bm.jpg.2d819a2306904c329b50ee3fc5ef0b91.jpgIMG_8276bm.jpg.7b412c6c6f538f7e5b2afbc274634fe1.jpg

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeeeejuuuu, po pierwsze to pragnę serdecznie pogratulować wszystkich zdobyczy, a zarazem baaardzo zazdroszczę takich widoków. Nawał pracy, obowiązki i zmęczenie, nie pozwoliły mi w tym roku na takiego typu przyjemności. 19 lipca miałem troszkę luźniejszy dzień i przed północą przeszedłem się na plażę z wielką nadzieją, że coś ujrzę nad horyzontem. W jednej chwili ucieszyłem się, że chociaż coś zobaczyłem, ale zarazem rozczarowałem się, że była taka słabizna. Nad horyzontem majaczył jeden "pasek".

Na pocieszenie podpiąłem rybie oko i ustrzeliłem sympatyczny szeroki kadr ;)

 

Łeba, 19.07.2017

IMG_8015 - Kopia.jpg

IMG_8039.jpg

IMG_8029 - Kopia.jpg

  • Lubię 7
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.