Skocz do zawartości

Tylko zrzuta.


Gość Andrzej

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, mam taką opinię na temat finansowania:

 

Banery reklamowe wymuszą moderowanie wypowiedzi. To co niektórzy z was piszą o możliwości zamieszczania banerów jest dobre ekonomicznie, ale kasa to nie wszystko.

Trudno bowiem sobie wyobrazić aby np. U czy A umieszczając i płacąc za baner zgodził się finansować stronkę licząc się z wybrzydzanie nad produktami.

To rozwiązanie może spowodować, że na wyjściu otrzymamy stronę podobną do już istniejących "niezależnych" :-X

(że zacytuję S.Lema typu: "mli-mli").

 

Chyba nie o to chodzi. Tak więc piszmy do Bartka o naszej akcesjii do finansowania. Nie są to duże kwoty, szczególnie porzy większej ilości chętnych. Tak to widzę-to raczej jedyna droga :D

 

Pozdr. i 3majmy się w kupie mości panowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za, być może, nie wiem, moglibyśmy rozszerzać forum na zasadzie abonamentu ? Forum miało by wtedy środki na rozwój nie tylko techniczny ?

Naprawdę musimy działać, żeby wszystko miało szczęśliwy finał !

 

jeszcze jedno, widziałem gdzieś na allegro możliwość zakupu płatności via sms, może by to było trafione ? bez chodzenia do banku, wszyscy chętni raz w miesiącu puścili by sms-a za piątala i było by spoko ! Przecież nadwyżkę można spożytkować na jakieś gadżety dla forumowiczów ? Co Wy na to ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papatek, jeśli jest taka możliwość to byłby strzał w dziesiątkę!!!

 

Po sobie wiem, że jak mam iść styrany po robocie do banku albo na pocztę to krew mnie zalewa, a tak mały smsik i po kłopocie.

 

Co do gadżetów to super sprawą byłyby koszulki. Jestem zapisany na forum zespołu YES (yesomania) i tam każdy kto płaci składki ma fajną koszulke, która go odróżnia w tłumie.

 

Przemas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koszulki, kubki, długoppisy itp....to by się przydało- TELESKOPY mają takie gadżety i to jest super pomysł !!

 

Ja takze jestem za pomysłem utrzymywania forum poprzez członków- w ciągu roku i na ileś tam osób opłata bedzie naprawde symboliczna.

Ludzi nie powinno z tego powodu ubyć, jeśli opłata będzie w miarę rozsądna dla każdego- jak byla mowa wystarczy po kilkanaście zł w przeciągu roku...a nadwyżka może iśc wtedy na gadzety :D

 

Ciekawe tylko co z ludżmi, którzy się zarejestrowali i mają np po "0" wypowiedzi ? i nie chce im się pisac na forum lub może się boją tego, że sa np początkujacy ? Czy dalej chcieliby być na forum i śledzić posty jako członkowie, czy już tylko jako goście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że kilkanaście osób (co najmniej) zrozumie potrzebę chwili czyli "co łaska".

Oczywiście fajniej to wygląda nma zasadzie kupna gadżetów.

P.s. Chętnie kupię koszulkę z logo forum z odpowiednio wysoką marżą. Po wydatku na Fuji nawet kubki po 30 zeta mi niestraszne ;)

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papatek, jeśli jest taka możliwość to byłby strzał w dziesiątkę!!!

 

Po sobie wiem, że jak mam iść styrany po robocie do banku albo na pocztę to krew mnie zalewa, a tak mały smsik i po kłopocie.

 

 

Przemas

 

To se Przemas trzeba założyć darmowe konto np w mBanku czy innym Internetowym lub uruchomić opcje składania zleceń poprzez net w zwykłym np BPHPBK czy innym PKO. Ja też nie mam czasu ani ochoty zasuwać na pocztę czy do banku i stać w kolejce z byle przelewem a przez net jest szybko łatwo i przyjemnie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za, być może, nie wiem, moglibyśmy rozszerzać forum na zasadzie abonamentu ? Forum miało by wtedy środki na rozwój nie tylko techniczny ?

Naprawdę musimy działać, żeby wszystko miało szczęśliwy finał !

 

jeszcze jedno, widziałem gdzieś na allegro możliwość zakupu płatności via sms, może by to było trafione ? bez chodzenia do banku, wszyscy chętni raz w miesiącu puścili by sms-a za piątala i było by spoko ! Przecież nadwyżkę można spożytkować na jakieś gadżety dla forumowiczów ? Co Wy na to ???

 

 

Pomysl z SMS jest strzalem w dyche tyle ze nie dla mnie :) Ja z uwagi na wykonywana prace i miejsce w ktorym pracuje nie moge uzywac komorki do takich extra celow - ale zawsze dla takich wyjatkow jak ja mozna zrobic usluge na zasadzie przelewu bankowego albo cos takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koszulki, kubki, długoppisy itp....to by się przydało- TELESKOPY mają takie gadżety i to jest super pomysł !!

 

 

Ciekawe tylko co z ludżmi, którzy się zarejestrowali i mają np po "0" wypowiedzi ? i nie chce im się pisac na forum lub może się boją tego, że sa np początkujacy ? Czy dalej chcieliby być na forum i śledzić posty jako członkowie, czy już tylko jako goście?

 

Nic prostszego - dac im pule wiadomosci za free gdy sie pula wyczerpie oznacza ze klient jest juz ADVANCED USER i powieniec placic ! Poza tym mozna takich klientow rozptrywac indywidualnie na podstawie statystyki postow. Albo zrobic tak ze wszyscy powyzej SENIOR MEMEBER placa i tyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, zgadzam się z McArtim, że forum powinno byc dla wszystkich i nie stanowić żadnej "organizacji "elitarnej". Ciekawi mnie jednak to co zrobią Ci mało uczestniczacy w codziennym życiu forum- mogą odejść jeśli odstraszy ich takowa opłata, nawet kilkunastozłotowa. To przecież są niejednokrotnie ludzie b. młodzi.

 

Pomysł z darmowa pula postów dla nowych członków jest także dobry. Starzy pozostaną napewno, a nowi poprzez taki okres próbny i możliwość zamieszcania iluśtam "bezpłatnych" postów zobaczą jak tu jest i czy warto tu zostać.

Oczywiście mogą to obchodzic na różne sposoby- np logując sie pod różnymi nickami ;D ;D

 

Z tym płaceniem powyżej Sr. Member to jest także pomysł do rozważania- na chwilę obecną jest takich osób 20.

W najbliższej przyszłości dołączy zapewne do tej 20-tki kolejnych pare osób- obniżajac w ten sposób kwotę składkową.

 

No ale co na to powiedzą właśnie wszyscy ludzie posiadający Sr Membera w tej chwili ?. Ja choć jeszcze nie mam >250 postów także chętnie się dorzuce do składki ( niech tylko będzie podane wyraźnie na jakie konto) w miarę mozliwości finansowych. Ech, jako nie Sr. Member nie powinienem wypowiadać się w takiej sprawie......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z nudów sobie policzylem- na stan dzisiejszy :

 

74 osoby ma > 50 postów (Jr.Member)

47 osób ma > 100 postów (Full Member)

20 osób ma > 250 postów (Sr. Memeber)

 

Jeśli więc zaczęlibyśmy od fullmembera to to juz jest ok 50 osób i zaraz dołączy pewnie nastepne kilka. Kwota w tym wypadku byłaby chyba raczej śmieszna w skali roku

 

cała reszta, czyli 272 osoby to Newbie (poniżej 50 postów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, zgadzam się z McArtim, że forum powinno byc dla wszystkich i nie stanowić żadnej "organizacji "elitarnej". Ciekawi mnie jednak to co zrobią Ci mało uczestniczacy w codziennym życiu forum- mogą odejść jeśli odstraszy ich takowa opłata, nawet kilkunastozłotowa. To przecież są niejednokrotnie ludzie b. młodzi.

 

Pomysł z darmowa pula postów dla nowych członków jest także dobry. Starzy pozostaną napewno, a nowi poprzez taki okres próbny i możliwość zamieszcania iluśtam "bezpłatnych" postów zobaczą jak tu jest i czy warto tu zostać.

Oczywiście mogą to obchodzic na różne sposoby- np logując sie pod różnymi nickami ;D ;D

 

Z tym płaceniem powyżej Sr. Member to jest także pomysł do rozważania- na chwilę obecną jest takich osób 20.

W najbliższej przyszłości dołączy zapewne do tej 20-tki kolejnych pare osób- obniżajac w ten sposób kwotę składkową.

 

No ale co na to powiedzą właśnie wszyscy ludzie posiadający Sr Membera w tej chwili ?. Ja choć jeszcze nie mam >250 postów także chętnie się dorzuce do składki ( niech tylko będzie podane wyraźnie na jakie konto) w miarę mozliwości finansowych. Ech, jako nie Sr. Member nie powinienem wypowiadać się w takiej sprawie......

 

W ekonomii panuje cos takiego jak zasady podatkowe jest ich chyba 10 i jak ulal nadaja sie do tego co staramy sie zaplanowac - tj stworzenia skladki - w sumie mozna nazwac ja umownie podatkiem. Dobry podatek to taki ktory te zasady spelnia. Im mniej z w/w zasad podatek spelnia tym jest on gorszy i mniej zyskowny, skuteczny itp. W/w temat o ile spotka sie z zainteresowaniem chetnie rozwine tzn - napisze i opisze na czym to wszystko polega. Po prostu musze skorzystac z ksiazki bo nie chce wam kitu nawciskac.

 

Suma sumarum sens tego co napisalem jest taki ze na utworzenie podatku jaki by on nie byl istnieje gotowy przepis (jak na zrobienie dobrego ciasta :) i jesli sie tego przepisu trzyma to podatek ten jest tolerowany przez wszystkich mozliwy do spelnienia itd. Slowem jest on malo lub wcale odczuwalny. Jesli zas takowe zasady (przepis) sie oleje to mamy to co w chwili obecnej w naszym kochanym panstwie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony pomysl z FullM jest dobry, ale z drugiej wiem, ze sa na naszym forum osoby, ktorych chyba nie bedzie stac placic te kilkadziesiat zl rocznie. Ale generalnie to dobra droga.

 

Rozumiem, ze mamy dokladna wycene kosztow ktora tworzy np roczny budzet, ktory to rozkladany jest pomiedzy FullM. Ci zas z kazdym rokiem dostaja mailem polecenie zaplaty. I tu juz nie ma wyboru. W ten sposob raczej nie bedzie nadwyzek wiec nie bedzie problemu z podejzeniami o defraudacje. Jednoczesnie rozumiem, ze wtedy cale to forumowe dobro staje sie wlasnoscia wszystkich i nie ma juz stricte "przodownikow". TAK?

 

Teraz kwestia techniczna, czy Bartek moze dopisac skrypt do forum sprawdzajacy, czy dany FM dokonal wplaty, czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem Jesionie czy niekomercyjne wyjscie to rozwiązanie, w którym powinniśmy pokładać nadzieje. Zaraz się okaże, że że wszystko działa wolniej, że się zawiesza, że są częste przerwy, że wygląda inaczej.

Mnie życie nauczyło jednego "no free lunch" nie ma nic za darmo. Za darmo się ma syf a nie jakość.

Jeśli nasze forum kosztuje 1700 rocznie, to jest na prawdę mało. Po ostatnim apelu Bartka wpłyneło 300,- od 7 osób. Jak rozumiałem było to spowodowane nieporozumieniem. Dajm drugą szansę zbiórce. Jestem pewien, ze zbierzemy na cały 2004, a może i więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, teraz przeczytalem, ze Bartek juz znalazl jakies wyjscie niekomercyjne. Wiec nie ma sensu drazyc temtu dalej...

 

Uwazam ze jakie by rozwiazanie Bartek nie wymysli (tanie czy tansze, na jego kieszen i nie na jego) to i tak lepiej stworzyc trzezwy system skladek od razu - za wczasu. Skoro Bartek bedzie mial na przyklad do zaplaty 400 PLN zamiast 1700 PLN to mimo to ze jak sadze na ta pierwsza kwote bedzie go stac to i tak bardziej uczciwie bedzie gdy sie na nia zrzuci grupa najabrdziej aktywnych forumowiczow nizli tylko on.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.