Skocz do zawartości

Jaki bank internetowy?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Już mnie denerwują "tradycyjne" banki, które oferują nawet oprocentowanie 0,1% czego wlaśnie doświadczam...

Po prostu, który jest oki - Inteligo czy mBank? a może jakiś jeszcze?

i czy można tam założyć konto dla firmy? Na co zwracać uwagę, etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje zapoznanie się z chyba najlepszą oferą mBanku i Inteligo. Wychodzą najtaniej dając najwięcej.

Mam osobiście konta w tych bankach.

 

Totalnie 0 zł opłat, no chyba że za usługi dodatkowe. W Inteligo np. 5 zł za SMS po zmianie salda. Poza tym Inteligo należy teraz do PKO BP, a to państwowy bank, więc nie grozi też bankructwo. mBank czyli BRE też ma gwarancja Skarbu Państwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś żona kolegi zakładała Firme i wyszło jej że najtaniej jest w Lukasie

 

Ja mam też w Lukasie i miesięcznie płace nic a rocznie NIC natomiast za przelewy NiC.

A oprocentowanie ROR coś teraz koło 3,5%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje zapoznanie się z chyba najlepszą oferą mBanku i Inteligo. Wychodzą najtaniej dając najwięcej.

Mam osobiście konta w tych bankach.

 

to sie szybko zmienia - tak jak w komorkach teraz u jednego jutro i innego operatora. Ja tez zalozylem konto w mbanku ale juz w tydzien po dowiedzialem sie ze lepiej jest w LG banku za nastepnych kilka tyg lepsza oferte mial Lukas. Tak ze chyba przy takiej karuzeli nie ma co rekomendowac. Trzeba sprawdzic co jest dzis the best i zalozyc konto nie bawiac sie we wrozbiarstwo :)

 

Co do widma ew bankructwa danego banku to historia z Grobelnym nie ma prawa sie powtorzyc. Aby bank istnial musi odprowadzac co mc skladki na wspolne konto przyszlych bankrutow bankowych i wtedy jesli sie ktoremus noga powinie to z tego funduszu wyplacane sa pieniazki wierzycielom. Gwarancje skarbu panstwa na dzien dzisiejszy to gwarancja ze kiedys cos sie dostanie ale nie wiadomo ile i kiedy. W dniu dzisiejszym kiedy panstwowa kasa swieci pustka bo jest zagospodarowana na max w razie ew. bankructwa jakiegos banku znacznie pewniej i szybciej kase otrzyma sie z funduszu o ktorym pisalem. Mimo to slowa: GWARANCJA SKARBU PANSTWA dla wielu brzmi przekonywujaco w rzeczywistosci to tak samo pismo palcem po wodzie jak zwrot mienia zabuzanskiego czy zadoscuczynienie prywatnym kamienicznikom za to ze do tej pory utrzymuja lokatorow kwaterunkowych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym Inteligo należy teraz do PKO BP, a to państwowy bank, więc nie grozi też bankructwo.

 

PKO BP nie jest bankiem państwowym. Kiedyś tak było BP Bank Państwowy teraz jest to Bank Polski. Inteligo jako samodzielna spółka może tak samo zbankrutować jak mbank czy Lukas. Ostatnio PKO BP postawiło w stan likwidacji swoją spółkę do udzielania kredytów ratalnych (stała na skraju bankructwa generując 6mln strat rocznie).

 

Ja mam internetowe konto w Lukas Banku i jest OK. Kolega ma w mbanku i też sobie chwali. Żona ma w Citbanku i też sobie chwali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam konta w obu bankach (MBank, Inteligo) a zaczynałem od konta prywatnego w MBanku. Zachęciła mnie wtedy wirtualna karta do płacenia w internecie. Taką kartę można 'załadować' pieniędzmi bezpośrednio przed zapłaceniem.

W tym roku mój klasyczny bank pobił rekord bo za półroczną obsługę rachunku firmowego wziął prawie tyle co za dwa poprzednie lata ! To mnie popchnęło całkowicie w kierunku Internetu. Przeniosłem rachunek firmowy także do MBanku. Mam w nim dwa konta firmowe, z których jedno umożliwia transfer pieniędzy tylko na drugie konto co w znacznym stopniu ogranicza możliwość włamania. To drugie konto jest właśnie kontem operacyjnym. Wadą MBanku jest to, że bezpłatnie można pobierać gotówkę tylko w bankomatach EuroNet (we Wrocławiu jest ich tylko 20 i to daleko ode mnie). W pozostałych płaci się prowizję. Dlatego założyłem też konto w Inteligo bo bankomatów PKO BP jest najwięcej. W tej chwili przelew do Inteligo trwa 1 dzień i kosztuje mnie 1 PLN. Jak jestem przyciśnięty nagłą koniecznością wypłaty korzystam z bankomatu Euronetu i karty MBanku (muszę jednak kawałek jechać). Obecnie praktycznie wszystkie należności reguluję przez sieć włącznie z opłatami za telefony, prąd i kolonie dla dzieci. Przelew w MBanku kosztuje 1 PLN a prowadzenie rachunku jest darmowe. Dodatkowo w MBanku mam za grosze ubezpieczoną kartę na wypadek zgubienia i napadu. Wadą wszystkich rachunków w Internecie jest kłopot z potwierdzeniem przelewu, chyba, że płacimy komuś kto także ma konto w tym samym banku - wtedy przelew odbywa się niezwłocznie.

Polecam rachunek w Internecie !

L.J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jeden szczegół o którym warto powiedzieć. Do mBanku nie da sie wpłacic gotówki na konto.

 

Wydaje mi się że mozna iść do dowolnego banku i wpłacić gotówkę na konto w mBanku - no ale wówczas trzeba zapłacią prowizję.

 

Przelew w MBanku kosztuje 1 PLN a prowadzenie rachunku jest darmowe.

 

Dla kont prywatnych Dokonanie przelewu na dowolny rachunek bankowy kosztuje 0,00 zł

 

Myślę, że najlepiej mieć dwa konta, jedno w np. w Inteligo a drugie w mBanku (tak jak pisał Leszek). mBank daje duże możliwości (kredyty, karty, oprocentowanie itp.), a Inteligo ma okienko w PKO i doskonałą kartę VisaElectron którą można płacić w internecie a kosztuje ona zaledwie 0,99 zł. na miesiac. No i gotówką na kartę Inteligo można bez prowizji brać w bankoamtach euronetu i PKO BP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inteligo należy teraz do PKO BP, a to państwowy bank, więc nie grozi też bankructwo. mBank czyli BRE też ma gwarancja Skarbu Państwa.

 

Jakoś nie jestem tego taki pewien, ale sprawdzę. Poza tym gwarancja Skarbu Państwa nigdy nie obejmuje całości wkładu. Ja osobiście jednak nie trzymałbym całej kasy w bankach internetowych, podobnie jak nie ubezpieczę samochodu w firmie wirtualnej (no wiecie jakiej). Po prostu już widzę problemy z egzkucją ewentualnych roszczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.