Skocz do zawartości

L Olimpiada Astronomiczna


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
Na stronie Planetarium Śląskiego podano właśnie osoby zakwalifikowane do II etapu L OA

Liste nazwisk znajdziecie tutaj

Gratulacje !!! :Beer:

 

Tja, to jadę sobie do Włocławka, hehe :D, może uda mi się pomścić zeszły rok :P, nic tylko brać się do roboty :D, gratuluje pozostałym, chyba większość z forum weszła :)

Edytowane przez Iron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka mała dostawa materiałów z URANI :szczerbaty:

Dokładniez numeru 4/2006 (724) tom LXXVII lipiec-sierpień

Format jpeg :

str 1

str 2

str 3

 

P.S. Ucieło mi opis zadań z I etapu drugiej serii ale wy to macie już za sobą ale jak chcecie zapodam.

 

POWODZENIA !!

i zadań na miare waszych mozliwości! :scratchhead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi etap trwa 4 godziny, czyli od 10:00 do 14:00

Wszystkie to raczej zadania problemowo-obliczeniowe. Zadań pod sztucznym niebem nie ma.

Aha no i najważniejsze: warto ze sobą zabrać książki, w zasadzie cokolwiek chcesz. No i do tego zeszycik możesz mieć z notatkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich, dwie sprawy mnie męczą: mam zadania z olimpiad XXVI-XXXV i właściwie mógłbym je poskanować i wrzucić na forum ale nie wiem jak to jest z prawami autorskimi. Czy jak napiszę, kto je wydał i kto ma do nich prawa to wystarczy? A druga odnośnie tych notatek zgromadzonych w jednym zeszycie: jak by się uznawało powiedzmy 2o wydrukowanych stron powkładanych w koszulki i spiętych w jakiś hmm...zeszyt?

A poza tym to jak przygotowania? U mnie na śniadanie Rybka, na obiad Rybka i na kolacje też z tym, że zaczalem niedawno wiec obawiam się że wiele się już nie naucze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, czasu zostało jeszcze dużo, w zeszłym roku w ciągu 1 tygodnia przeczytałem 5 książek na OA...

A co do tego co czytać, to polecam: Rybka - faktycznie dużo informacji, a po za tym Kreinera "Astronomia z Astrofizyką". Myśle, że Mietelskiego można sobie raczej odpuścić - książka trudna, a na dodatek nie znalazłem zadania z kilku ostatnich olimpiad, w których rozwiązaniu potrzebna byłaby znajomość tej książki.

W tej chwili sobie powolutku czytam Kreinera, co by go sobie przypomnieć. Warto sobie na olimpiadę zabrać tablice adamantan z matematyki i fizyki.

 

Swacza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mietelskiego to już wogole radzę odpuścić bo o ile dobrze pamiętam to stosuje krakowiany a nie macierze. Tak więc uczyć się rachunku krakowianowego dla jednego podręcznika jest trochę bez sensu a jeszcze może się z macierzami pochrzanić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.