Skocz do zawartości

Co zamiast kita do 300D?


Darek_B

Rekomendowane odpowiedzi

Padł mi kit ,wyskakuje err99 po sprawdzeniu z innymi obiekywami dochodzę do wniosku że przesłona się zacina.

No i dylemat co wybrać do codziennych fotek, z rybim okiem czy stałką 50 i 500 mm spacerować nie będę.

:Boink:

Na początku myślałem że odkupię za parę piw jakiegoś kita ale może warto wybrać coś "trochę" lepszego.

 

I tak wpadły mi w oko :

1. Canon EF-s 17-85mm f/4-5,6 USM IS ,hmm trochę drogi jak na zamiennik kita

2. Sigma 18-125 mm f/3.5-5.6 DC ASP IF , kilka osób to użytkuje- warto?

3. Sigma 17-70 mm f/2.8-4.5 DC Macro - to chyba mnie interesuje najbardziej ,ma dobre światło.

 

Co sądzicie o tym zestawie ,ja najbardziej skłaniam się do 3-ki ale może się mylę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darku, hmm najlepiej by było np. EF 17-40 z L4 od jakiejś ładnej Pani doktor :)

 

z jednej strony szkła z mocowaniem EF-S są trochę tańsze, ale z drugiej, nie będą się nadawać do body FF, np. 5D które kupisz sobie w przyszłości (mam nadzieję, że jak najbliższej :) )

 

do szerokiego kąta i jeszcze jako architekt, to pomyśl może o nowej sigmie 10-20/4-5.6 EX DC

 

 

ten nr 2 z Twojej listy to mam, w sumie nienajgorsze szkło, małe lekkie, ale wolne i trochę warczy, za to względnie tanie

 

kurde ze szkłami do aparatów, to tak jak z okularami do teleskopów, jak juz kupić, to najlepsze na jakie Cię stać

body mozna zawsze zmienić, teleskop również, ale szkiełka kupuje się na lata

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padł mi kit ,wyskakuje err99 po sprawdzeniu z innymi obiekywami dochodzę do wniosku że przesłona się zacina.

No i dylemat co wybrać do codziennych fotek, z rybim okiem czy stałką 50 i 500 mm spacerować nie będę.

:Boink:

Na początku myślałem że odkupię za parę piw jakiegoś kita ale może warto wybrać coś "trochę" lepszego.

 

I tak wpadły mi w oko :

1. Canon EF-s 17-85mm f/4-5,6 USM IS ,hmm trochę drogi jak na zamiennik kita

2. Sigma 18-125 mm f/3.5-5.6 DC ASP IF , kilka osób to użytkuje- warto?

3. Sigma 17-70 mm f/2.8-4.5 DC Macro - to chyba mnie interesuje najbardziej ,ma dobre światło.

 

Co sądzicie o tym zestawie ,ja najbardziej skłaniam się do 3-ki ale może się mylę?

 

Nr 3 na Kudłaczach miał, jako właśnie KITa, do 300D Piotrek Badowski. Pięknie rysował ten obiektyw. Ja bym się zdecydował na niego tym bardziej, że wiem jakiej "twardości" lubisz zdjęcia ukochany Dareczku i ten zbiór soczeweczek bardzo Ci podpasuje mój drogi.

 

Paweł Maksym ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darku,

 

jeżeli chodzi o obiektywy sigmy to zdecydowanie warto zastanowić się nad wersją EX. Sam mam sigme w wersji EX 24-70/2.8 i porównywalem ją z wersją standardową - niestety na niekorzyść tej drugiej. Oczywiście przy takim szkle szeroki kąt odpada (no chyba że z 5D).

Twoja 1 to ponoć jedno z lepszych szkiełek w swojej klasie ale dokładnie nie miałem okazji tego sprawdzić, chociaż z drugiej strony za niewiele większe pieniądze pewnie da sie kupić używany 17 - 40 o którym pisał sumas a to juz naprawde nie ta liga :D.

 

A w Twoim kitowym obiektywie pewnie poszła taśma od przesłony. Miałem okazje rozbierać ten obiektyw niedawno (nie musiałem go składać :lol: ) i tam ta taśma wyglądala miejscami jakby ja tramwaj przejechał :ha:

 

Osobiście chyba nie inwestował bym w szkła w wersji EF-S.

 

Pozdrawiam

Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Sigmy nie mam, nie używam i nie wypada mi się wypowiadać o nich. A moja rada to brać to co najlepsze się da bo nie ma to jak eLki. Mam 17-40 i nie oddał bym go za nic. No może za 16-35 2.8L :D. Ach i zwróć uwage na nowego Tamrona 17-50 2.8, bardzo jest chwalony.

Edytowane przez r65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Canon 17-40 f/4L - jakość, solidność wykonania, USM, pasuje do FF ale kosztuje

2. Tamron 17-50 f/2.8 - jakość obrazu b. dobra, wolny ale celny AF, kompaktowy

3. Sigma 17-70 - ostra, fajny zakres, problemy z AF we współpracy z Canonem

 

Nie kupiłbym Sigmy 18-125 (za słaba jakość obrazu) ani Canona 17-85 IS (w tej cenie

nie prezentuje za wiele). Być może poczekałbym do września na Tokinę 16-50 f/2.8

 

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi. :notworthy:

Zamówiłem sigmę 17-70 ,mimo że z tą marką obiektywów zawsze był wolniejszy AF

(a na zawodach sportowych fotek nie robię),

Dla mnie bardzo ważny był jednak zakres od 17 mm ,mimo że w testach winienuje to w przypadku fotografii architektury i tak z reguły przymykam przesłonę do 5.6-8.

 

Zobaczymy jak sprawdzi się ta sigma o czym pierwsi będziecie wiedzieć (widzieć) :Beer:

 

Może kiedyś przy pełnej klatce sprawię sobie elkę 17-40 , kto wie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Benedykt
Dzięki za podpowiedzi. :notworthy:

Zamówiłem sigmę 17-70 ,mimo że z tą marką obiektywów zawsze był wolniejszy AF

(a na zawodach sportowych fotek nie robię),

Dla mnie bardzo ważny był jednak zakres od 17 mm ,mimo że w testach winienuje to w przypadku fotografii architektury i tak z reguły przymykam przesłonę do 5.6-8.

 

Zobaczymy jak sprawdzi się ta sigma o czym pierwsi będziecie wiedzieć (widzieć) :Beer:

 

Może kiedyś przy pełnej klatce sprawię sobie elkę 17-40 , kto wie ?

 

Bardzo jestem ciekaw Twojej opinii na temat Sigmy.

Prawdę mówiąc -już ją miałem kiedyś zamówioną, ale bardzo się przestraszyłem winietowania. Skorzystałem z okazji, że sklep nie sprowadził jej na czas i wykorzystałem to, aby anulować zamówienie.

Kupiłem wtedy TAMRONa 28-75 F2.8.

28 mm musi mi wystarczyć, a kiedy przestaje wystarczać, to zakładam kita.

Cały czas myślę o porządnym obiektywie szerokokątnym, ale muszę mieć trochę czasu, aby oswoić siebie i moją drugą połowę z wydatkiem rzędu 2500 zetów ... :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Benedykt
Poczekaj Benek na dniach ją będę miał.

Też u mnie były problemy bo w pięciu sklepach jej nie ma, albo będzie za kilka tygodni.

Nie wiem mała partia towaru została wypuszczona czy to taki dobry obiektyw? :)

 

Masz już ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ale w nocy jeszcze nie testowałem. :Boink:

W dziennych fotkach sprawuje się bardzo dobrze ,jest tylko minimalnie głośniejszy od kita ale za to dużo ostrzejszy przy otwartej przysłonie.

Winietowanie przy szerokim kącie oczywiście występuje ale z reguły przymykam do 4 lub 5.6 więc problem zanika.

Autofokus działa w 90% trafnie i szybko -w porównywalnie a nawet lepiej jak z kitowym .

Wykonanie bardzo solidne ,osłona przeciwsłoneczna w zestawie ,posiada blokowanie zooma a przy manualu ostrość ustawia się z przyjemnym oporem.

Nie powinien opadać przy astrofoceniu.

Zakres ogniskowych wydaje się w sam raz do codziennych zastosowań , od szerokiego kąta do portretu a idealnym uzupełnieniem tego obiektywu będziew przyszłości 70-300 ( lub 70-200:2.8) Sigmy lub Canona.

Po kilku dniach używania bardzo dobrze doceniam światło tego obiektywu ,teraz mam o wiele większe możliwości w ciemnych pomieszczeniach gdyż nie muszę dźwigać statywu.

Aberracje ocenię jak zrobię jakieś sensowne astrofoto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest opcja blokowania zooma przy dowolnej ogniskowej? Moja sigma 24-60 ma blokade tylko przy 24. Dosc intensywnie jej uzywam i przy skierowaniu obiektywu w dol niestety sie wysuwa. Kolega ma podobny problem z 24-70.

 

Co do roznicy ostrosci i jakosci fotek, to mam podobne wrazenia.

 

Pozdrowka,

milosz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

No i miałem sobie sigmę. :mellow:

Niestety poleciała wraz z body z hukiem na podłogę .

Dzięki Ci stwórco Canona30D że ma tak wytrzymałą obudowę , body działa ale obiektyw pękł na pół.

 

IMG_5127.jpg

 

Jako że był to najmniej zmieniany i najczęściej używany obiekty myślałem sobie że kupię taki sam , ale ....

Może warto spróbować coś lepszego ,innego?

i tak po wielu poszukiwaniach zostały mi w sumie dwa ,trzy obiektywy.

 

rzecz jasna zamienniki kita i sigmusi zamordowanej niecnie :D

 

1. Canon EF 24-105 f/4 L IS USM

2. Canon EF 24-70 f/2.8 L USM

3. jeszcze nie wiem ale dodatkowo potrzebny będzie szeroki kat do wnętrz architektury i krajobrazu ,tu pada moja propozycja na

Sigmę 12-24 f/4.5-5.6 EX DG HSM ASP ( chyba wszystki literki :) a to ze względu na późniejszą przydatność do pełnej klatki.

 

Generalnie zastanawiam się czy wybrać mniejszy zoom ale lepsze światło, czy może w opcji 1 większy zakres ale za to z IS który uCanona działa bardzo dobrze ,pytanie czy uzyskam z ISem dodatkową "przysłonę" w ręce?

 

Chyba że macie inne pomysły.

ps.

17-40 bawiłem się i we wnętrzach jest dla mnie za minimalnie za ciemny ( może będzie kiedyś wersja z IS) i zakres ogniskowych powodowałby często zmianę obiektywów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ciągle jeszcze bujam sięz wyborem "co zamiast KITa" Długie ogniskowe mam już obstawione, ale ciągle szukam czegoś od nastu do okolic 70mm. I po przeczytaniu testów coraz bardziej jestem skłonny do zapolowania na tego nowego KITa canona z ISem.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i miałem sobie sigmę. :mellow:

Niestety poleciała wraz z body z hukiem na podłogę .

Dzięki Ci stwórco Canona30D że ma tak wytrzymałą obudowę , body działa ale obiektyw pękł na pół.

 

IMG_5127.jpg

 

Jako że był to najmniej zmieniany i najczęściej używany obiekty myślałem sobie że kupię taki sam , ale ....

Może warto spróbować coś lepszego ,innego?

i tak po wielu poszukiwaniach zostały mi w sumie dwa ,trzy obiektywy.

 

rzecz jasna zamienniki kita i sigmusi zamordowanej niecnie :D

 

1. Canon EF 24-105 f/4 L IS USM

2. Canon EF 24-70 f/2.8 L USM

3. jeszcze nie wiem ale dodatkowo potrzebny będzie szeroki kat do wnętrz architektury i krajobrazu ,tu pada moja propozycja na

Sigmę 12-24 f/4.5-5.6 EX DG HSM ASP ( chyba wszystki literki :) a to ze względu na późniejszą przydatność do pełnej klatki.

 

Generalnie zastanawiam się czy wybrać mniejszy zoom ale lepsze światło, czy może w opcji 1 większy zakres ale za to z IS który uCanona działa bardzo dobrze ,pytanie czy uzyskam z ISem dodatkową "przysłonę" w ręce?

 

Chyba że macie inne pomysły.

ps.

17-40 bawiłem się i we wnętrzach jest dla mnie za minimalnie za ciemny ( może będzie kiedyś wersja z IS) i zakres ognisokowych powodowałby często zmianę obiektywów.

 

 

Canon EF 24-70 f/2.8 L USM - tylko to, piękne szkło! Testowałem przez ostatnie 2 miechy i zdecydowanie też sobie je kupię. Warto!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Canon EF 24-70 f/2.8 L USM - tylko to, piękne szkło! Testowałem przez ostatnie 2 miechy i zdecydowanie też sobie je kupię. Warto!

 

dokładnie!

 

to jeden z najlepszych zoomow wogole. Często jakoscią zdjęć porownywany do stałek. moj ostrzy od pełnej dziury. Mógłby Ci spaść z pałacu kultury i nic by się nie stało podejrzewam. Ja już niekupuje półśrodków.(sigma, tamron)

 

17-40 faktycznie szkoda ze 4.0 ale zakres pod cropa jest bardzo przyjemny, uwierz mi że niebedzie Ci się chciało go ściągać podczas wypadów, streetow, itp

 

A kolorki z elki :rolleyes: ehh, inna bajka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas biję się z myślami , to trudny wybór,

Może jednak 25-105IS ?

Sprawność IS-a wynosi podobno 3-3.5 działki przesłony więc jest się o co bić, optycznie są na bardzo podobnym wysokim poziomie, w końcu to eLki .

Po drugie 105tka projektowana i wypuszczona została na rynek całkiem niedawno, może lepiej pracuje z cyframi.

Po trzecie nie wiedzieć czemu różnica w Polsce w cenie między tymi dwoma modelami wynosi ponad 1000 zł gdy w stanach około 100$.

Chyba najpierw kupię coś szerokiego , np. tę Sigmę a decyzję na zoom uniwersalny odłożę na później.

W końcu mam jeszcze 50/1.8 i starą sigmę APO 70-300 więc dalsze zakresy ogniskowych są jakoś tam połatane w moim zbiorze.

ps.

Nie leci ktoś do USA ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tygodnie wertowania testów ,forów ,opini , fotek i ...

Tak wygląda zestaw marzeń: :)

 

1. ...

2. 24-70/2.8L standart ( już u kogoś widziałem w stopce - będę żebrał na zlocie :notworthy: )

3. 70-200/2.8 tele (ten model ma także zawitać)

....

4. 80ED do astro ale nosić w ręce się da nawet 200 metrów :ha:

Tylko ludzie wtedy dziwnie patrzą.

 

A co do pozycji 1 to zobaczymy po zlocie bo

czy jest sens kupować np. 10-22 Canona ,10-20 Sigmy czy nawet 12-24 Tamrona jak za np. pół roku zmienię 30D na 5D.

Moze kupić 12-24 Sigmy i mieć dostępny ultraszeroki kąt także na FF?

A może zmienić na 40D pofocić ze dwa lata i kupić szeroki kąt na EFSie ?

Za 40tką przemawia fakt że ma liveview , jest szybszy ,większy ekran (mimo że to raczej gadżety) a piątka to dość stara i "wolna" konstrukcja.

Pewnie mnie zaraz ochrzanicie że to jednak pełny format ale jednak jeszcze trochę za drogi. :D

 

Chyba lepiej kupić dobre szkła a body wymienić jak piątka stanieje , w końcu aparaty lecą na łeb na szyję ,obiektywy jednak nie.

 

ps.

Nikoniarze mają teraz 14-24 ( tego jednak Canonowi najbardziej brakuje) ,24-70 i 70-200 wszystkie na 2.8

oraz cmosa w D300 .

Może zmienić system? :Boink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Tym razem ja mam dylemat :huh: Przyszedł czas na zakup teleobiektywu i byłem już prawie zdecydowany...jeszcze krótkie pytanko na priva do sumasa i ... :kupa: Chciałem kupić Canona EF 70 - 300 f/4-5.6 IS USM ale padła propozycja zakupu docelowego Canon 70-200/4 L USM IS podobno nawet lepszego niż CANON 70-200 F/2.8 USM L. Tylko ta cena :rolleyes: Szkiełka kupuje się na dłuuugie lata, o ile nie na całe życie. Body można wymienić. Tylko czy warto inwestować tyle kasy jeśli korzysta się z tego dla własnej przyjemności, nie zarobkowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coż od ostatniego posta zakupiłem szeroką 12-24 Tokiny ( bo dobra ,pancerna i ekonomiczna)

oraz 24-105 IS Canona (bo ostry, uniwersalny , wszechstronny i zwracają mi kasę :) ) .

Jeśli chodzi o tele nadal mam dylemat 70-200 ze światłem 2.8 czy 4 ?

Czy wersja z IS czy nie?

Osobnym dylematem jest dla mnie jeszcze 100-400 Canona, z IS ale ciemny , sam nie wiem ?

Nie znalazłem znaczących różnic w jakości wertując zdjęcia w sieci czy robiąc osobiście. Pytanie do jakich celów Ryśku ma służyć.

Podobno wersja 70-200/4 z IS jest trochę lepsza pod śiwatło ale czy warto tyle dopłacać.

Na Twoim miejscu brałbym 70-200/2.8 jeśli fundusze pozwolą ,w ostateczności wersja f4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.