Skocz do zawartości

Gdyby USA wykluczyc z ONZ


Gość zbig

Rekomendowane odpowiedzi

Z powodu sprzeciwu USA ONZ nic nie zrobil aby nie bylo izraelskiej inwazji na Liban .

Teraz od ilus tam dni jest przez jakiegos agresora odciete od swiata jakies panstwo i swiat jest prawie cicho.

Wystarczyla akceptacja jakiegos panstwa na ta agresje . My tez jestesmy cicho. :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbig, tej zadymy nie wywołał Izrael, tylko Hezbollah podjudzany przez Iran i Syrię. Twoja niechęć do Żydów nie powinna Ci przesłaniać obiektywnego obrazu wydarzeń. Hezbollach bardzo chciał tej konfrontacji, bo jak inaczej wytłumaczyć porwanie dwóch izraelskich żołnierzy po IZRAELSKIEJ stronie granicy? Chciał konfrontacji to ma, akurat Izrael nie da sobie pluć w twarz i wszyscy o tym wiedzą.

(zauważ, że nawet zasadniczo niechętne Izraelowi Niemcy i Rosja bardzo wyraźnie opowiedziały się po jego stronie w tym konflikcie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba patrzeć bardziej globalnie na problem a nie przez pryzmat geograficzny tą częścią świata jest zainteresowane USA i zrobi wszystko by ugruntować tam swoją władzę by kontrolować złoża, o nic innego nie chodzi tyko o kasę dla bogatych; biedni zawsze dostawać będą po tyłku.

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta zadyme wywolala polityka kilku panstw . USA jest wsrod nich- to w/g mnie .

A Izrael sprowokowal zbrojnymi atakami na demokratycznie wybrane wladze palestynskie . Chyba zebym pomylil sie i bylo odwrotnie. Choc tam jest tak pozakrecane, ze sam nie wiem co napisac. Ale mordowanie dzieci i innych w slepo jest dla mnie niedopuszczalne.

Odnosnie niecheci to nieprawda . Oceniam tak jak widze. Dla mnie rzad co zagarnal pieniadze zdeponowane w banku i nie przekazal ich spadkobiercom nie ma moralnego oparcia w reprezentowaniu pomordowanych . Rozdzielam ludzi od rzadow . Ludzie sa tam strasznie wyzyskiwani przez wladze i zachowuja sie czesto nie po ludzku . Z kazdej ze stron dla czyis tam interesow. I to z Bogiem na ustach .

 

 

Edycja

Radku dodam jeszcze

Zgodnie z informacjami z dziennika TV Bejrut jest systematycznie bombardowany . Rzad Izraela zastanawia sie czy cofnac o 2o lat w rozwoju , czyli co zbombardowac dla jakies tam zasady .

Dodam jeszcze, ze bombardowano takze dzielnice czy rejon gdzie mieszkaja chrzescijanie . Na pewno nie sa wojownikami itp. Moze tak przy okazji mala czystka " ukochanych" braci w wierze ? Innego powodu nie widze.

Edytowane przez zbig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze to nie najlepsze miejsce, ale skojarzyl mi sie dowcip, ktory kiedys slyszalem.

 

Otoz amerykanin znalazl butelke z Dzinem, otworzyl ja i Dzin zaproponowal spelnienie jednego zyczenia. Po chwili namyslu czlowiek mowi:

- zawsze balem sie latac samolotami, a bardzo chcialbym pojechac na Karaiby. Wiec Dzinie, chce, zebys zbudowal autostrade ze Stanow na Karaiby. Szeroka, bezpieczna itd.

Dzin po chwili namyslu,

- troche przesadziles, moze wymyslisz cos innego?

- no dobra, che zeby byl pokoj na Bliskim Wschodzie!

Na to Dzin:

- to ile pasow ma miec ta autostrada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:ha:

To samo pisali francuscy lub włoscy komuniści o wyborach w Polsce zaraz po wojnie.(3xtak)

Nie widzisz różnicy? :blink:

Widze roznice.

Nie sadze aby palestynskie wybory byly sfalszowane tak jak polskie . Dopiero niedawno wyszlo na jaw, ze Rosjanin sfalszowal tamte polskie wybory . Zostal za to wysoko awansowany.

Jak juz to irackie wybory mogly byc sfalszowane. Tam widze podobienstwo - wielki brat okupant i zabezpieczenie swoich interesow.

W/g mnie brak decyzji i slabosc ONZ bierze sie ze sprzecznych interesow USA. Oficjalnie za pokojem ale blokuje dzialania ONZ gdy pokoj jaki lokalnie sie uklada nie bylby w jego interesie . Sadze tez, ze czesto wspomaga ktoras z walczacych stron aby swoje namieszac i rownoczesnie blokuje ONz-towskie dzialania.

Do tego amerykanska armia od lat morduje cywili w roznych rejonach swiata.

Izraelska podobnie tylko jak sadze lokalnie . Ponoc te mordy sa odpowiedzia /?/ na terroryzm . Bo moze jakis terrorysta zginie przy okazji mordowania jego dzieci czy ostrzeliwania, bombardowania rejonu gdzie moze kiedys byl.

Dla mnie sa to morderstwa , bezradnosc ludzi w efekcie dala cos takiego jak samobojcze ataki terrorystyczne, co tez sa morderstwami.

Bezradnosc ludzi i brak perspektyw powoduje wzrost trroryzmu. Dzialania niby prawych zwiekszaja motywacje terrorystow , w/g mnie tych " prawych " prawdziwa Historia tez nazwie terrorystami i odpowiedzialnymi za mordy mordercami. Francuzi juz sa powoli rozliczani. Na razie historie pisza zwyciezcy, a ten atrybut nie jest wieczny.

Edytowane przez zbig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość saywiehu

Żeby ciut sie podroczyć ze Zbigiem ;) tak napiszę.

Problem walki z terroryzmem jest taki, że to oni zaczęli. I to w dosć bezpardonowy sposób. Terroryzm od walki z regularnym wojskiem tym się różni, że trudniej jest zmusić do bitwy, zniszczyć bazy, w ogóle znaleźć kogoś "na muszce". Przypomnijmy sobie WTC, Londyn, Madryt i inne miejsca- Lockherby na przykład. Tam tez krew płynęła ulicami, krew zupełnie niewinnych ludzi. Izrael ma takie ataki na codzień.

A są obawy przed globalnym konfliktem z terroryzmem- wystarczy żeby te organizacje zaczęły współpracować. Następnym celem może być... Wodzisław Śląski !!! Albo moja Trzcianka. Nie chciałbym tego.

Nie popieram użycia siły, ale jak ktoś zacznie... odddam. Bo mam prawo do życia w spokoju. Jeśli ktoś tego nie rozumie, to o ten spokój będę walczył. A jeśli przy okazji zginę... niech spokój mają moje dzieci, bo postaram się zabrać z sobą tylu, ilu mogę.

 

Cholera.... z zasady jestem pacyfistą, ale terroryzm nie chce mi tego umożliwić. Ci goście wolą, żebym nosił przy sobie stale parę odbezpieczonych spluw... mogę postrzelić kogoś przypadkiem. Qrcze... a tu zlot niedługo :szczerbaty:

 

:Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....

Problem walki z terroryzmem jest taki, że to oni zaczęli. ...

 

W/g mnie to oni jest dla kazdej ze stron prawdziwe. Oni nie my.

 

Teraz juz nie ma wazne kto zaczal , to pokoleniowa tragedia . Jakby Los tak sie ulozyl z nami, ze tam urodzilibysmy sie to mamy zachowywac sie tak nieludzko jak rzadzacy w tamtym rejonie tego oczekuja? Nasze dzieci mialyby uczyc sie strzelac do ludzi? To tylko czyjes tam interesy ta tragedie utrzymuja .

Ludzie zawsze sie dogadaja, dopiero jak wtraci sie polityka bywa tragedia.

Sadze tez , ze terroryzm jest wynikiem bezsilnosci na terror wladzy czy ukladow.

ONZ bez USA z glosem veta w/g mnie bedzie sprawniejsze

Odnosnie lubi- nie lubi to chce podkreslic, ze w jakies czesci lubie a w jakies nie . Przynajmniej tak moge powiedziec o ludziach *********LINK USUNIĘTY***********

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzabyło od razu dać linka do Red Watch... Miałbym prośbę na przyszłość, żebyś nie umieszczał na forum linków do stron faszystowskich :unsure:

Jak tak to moze ktos go usunie. Wyszukiwarka google go wskazala. Tak samo jak szukalem listy Wildsteina.

Chyba nikt serio nie bierze prostackich epitetow tam wystepujacych. Bardziej mi to wygladalo na zart , ale jak piszesz jest w tym ideologia . brrrrr.

 

Ps. masz racje, dopiero teraz przeczytalem poczatek .

Edytowane przez zbig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Zbig, Zbig...

 

Mam prośbę, odpuść trochę z tymi prowokacyjnymi tematami. Obaj wiemy, że budzą one ogromne emocje.

Za taki link wylatuje się na ogół z for! Nie rób tego więcej.

 

Link usunąłem. Ostrzeżenie odnotowane w systemie!

 

PS. Dostałem 6 wiadomości w sprawie interwencji w tym wątku. Nie jest to moje osobiste zabranie głosu w tej dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hegemon i jego szyja o tydzien przedluzyl zgode na mordowanie cywilow w Bejrucie .

Nikt nie ma prawa do takich zachowan, wydawania zgody na mordowanie czy mordowac ludzi.

Zwierzeta lepiej sie zachowuja.

Gdy bedziemy chocby w myslach negowac takie postepowanie, to te nasze mysli zaciaza sprawca mordow.

Tyle wystarczy. Zgoda na mordy nas obciaza.

Edytowane przez zbig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hegemon i jego szyja o tydzien przedluzyl zgode na mordowanie cywilow w Bejrucie .

Nikt nie ma prawa do takich zachowan, wydawania zgody na mordowanie czy mordowac ludzi.

Zwierzeta lepiej sie zachowuja.

Gdy bedziemy chocby w myslach negowac takie postepowanie, to te nasze mysli zaciaza sprawca mordow.

Tyle wystarczy. Zgoda na mordy nas obciaza.

 

Niestety masz rację....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawo do obrony ma kazdy . Izraelczyk, libanczyk, palestynczyk itd.

Prawo do ziemi jest histotycznie uwarunkowane, ale po tysiacleciu niewladania ziemia juz tego prawa sie nie ma. Nie sadze, aby powstanie panstwa Izrael bylo zgodne z prawem tamtego rejonu . Do tego jest tam skaza . Ziemie wykupywano za pieniadze zamordowanych w Europie Zydow co zdeponowali swoje oszczednosci w jakims tam banku . Tej skazy nie mozna tak prosto neutralizowac . Ona zawsze bedzie ciazyc . Bardzo duzo pokory musieliby miec w sobie ludzie, ktorzy chca na tym budowac swoje zycie.

Nie obserwuje tego .

Nie jest wazne kto zaczal skoro to juz pokolenia trwa. Zyjacy nie inicjowali izraelskiego konfliktu . To tak jak czasem w S-F galaktycznych wojnach. Tluka sie do ostatniego zyjacego .

Jakby podzielic na jakies tam czasowe okresy i osobno rozliczac to w wiekszosci agresorami w tych okresach kto bedzie? Na agresje odpowiedzia jest agresja . I mamy kolo , bez rozwiazania .

 

Popatrz od strony czlowieka. Rodzi sie, wpajaja mu agresywne zachowania do innego narodu, czasem wmawiaja ze jest nadludziem , daja bron i kaza bronic / zabijac/ innych . Tak z nami rabia rzadzacy . Od nas zalezy czy tak bedziemy sie zachowywac w imie prawdy?, wolnosci? , niezaleznosci ? interesow ? Ale czyich?

Ja bym podzielil okresy rozliczen jednostkowo na czlowieka . Wtedy wyjdzie, ze agresorem jest kazdy .

Chyba tak jestesmy rozliczani. Jakby nikt nie byl agresorem to nikt nie musialby sie bronic i nie bylo by problemu - to nie powinna byc utopia.

 

Ciezko jest zrozumiec podloze konfliktow, nie zawsze zaczal ten co pierwszy strzelil.

Moze by tak popatrzec kto zyskuje na konfliktach i w jakikolwiek sposob jest w zapalonym rejonie obecny - tak najprosciej znalezc podpalacza. W ten sposob juz niejeden zwykly podpalacz zostal rozpoznany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie mogę nijak zgodzić z kolegami. Uważam, że Izrael ma prawo do obrony przed agresją. I nikomu nic do tego.

Ciekawe co by bylo, gdyby takie same slowa wypowiedziec w obronie Niemcow, ktorzy zabijali Polakow, Czechow w odwecie za zamachy na ich zolnierzy. A wlasnie dokladnie tak Libanczycy czy Palestynczycy odbieraja obecnosc Izraela z Strefie Gazy lub na Zachodnim Brzegu Jordanu - jako okupacje. Izrael juz w 1978 roku zobowiazal sie do zaprzestania okupacji tych terenow i... wszyscy wiemy jak jest. Roznica miedzy Niemcami a Izraelem jest tez taka, ze Niemcy okupowali Polske kilka lat a Izraelczycy okupuja tereny Arabow kilkadziesiat lat. Zdazyli sie tam osiedlic, wychowac dzieci i spedzic wiekszosc zycia, wiec tez nie rozumieja dlaczego mieliby sie nagle wyprowadzac. W zwiazku z tym juz nie wiadomo kto jest prawowitym wlascicielem tych terenow.

Nie jest moim celem wystepowanie w obronie terroryzmu i potepianie Izraela. Chcialem natomiast pokazac obie strony maja swoje wzajemnie sprzeczne racje i dlatego ciezko jest teraz rozwiazac problem. Nie da sie tez latwo stwierdzic, ktore z tych racji sa wazniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzabyło od razu dać linka do Red Watch... Miałbym prośbę na przyszłość, żebyś nie umieszczał na forum linków do stron faszystowskich :unsure:

 

Czyżby jakaś cenzura prewencyjna ? Jest wolność słowa , ale tylko dla wybranych ? Zauważyłem że ostatnio epitetem "faszystowski" określa się wszystko inne poza treściami z GW (Jude Zittung), Nie, Mitów i Faktów i Trybuny. A faszystą jest każdy kto nie miał dziadka w KPP, ojca w UB, a sam nie był w ZOMO. No i oczywiście nie jest elektoratem SLD i PO. Takich to nasi światli "europejczycy" szkalują po brukselskich salonach jako: ciemnogród, ksenofobów, homofobów, antysemitów, zaściankowców itd.... Rzecz nigdzie indziej w świecie nie spotykana żeby po zagranicach tak srać na swoje państwo i swój naród.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulus, ty widziałeś stronę z tego linka wogle?

 

Nie widziałem, weszłem przypadkowo na ten wątek. Ale to co napisałem. podtrzymuje, a nawet mógłbym rozwinąć temat. Widać wyraźną asymetrię w nagonkach propagandowych "wiodących mediów" i w tym co komu wolno i nie wolno.

Edytowane przez Regulus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie widziałeś. No więc powiem Ci, że publiczne propagowanie nienawiści rasowej i narodowościowej jest karane polskim /godło sztandar chymn bogurodzica/ prawem - to tyle na temat tego linku.

 

Widziałem za to stronę "Blood & Honour" i zupełnie nie widzę powodów do takich reakcji jak zamknięcie. Pamiętam że było tam dużo zdjęć z parad homoseksualistów, ale takich jakie nie pokazywano TVP i które zupełnie zmieniałyby odbiór tej imprezy wśród ludzi gdyby były szerzej publikowane. A "z zagranicy" było dużo materiałów o zbrodniach i bestialskim traktowaniu ludności palestyńskiej przez armię izraelska, takich materiałów też w naszej TVP ani "wiodących mediach" nie uświadczysz. I to chyba były prawdziwe powody zamknięcia tej strony, żydostwo trzyma rękę na pulsie i nie chce dopuścić żeby to do ludzi dotarło. A co do nienawiści to ona wyrasta z poczucia krzywdy i braku możliwości legalnego uzyskania sprawiedliwości, jest normalną reakcją ludzi ciężko skrzywdzonych i widzących triumf swoich oprawców i tych którzy ich popierają. Ja to świetnie rozumiem, a jakoś nie mogą zrozumieć rozmaite "autorytety" z własnego nadania.

Edytowane przez Regulus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.