Skocz do zawartości

Otwieram M31


Gość emde

Rekomendowane odpowiedzi

Dodaję swoją wersję.

zdjęcia w dwóch rozdzielczościach.

 

M31_1400.jpg M31_864.jpg

 

Tak. FS-128 F6 z reduktorem na montażu NJP, Canon 350 modyfikowany, 18 x 300sek iso 800

 

Waldku po prostu coś wspaniałego! Fotka powala!!!!

 

Wstyd po takiej prezentacji wstawiać tu swoje wypociny :D

Ja ćwicze w wolnych chwilach obróbkę, ostatni efekt to cóś takiego:

x1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodaję swoją wersję.

zdjęcia w dwóch rozdzielczościach.

 

M31_1400.jpg M31_864.jpg

 

Tak. FS-128 F6 z reduktorem na montażu NJP, Canon 350 modyfikowany, 18 x 300sek iso 800

 

Waldek, dopiero teraz "nadziałem" sie na to zdjęcie i trzeba przyznać, że jest po prostu rewelacyjne. Co prawda , jak na moje, obiekt trochę za wielki na ten kadr i chyba trzeba by się pobawić a jakąś mozajkę (np. złożyć całość z 2 ujęć), ale to co uzyskałeś z Canona jest po prostu super i naprawdę napaja optymizmem, że i bez profi kamer można uzyskiwać doskonałe wyniki (nie zapominając oczywiście o montażu i teleskopie :)). No i chyba drugi wniosek, że jednak flattener to niezbędna rzecz. Widziałem ostatnio fotki Michała Witkowskiego i ma praktycznie idealne pole na całej matrycy, oczywiście z flattenerem.

 

Pozdrawiam, tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogrzebałem w sieci i jednak fotki robione 300d chłodzonym i bez ir a w "zwykłym stanie" to niebo i ziemia.

Warto nawet do przeróbki kupić jakiegoś "złoma" czyli samo body nawet z wieszajacym się lustrem dodac ogniwo peltiera i jakieś chłodzenie i mamy prawie profesjonalne ccd za kilkaset zeta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogrzebałem w sieci i jednak fotki robione 300d chłodzonym i bez ir a w "zwykłym stanie" to niebo i ziemia.

Warto nawet do przeróbki kupić jakiegoś "złoma" czyli samo body nawet z wieszajacym się lustrem dodac ogniwo peltiera i jakieś chłodzenie i mamy prawie profesjonalne ccd za kilkaset zeta.

 

Jeśli jeszcze posiadasz, daj proszę linki do tych "chłodzonych" fotek!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jeszcze posiadasz, daj proszę linki do tych "chłodzonych" fotek!

 

w zasadzie bazuje na Twojej stronce:

po polskiemu:

http://www.astro.4up.pl/modyfikacja.htm

tutaj trzeba zwrócić uwage na powazne trudności wynikające z włożenia chłodnicy w bebechy aparatu-przezwyciężone przez Autora (chylę czoło)

 

po angielskiemu:

usunięcie ir:

http://ghonis2.ho8.com/rebelmod.html

chłodzenie:

http://ghonis2.ho8.com/rebelpeltier.html

(zdecydowanie mniej inwazyjna metoda pozwalająca na domknięcie aparatu, oczywiście odprowadznie ciepła z ogniwa staje się mniej kłopotliwe lub w ogóle nie istnieje-ogniwo jest na zewnątrz obudowy, na pewno nie tak skuteczne jak z chłodnicą ale możliwe do wykonania raczej bezproblemowo. Dlaczego nie

zastosowałeś tej metody?

 

znalazłem jeszcze takie rozwiazanie ale nie ma szczegółowego opisu, nei podoba mi sie tez wentylator na obudowie (drgania??):

http://glogg.jupiter-io.net/300D/index.asp

Edytowane przez Lysy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za linki!

 

w zasadzie bazuje na Twojej stronce:

po polskiemu:

http://www.astro.4up.pl/modyfikacja.htm

tutaj trzeba zwrócić uwage na powazne trudności wynikające z włożenia chłodnicy w bebechy aparatu-przezwyciężone przez Autora (chylę czoło)

 

po angielskiemu:

usunięcie ir:

http://ghonis2.ho8.com/rebelmod.html

chłodzenie:

http://ghonis2.ho8.com/rebelpeltier.html

(zdecydowanie mniej inwazyjna metoda pozwalająca na domknięcie aparatu, oczywiście odprowadznie ciepła z ogniwa staje się mniej kłopotliwe lub w ogóle nie istnieje-ogniwo jest na zewnątrz obudowy, na pewno nie tak skuteczne jak z chłodnicą ale możliwe do wykonania raczej bezproblemowo. Dlaczego nie

zastosowałeś tej metody?

 

znalazłem jeszcze takie rozwiazanie ale nie ma szczegółowego opisu, nei podoba mi sie tez wentylator na obudowie (drgania??):

http://glogg.jupiter-io.net/300D/index.asp

 

Pierwsze rozwiązanie po dokładnym zanalizowaniu wydaje się być niewykonalne technicznie. Zastanawiałem się nawet, czy to nie jest jakiś fotomontaż. Gość nie pokazyje rezultatów foto? Prawdopodobnie po włączeniu tego peltiera i wykropleniu wody na elektronice aparat przestał działać...

 

Za to drugie rozwiązanie jest b. proste. Rozpatrywałem taką opcję, ale:

1). przedłużenie nóżek w Veście powoduje powstanie dodatkowego dużego szumu. Wydawało mi się, że w Canon'ie powinno być podobnie, dlatego nie brałem pod uwagę takowego rozwiązania

2). Facet dysponuje pięknymi (podwójnymi) przedłużaczami do taśm, które w Polsce są (były?) nieosiągalne.

 

Poza gabarytami pomysł jest świetny, choć mój również sprawdza się superowo. Gdybym tylko miał więcej czasu na astrofoto... ... ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Właściwie nie wiem czy jest sens po fotce Waldiego podpinać się do tego wątku, ale skoro ja go założyłem to może jednak mogę... :D

To próba z nowej (pożyczonej) armatki S-N Meada 150mm, f/5.

Pierwsza moja fotka Canonem 350D przerobionym... :rolleyes:

Materiał to w sumie godzinka - 20x180s/ISO800/kiepska pogoda i wschodzący księżyc.

Interesujące krawędzie, nieprawdaż? :szczerbaty:

Edytowane przez emde
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, jest jakaś taka "ściśnięta" i pod innym kątem. Ale pewno była focona z innego miejsca we wszechświecie :Boink:

 

Mi chodzi o szczególiki- są świetnie zarysowane: pasma materii, no i te krawędzie !

 

:Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurde jak czerwono, to robione z centrum Poznania?? :blink:

Próbowałem coś z tego wyciągnąć ale szczerze mówiąc poddałem się bo wychodziło nieciekawie <_<

Czerwono bo to z przerobionego 350! To pojedyńcza klatka... B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obaj z marvazem rzuciliśmy zgodne sugestie (na astro-ognsku w Tarnobrzegu) że ten telepik może być świetnym astrografem i to się potwierdza. Można zapomnieć o drogim apo, skoro to ma f=750 mm. światłosiłę 5 i kasiorkę przeznaczyć na dodatki.

Edytowane przez lemarc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresował mnie ten teleskop. Czy to jest Schmidt-Newton? Jak widze ma wyciąg 2" standartowo i korektora komy nie trzeba byłoby dokupować. Ktoś wie gdzie można dostać samą tubę u nas w kraju?

Wcześniej myślałem nad zwykłym Newtonem 150/750 ale jeśli cena mnie nie zniechęci to będę nad tym myślał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresował mnie ten teleskop. Czy to jest Schmidt-Newton? Jak widze ma wyciąg 2" standartowo i korektora komy nie trzeba byłoby dokupować. Ktoś wie gdzie można dostać samą tubę u nas w kraju?

Wcześniej myślałem nad zwykłym Newtonem 150/750 ale jeśli cena mnie nie zniechęci to będę nad tym myślał.

Wypożyczyłem go do testów z FotoClassica. Tam pewnie będzie można kupić OTA. Wyciąg jest 2" ale mnie się nie podoba pomysł z wkręcaniem aparatu - kadrowanie odpada w tym momencie - muszę temu się jeszcze przyjżeć. Pierwsze światło w wizualu jest równie zachęcające jak pierwsze foto! Zrobię mu recenzję to się wszystkiego dowiemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest LXD 55 (był bez oryginalnego montażu i statywu). Emde, czy fotka jest kadrowana? Przy okazji warto by wprowadzić zwyczaj dodatkowej info na temat ustawień aparatu, jak: colour space, czy parameters, które też mają wpływ na końcowy efekt.

To pełna klatka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest LXD 55 (był bez oryginalnego montażu i statywu). Emde, czy fotka jest kadrowana? Przy okazji warto by wprowadzić zwyczaj dodatkowej info na temat ustawień aparatu, jak: colour space, czy parameters, które też mają wpływ na końcowy efekt.

A nie LXD 75 SN 6"? Nie widzę w cenniku Fotoclassika LXD 55.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.