Skocz do zawartości

Który atlas jest lepszy


Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o poradę, co kupić ten jeden http://www.astrokrak.pl/sklep/product_info...products_id=335

Czy te dwa http://www.astrokrak.pl/sklep/product_info...products_id=335

http://www.astrokrak.pl/sklep/product_info...products_id=266

chodzi mi o wszystko, to znaczy użytkowanie (wygodę) funkcjonalność, wykonanie itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o dwie wersje "Sky Atlasy 2000.0" bo obie akurat miałe "w ręcach" to polecam "na poligon" wersję "field" z czarnym tłem stron, natomiast The Night Sky Observer's Guide miałe w łapach przez chwilę i wydaje mi się, że to raczej takie do studiowania w domu przed obserwacjami, chociaż...

 

Sam używam Taki's 8,5 mag star atlas ze względów econo

(wydrukowanie w robocie 0 zł + twarda oprawa u introligatora 20 zł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to ten biały szczegół na czarnym tle jest lepiej czytelny, a jak przyświecisz latarą to taki czarny arkusz tak nie odbija swiatła i nie daje po oczach, a problem z praktycznością może byc jak ktoś ma łupierz :szczerbaty::P

Edytowane przez bartolini
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja dałem go rodzicom do wydrukowania w pracy. Tylko nie popatrzyłem że sam atlas ma 130 stron a katolg do niego z 500 xD :lol: mama musiała czekać godzine, i dodatkowa ryse papieru zużyć zeby go wydrukować !

Dobrze że szef nie patrzył :ha:

 

Kolejnym pechowym przypadkiem, kiedy pierwszy raz się nim obsługiwałem, próbowałem znaleść "obważanka" w lutni patrze na ułożenie gwiazdeczek na mapie i w szukaczu, za i nic sie nie zgadza, nie moge znaleść gwiazdek "prowadzącyh" aż wreszcie się wkużyłem wstałem zżuciłem mapke i ku mojemu zaskoczeniu pare gwiazdek "spadło" z atlasu !! :Boink:

Teraz mam wszystkie mapki w koszulkach szczelnie zamkniętych i wam radze tak samo je trzymać ...

 

Pozdrówko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, do drukowania z katalogami te atlas nie jest dobrze zredagowany :sad:

W moim mam wydrukowane 109 mapek do około -38* i zmiesciłem się na około 240 stronach

ale drukowałem dwustronnie, przed każdą mapką mam wszystkie karty katalogu, które jej dotyczą i wydrukowanie tego w takiej formie zajęło mi niestety, łącznie parę godzin <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dla uzytkownikow Sky Atlas 2000.0:

znalazlem strone z kompletnym spisem DSow z podzialem na arkusze-mapy w formacie txt.

Latwo go przerobic na PDF i wydrukowac. Mozna drukowac tez bezposrednio z txt.

Calosc to 51 stron.

 

Polecam - to jest cos, czego brakuje temu Atlasowi...

 

http://www.nightskyinfo.com/sky_atlas_2000/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odebrałem zamówiony ponad 2 tyg. temu w EMPiK-u kieszonkowy atlas nieba firmy "Sky & Telescope", Pocket Sky Atlas. Kupiłem go pod wpływem przychylnych recenzji na forum Astromaniaka. Dzięki Polaris, bo Ty też się przyczyniłeś do mojej decyzji o jego zakupie...masz u mnie duże piwo :Salut:

Mogę z czystym sumieniem każdemu polecić tę pozycję. Atlas jest bardzo ciekawie oraz czytelnie wydany i powinien się sprawdzić w terenie. Jeśli ktoś nie wie o czym mówię, to podaję namiary: http://www.astrokrak.pl/sklep/product_info...products_id=409

Ale zaznaczam, że zamówiony w EMPiK-u kosztuje tylko 66,- zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odebrałem zamówiony ponad 2 tyg. temu w EMPiK-u kieszonkowy atlas nieba firmy "Sky & Telescope", Pocket Sky Atlas. Kupiłem go pod wpływem przychylnych recenzji na forum Astromaniaka. Dzięki Polaris, bo Ty też się przyczyniłeś do mojej decyzji o jego zakupie...masz u mnie duże piwo :Salut:

Mogę z czystym sumieniem każdemu polecić tę pozycję. Atlas jest bardzo ciekawie oraz czytelnie wydany i powinien się sprawdzić w terenie. Jeśli ktoś nie wie o czym mówię, to podaję namiary: http://www.astrokrak.pl/sklep/product_info...products_id=409

Ale zaznaczam, że zamówiony w EMPiK-u kosztuje tylko 66,- zł

 

 

Dzowniłem do empiku i go nie było. Zdecydowałem się na Sky Atlas 2000 Field , pieknie wykonany i laminat. Sparwdziłem go już dwa razy w warunkach polowych, uzytkuje się go dobrze, duże karty to super sprawa. Choć nie jest tak dokładny jak Taki Atlas jesli chodzi o galaktyki.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doktor R. Brawo!!!!

Jestem pod wrazeniem twojego opisu,tzn. ze opisujesz realnie wady i zalety,u wiekszosci z nas kazdy kto cos kupi jest to najlepsze i niedozastapienia,tu widac wyraznie ze ,Tak ma lepsze rozgalezienie Galaktyk,a wedlug mnie Brych to jeszcze lepiej zaznaczyl.

pozdr

JK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Moglby ktos powiedziec pare zdan o atlasIe "The Night Sky Observer's Guide" (ktory chyba wlasnie zostal wyrzucony z oferty astrokraka - a w polsce tylko chyba oni sprzedawali te atlasy :angry: )

 

 

Chodzi mi o to, co znajduje sie w tym atlasie - bo wiem ze nie jest to tylko zbior mapek.

Edytowane przez Demogorgon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Demogogron,

 

NSOG to dwie bookwy podzielone sezonowo.

Pierwsza cześć zawiera wstęp do astoronomii, ale bardziej takiej "gwaizdowo galaktycznej". A potem lecą rozdziały z gwiazdozbiorami. Cała jest czarnobiala. To nie jest album, nawet nie nazwałbym go atlasem, tylko przewodnikiem(choć ładnie wydany). Opisy obiekty zrobione przez kilkunastu znanych amerykańskich miłośnikow robione róznymi sprzętami. Kazdy to mapka, krotka mitologia, ciekawe gwiazdki, tabelka zmiennych, podwójnych, a potem reszta, ta najbardziej znacząca. Gwiazdozbiór podzielony na mapki szczególowe, a cały masa DSów z tej mapki opisana z fotami(b-w, klisza) i szkicami. Opisy przez sprzęty od 8" do 20" z przewagą kategorii 12"-18"

 

Na stronach wydawcy masz przykładowy rozdział

WILLBELL

 

poczytaj recenzje z amazona

amazon

 

Jeśli Cię wciągają fainciki, to wybór jest wspaniały.

 

pozdr

th

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy sa jeszcze jakies atlasy (do kupienia) godne polecenia(jako prezet gwiazdkowy) ?? A moze jakas inna ksiazka?? :)

 

Ja zamowilem niedawno Wielki Atlas Nieba, jest jeszcze kilak egzemplarzy w miekkiej okladce nieuszkodzonych, i kilka w twardej - niestety uszkodzonych (ale uszkodzona jest sama okladka). O tym atlasie krazy kilka negatywnych opini, ale tez kupa pozytywnych. Mylse ze mimo wad sprawdzi sie.

 

Teha - dzieki wielkie :Salut: , The Night Sky Observer's Guide ma wrocic do oferty astrokraka w przyszlym roku, wiec chyba sie na niego skusze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod wględem zasięgu gwiazdek Brych jest nie do pobicia, ma chyba całego Tycho II. I skala jest względnie duża, a momentami za duża. Przy tej skali się cięzko nawiguje po Atlasie, brakuje numerów stron, do których nalezy przejc żeby zobaczyć co jest na sąsiednich arkuszach.

Z kolei w jakiś gromadkach przydałoby się jeszcze z parę razy większe powiększenie, przynajmniej dla tych bardziej znanych.

Co dziwne Brych mimo dużego zasięgu na gwiazdkach, przegrywa znacząco z Takim na DSach. Liczba galaktyczek w Taku jest jest znacznie większa. Są tacy co "patchowali" Brycha, dorysowując mu galaktyki do 13 mag :)

W Brychu przydałyby się też kształty mgławic, a nie tylko okręgi.

 

Wydaje się, że Brych jest takim suchym Atlasem "Technicznym". Ogromna wiedza jest w nim, ale dość ciężkostrawna.

W Taku widać, że autor jest miłosnikiem i włożył więcej serca w przygotowanie. Są choćby pozaznaczane Caldwelle.

 

Dla siebie zrobiłbym i tak inny Atlas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze jest tez jakis atlas o mniejszym zasiegu ale za to ilustrowany :) ???

 

Z czystym sumieniem polecam to:

http://www.cloudynights.com/item.php?item_id=1443

 

Kompaktowy, kolorowy, dokladny (jak na swoje rozmiary).

Dobra jakosc papieru, niestety troche nieintuicyjne rozmieszczenie kart.

 

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:banan: wlasnie czegos takiego szukalem :D . A jakie encyklopedie wszechswiata byscie polecili?

 

Znalazlem w galerii gnieznienskiej ,, encyklopedie wszechswiata,, - 170 zł :szczerbaty: .

 

http://www.arkady.com.pl/product/2719.html dokladnie ta encyklopedie widzialem:) Pieknie ilustrowana i godna polecenia.... niestety cenowo troszke odstrasza... ale za jakosc trzeba placic.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:banan: wlasnie czegos takiego szukalem :D . A jakie encyklopedie wszechswiata byscie polecili?

Ostatnio zauważyłem w księgarni ciekawą pozycję, którą można polecić na gwiazdkowy prezent dla osób interesujących się obiektami rozgwieżdżonego nieba. To "Wielki Atlas Kosmosu". Piękny album wydany w 2006 r., ok. 300 str. zawierający zarówno piękne fotografie jak i sporo wiedzy z astronomii. Format większy niż A4, cena: 99,- zł. Sam chętnie znalazłbym coś takiego pod choinką :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.