Skocz do zawartości

Okular William Optics UWAN 7 mm i Synta 254/1200


doktor Robotnik

Rekomendowane odpowiedzi

Okular William Optics UWAN 7 mm:

 

http://deltaoptical.pl/deltasklep/shopping...355b6a263711d3a

 

i synta 254/1200.

 

Daje to powiększenie 171X oraz 28 minut pola. Źrenica wyjściowa około 1,5 mm. Czy taki układ będzie dobry do bardziej zwartych DS-ów i planet?

 

Czy można będzie nim zaobserwować obiekty o niższej jasności powierzchniowej np. galaktyki?

Okular jest wyśmienity, ale przy tej źrenicy to chyba na galaktyki za mało?

 

Jak sądzicie?

 

Pozdrawiam :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy test UWAN'ow na cloudynights. Warto przeczytać.

 

http://cloudynights.com/item.php?item_id=1490

 

przejrzystego i ciemnego nieba

 

 

Dzięki za informacje bo cholernie się napaliłem na tego Uwana i zamiast 3 innych okularów chyba kupie tylko tego jednego to znaczy 7mm , bo najlepiej wyszedł na astronocach. Podobno 16 mm jest z tej serii najsłabszy.

No, ale zaraz biorę się za tłumaczenie tekstu z cloudy i mam nadzieje że nie będzie sytuacji: Co recenzja , to inna opinia.

 

Pozdrawiam :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam,

to moj pierwszy post na forum, takze Grzesiek jestem :szczerbaty: . W zeszle wakacje kupilem synte pyrexowa i co nieco przez nia widzialem (nie tak znowu duzo, bo tylko w weekendy jestem na dzialce). Teraz zaczalem myslec nad okularami. Jeden szerokokatny do planet mam na oku- to WO UWAN 7mm wlasnie.

 

Dlatego chcialbym sie zapytac autora postu, czy zrealizowal swoj zamiar i jak dziala to polaczenie. Cos fajnego da sie zobaczyc? Bo z tymi plosslami dodanymi do synty saturn jest caly bialy- nie widac zadnych kolorow.

 

 

Poza tym chcialbym znalezc cos na DS-y. Moje osiagniecia w tej dziedzinie sa na razie zadne, ten okular mialby to zmienic. Myslalem o SWANie 20mm, lub Antaresie 25mm, ale troche obawiam sie wad jkimi sa te okulary obarczone, a Synta swiatlosilna jest...

 

I tutaj pytanie- Czy jest jakas korzysc z kolekcjonowania okularow jednej firmy. UWANy i SWANy sa reklamowane jako parafokalne- ale czy te dwie serie sa rowniez parafokalne wzgledem siebie? Ktory z nich bylby lepszy? A moze jest jakis porownywalny, ktory przeoczylem?

 

Pozdrawiam!!

Edytowane przez Liskiewicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

to moj pierwszy post na forum, takze Grzesiek jestem :szczerbaty: .

sugerujesz, że są tu jeszcze jakieś Grześki poza Tobą i mną :ha:

 

upłynęło wiele wody od czasu dyskusji w tym wątku...

I jak widać ze stopki sprzętowej Doktor wybrał jednak inną strategię, jeżeli chodzi o dobór sprzętu.

 

I raczej w jabliższym czasie nie dowiemy się już, jak ocenia pracę tego duetu

Natomiast, jeżeli masz newtona 10'' f/5, to potrzebujesz do tak jasnego teleskopu dobrze skorygowanych okularów z gatunku LVW. Swany, jak i inne modyfikowane Erfle, mogą okazać się niesatysfakcjonujace

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

to moj pierwszy post na forum, takze Grzesiek jestem :szczerbaty: . W zeszle wakacje kupilem synte pyrexowa i co nieco przez nia widzialem (nie tak znowu duzo, bo tylko w weekendy jestem na dzialce). Teraz zaczalem myslec nad okularami. Jeden szerokokatny do planet mam na oku- to WO UWAN 7mm wlasnie.

 

Dlatego chcialbym sie zapytac autora postu, czy zrealizowal swoj zamiar i jak dziala to polaczenie. Cos fajnego da sie zobaczyc? Bo z tymi plosslami dodanymi do synty saturn jest caly bialy- nie widac zadnych kolorow.

Poza tym chcialbym znalezc cos na DS-y. Moje osiagniecia w tej dziedzinie sa na razie zadne, ten okular mialby to zmienic. Myslalem o SWANie 20mm, lub Antaresie 25mm, ale troche obawiam sie wad jkimi sa te okulary obarczone, a Synta swiatlosilna jest...

 

I tutaj pytanie- Czy jest jakas korzysc z kolekcjonowania okularow jednej firmy. UWANy i SWANy sa reklamowane jako parafokalne- ale czy te dwie serie sa rowniez parafokalne wzgledem siebie? Ktory z nich bylby lepszy? A moze jest jakis porownywalny, ktory przeoczylem?

 

Pozdrawiam!!

 

 

 

WO UWA to bardzo dobre okulary i napewno będą dobrze współpracowały z takim sprzętem jak synta. Ty poszukujesz okularu planetarnego, bynajmniej tak pisałeś wcześniej. Ja bym zadał sobie tutaj takie pytanie czy do obserwacji planet jest potrzebny szerokokątny okular za 800zł?? Na pewno uzyskasz duży komfort obserwacji ale czy warto?? Jak dla mnie jeśli ma to być okular typowo do obserwacji planetarnych to wybrałbym coś innego, natomiast jeśli myślisz także o obserwacjach DS to jak najbardziej TAK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiek Witaj. Mnie zastanowiło cos innego w Twoim poście - mianowicie wynika z niego że sprawę DS-ów załatwia okular

 

"Poza tym chcialbym znalezc cos na DS-y. Moje osiagniecia w tej dziedzinie sa na razie zadne, ten okular mialby to zmienic"

 

a to nie do końca tak jest:) Mam Synte 8' - okulary kitowe i niejeden obiekt DS już "zaliczyłem" - nieładnie mówiąc. Więc chyba nie tędy droga... Choć może się mylę:)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiek Witaj. Mnie zastanowiło cos innego w Twoim poście - mianowicie wynika z niego że sprawę DS-ów załatwia okular

 

"Poza tym chcialbym znalezc cos na DS-y. Moje osiagniecia w tej dziedzinie sa na razie zadne, ten okular mialby to zmienic"

 

a to nie do końca tak jest:) Mam Synte 8' - okulary kitowe i niejeden obiekt DS już "zaliczyłem" - nieładnie mówiąc. Więc chyba nie tędy droga... Choć może się mylę:)

 

Pozdrawiam

 

Chyba jednak sie mylisz.

Zastosowanie odpowiedniego okularka znacznie poprawia zasieg przy DSach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobsonme oczywiście masz rację i tu nie ma o czym dyskutować. W mojej poprzedniej wypowiedzi raczej chodziło o to, że będąc początkującym obserwatorem DS-ów większość z nich stwarza problemy - chociażby pojawia się problem ze znalezieniem i raczej zaczyna się od tych jaśniejszych i bardziej znanych a nie tych ciemniejszych i "trudniej dostępnych". Mam nadzieję, że wiesz o co mi chodzi. Ja czekam na LV6 mm, który jutro prawdopodobnie powinien do mnie dotrzeć, i zastanawiam się czy gromady kuliste uda mi się nim "zmasakrować" :) i ładnie rozbić.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WO UWA to bardzo dobre okulary i napewno będą dobrze współpracowały z takim sprzętem jak synta. Ty poszukujesz okularu planetarnego, bynajmniej tak pisałeś wcześniej. Ja bym zadał sobie tutaj takie pytanie czy do obserwacji planet jest potrzebny szerokokątny okular za 800zł?? Na pewno uzyskasz duży komfort obserwacji ale czy warto?? Jak dla mnie jeśli ma to być okular typowo do obserwacji planetarnych to wybrałbym coś innego, natomiast jeśli myślisz także o obserwacjach DS to jak najbardziej TAK.

 

Mam obecnie okazje kupic ten okular nieco po mniejszej cenie (200 dolcow=560zl), bo niedlugo przyjezdza ciocia z Ameryki. W takiej samej cenie moge tez miec LVW, ale UWAN przyciaga mnie do siebie szerokim katem. Bo raz ze to Dobson, no a dwa ze obejme tez tym troche ds-ow tak jak napisales. Poza tym po lekturze kilku postow powtarzam sobie nieustannie "lepiej jeden dobry okular niz wiadro srednich"...

 

Mysle ze sie zdecyduje na to cacko, w koncu ktos musi kontynuowac ten topic :Salut: .

 

Jesli chodzi o okular o dluzszej ogniskowej, to moze LV 25? Myslicie ze to byloby dobre uzupelnienie wspomnianego UWANA czy na razie szkoda kasy?

 

Musze przyznac ze M@lowany ma duzo racji. Teleskop mam na dzialce, przyjezdzalem na weekendy i na pewno jeszcze nie wyczerpalem mozliwosci okularow, ktore dostalem z telepem. Jednakze teraz pol roku bylem poza domem i jestem mocno podekscytowany faktem, ze niedlugo wracam do mojego teleskopu- mysle ze to dobry moment na wzmocnienie sprzetu, wakacje sie zblizaja.

 

Pozdrawiam i dziekuje wszystkim za pomoc. Jesli sie zdecyduje, to mialbym okulary w polowie lipca, napisze jakie wrazenia. :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.