Skocz do zawartości

Apogee Astro-Vue RA-88-SA


Adamo

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem okazję popatrzec przez tą lornetke w Jodłowie i muszę przyznac że obraz jest świetny (vide M31).

[/quote

 

No tak nie wątpie..skoro mieliscie wspaniałe warunki to może jakieś porównania z innymi lornetami miały miejsce podczas zlotu?..np. BPC 25/26 x 70 ; SM 20/25 x 80/100 i tym podobne?

tak na prawde niewiele wiemy o niej..

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja troszkę porównywałem z setką celestrona. Jednak było to bardzo swobodne porównanie, bo i lornetki dosyć różne. Ogólnie obraz podobny, choć w celestronie oczywiście trochę jaśniejszy, ale w apogee za to jakby bardziej plastyczny. Aberacja w dzień spora, ale to nie apo. Jednak to czym ta lorneta wygrywa z innymi to przede wszystkim jej budowa- odrośniki, rączka do przenoszenia, przydatna też do operowania na statywie, i okulary- wymienne, rozstaw regulowany przy użyciu przyjemnego pokrętła oraz ustawione pod kątem 90 stopni- zupełnie inna jakość obserwacji. Jedyna wada to utrudnione lookanko z ręki :szczerbaty: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Odgrzeję trochę ten temat...ponieważ dopiero teraz na niego natrafiłem.

Po wielu miesiącach - znowu mam swobodny dostęp do netu :D

 

Zpytam: Czy może ktoś na forum ma wyrobioną opinię na temat

wsomninych wcześniej lornet firmy Unitd Optics - BA6 series ?

Jak są one oceniane w porównaniu do Apogee RA-88-SA (jakość optyki)

Oprócz tego który system odchylenia osi optycznej okularów jest lepszy

pod względem jakości obrazu - 90* czy 45* ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Myślę że faktyczny producent lornet Apogee jest ten sam co lornet Geoptik:

 

Astro 100

Geoptik_Astro_100.jpg

 

Astro 88

Geoptik_Astro_88.jpg

 

22x100

Geoptik_22x100.jpg

 

Geoptik dobrze testuje sprzęt, a poza tym ma w ofercie wybór dedykowanych statywów. Etap tajemniczej niemocy naszych sprzedawców w dziedzinie statywów lornetkowych można uznać wreszcie za zakończony. Brawa dla p. Alka Kacza!

 

Ja przyznam że już dokonałem wyboru i czekam na dostawę. Wybrałem model ostatni 22x100 (plus statyw typu "na leniuszka"). Dlaczego? Pewnie głównie ze skąpstwa :) ale nie tylko. Model Astro 88 ma wygląd najbardziej profesjonalny i "stylowy", ale za 88mm nie zapłacę 2,5x tyle co za 100mm - odpada w przedbiegach. Pozostają dwie 100-ki. Nachylone okulary dają na pewno lepszą pozycję obserwacyjną ale gorszą do nacelowywania - przydałby się jakiś mały szukacz, chocby 1-power. Ale ni ma! Wymienne okulary w teren to trochę zawracanie d..y, poza tym jednak korpus jest przez to rozszczelniony.

Zalety modelu 22x100: zamknięty korpus (a też metalowy), lżejsza waga, wbudowany filtr mgławicowy, osłaniacze boczne na muszle oraz łatwiejsze celowanie. No i sporo kasy zostaje w kieszeni!

 

Obiecuje sobie dużo po tej zabawce i mam nadzieję że się nie zawiodę. Ale jeszcze trochę cierpliwości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.