Skocz do zawartości

VEIL-EAST Z JEZIOR


Gość emde

Rekomendowane odpowiedzi

Emde, taki jeden kiedyś wymyślił sobie, że będzie non-stop prowadził audycję radiową i nie spał przez tydzień. Potem mu się kompletnie we łbie poprzewracało i został taki zwariowany. Także uważaj :naughty:

 

:szczerbaty:

 

Piękne foty strzelasz z tego EDka. Wyrazy uznania :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj pogoda łaskawie wróciła do normy do której się już przyzwyczaiłem... kurde spać 8 godzin do przekleństwo!!! ;D Ble! Ble! Ble!

Tak więc wczoraj dosmażyłem Veila Cirrusowego tradycyjnym zestawem do smażenia:

piecyk - GPD2

patelnia - 80ED (480mm)

tłuszcz - 300D

przyprawy - ST4

czas smażenia łącznie z ostatnią sesją - 52x300s/ISO800

 

06,08,03-VEIL-EAST-10-01net.jpg

 

Jak narazie Cirrusa najadłem się do syta... tera trza smażyć inne produkty... :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kompletu druga strona tej rozległej mgławicy.

Zdjęcie z 27.07. Jeziory. Maciej równolegle pstrykał słupy w Orle.

Jak zwykle noc za krótka i po 18-tu strzałach trzeba było skończyć sesję.

80ED z reduktorem powieszony na NJP, Canon 350 modyfikowany, 18 x 300sek. iso800.

Latem ze wzgl. na wysokie temperatury Canon bez chłodzenia to niestety duży szum i problem z darkami.

Czekamy z niecierpliwością na Jesień B)

 

Veilcomplex.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurteczka Waldi czemu takie zielone kropeczki? A Veil z gwiazdką wygląda jak granica pomiędzy drogą mleczną i resztą... Wydaje mi się że źle to skadrowałeś...

 

Jak wiesz, późno przyjechałem i czasu na kadrowanie pozostało niewiele. To ciemny obiekt i trzeba długich ekspozycji żeby zobaczyć co i jak.

Co do koloru to jak wiem niedługo skończy się Tobie sielanka z Canonem nieprzerobionym, oczywiście jeśli chodzi o kolor.

Mało materiału i żeby wyciągnąć mgławicę trzeba było lekko barwę przestawić. Mogę zrobić gwiazdy niebieskie ale co innego na tym ucierpi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem jeszcze raz spróbować. Coś pomiędzy chilli a bawałną...

 

06,08,03-VEIL-EAST-22net.jpg

 

i przyznam szczerze że ta wersja mnie najbardziej satysfakcionuje. Veilem Was już męczyć nie będę... :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim wydaniu nie mozna!

Za to Magia obrazu w okularze jest niezaprzeczalna!

 

Mi osobiscie najbardziej podoba mi sie ver. 4.08 :)

Edytowane przez polaris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie mogę się oderwać od obróbki... ;D a że wszystko nowego już poobrabiałem wróciłem do starych materiałów. Veil spodobał mi się gdzieś w necie innej wersji i spróbowałem też u mnie dokonać drobnych modyfilacji...

 

VEIL-EAST01-01a-net.jpg

 

A może dogrzeje go jeszcze przerobionym Kanonkiem? ::)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.