Skocz do zawartości

100 PLN :))) teleskop


SnoozE

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebny mi jest teleskop do oglaldania spadajacych gwiazd i obserwacji innych ciekawych zjawisk na niebie UFO i te sprawy L:))))

 

http://allegro.pl/item116776433_teleskop_f...r_promocja.html

http://allegro.pl/item115932894_teleskop_a...wy_polecam.html

http://allegro.pl/item117331517_zostan_odk...czny_70060.html

 

Co z tego zestawu polecacie ?> Kompletnie sie na tym nie znam a chcialbym cokolwiek zobaczyc. Przeglladalem foum i widzialem ze wiekszosc kupuje sprzet za 400 ++ ale ja wiecej kasy nie zainwestuje raczej. Dzieki za wszelkie informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze cie zmartwic .... to raczej nie sa teleskopy ktore beda cie satysfakcjonowac. Mialem okazje polookac przez jednego z nich i powiadam ...... to strata kasy!!!

 

Pewnie wszyscy zaproponuja ci dozbierac albo kupic lornetke .... ja sie do nich przychylam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No czytam juz forum chyba z 20 minut i balem sie ze ktos na mnie wyjedzie ze z badziewiem wyskakuje albo ze po raz 100000 ktos o to pyta :PP Wracajac do tematu czy ktoryms z tych teleskopow zobacze jakas inna planete/gwiazde ?? Czy takimi "chinskimi" teleskopami nic kompletnie nie zobacze?? Czy nie da sie wybrac jakiegos najlepszego z najgorszych ??:))

Edytowane przez SnoozE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teleskop powinno się kupić albo dobry, albo wcale. Półśrodki to tylko strata pieniędzy, czasu i nerwów. Często oglądam "teleskopy" w hipermarketach i śmieję się za każdym razem, gdy na etykiecie widnieje napis, że to "teleskop" :ha: Newtonem 70/600 (klasyczny przykład z MM) raczej nie da się wiele zobaczyć - już na pierwszy rzut oka widać niestaranność w wykonaniu, a optyka to brrr... :burza: [no coments]

 

Za 100 złotych najlepsza będzie książka i obrotowa mapa nieba (przyda Ci się w obserwacjach gołym okiem), ewentualnie zainwestuj w AstroCD i zrób z komputera planetarium. Czasem zdarzają się gdzieś dobre lornetki za mniej niż 100 zł (ja znalazłem taką w Agencji Mienia Wojskowego kilka lat temu), ale takie perełki zazwyczaj są od razu rozchwytywane i informacja o nich nie trafia nawet do publicznej wiadomości - trzeba szukać innymi kanałami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stanowczo trzeba zaczac od teorii. Bez niej zadaje sie beznadziejne pytania na forum i tylko sie ludzi denerwuje :)

Ksiazka ,,Niebo na weekend,, jest naprawde najlepszym rozwiazaniem. Zobaczysz w niej i przez nia wiecej niz przez te telekospy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjacielu napiszę Ci tak:

Sam rozpoczynałem przygode z astro od zakupu 'TELESKOPU" optisan STAR 60060.Cóż to były za emocje,aż do 1 obserwacji <_<

Księżyc jak najbardziej zobaczysz ,tak samo jak przez lornetke,co do Jowisza i Saturna to nie miałbym złudzen.Plejady- przez lornetke sa najladniejsze :Salut: .

Szkoda kasy na takie "odpady popromienne" Szczerze :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze was troche pomecze. Czy za pomoca ktoregos z "badziewi" z allegro jak je nazywac bede mogl zobaczyc Księżyc, Jowisz, Saturn, Plejady ?? Ewentualnie jaki najtanszy teleskop polecacie ??

 

 

rzuc okiem na to co proponuja firmy zajmujace sie sprzedaza sprzetu optycznego i zobacz co oni sprzedaja (minus of korz owe nieszczesne newtony 76/900). jest w Polsce kilka firm zajmujacych sie sprzedaza teleskopow - i jest to dobry sprzet (znaczy w qnia cie nie zrobia).

 

Ksiezyc, ksiezyce Jowisza, Plejady swietnie beda sie prezentowac w lornetce 7x50 albo 10x50 - od tego bym proponowal zaczac! (Poza tym taka lornetka zawsze sie przyda.

Aby zobaczyc np pasy Jowisza (czyli jakis szczegolow na planetkach) potrzeba juz teleskopu, ale to polecalbym na drugi etap zabawy z astronomia.

Rowniez w przypadku kupna lornetek przestrzegalbym przed kupnem 'profesjonalnej' lornetki (z profesjonalnymi rubinowymi powlokami of korz) z serwisow aukcyjnych po niskiej cenie.

 

No i oczywiscie wypada sprawdzic, czy w okolicy, gdzie mieszkasz nie ma jakis astromaniakow, organizujacych przynajmniej spotkanka. Albo wybrac sie na jakis zlocik. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie przymierzałem do 1-wszego teleskopu 2 miesiące zaczynałem od takiego jak ty wymieniasz ale dzieki temu ze sie nie rzuciłem jak pies na mięso i odczekałem poczytałem pobserwowałem na allegro jakie są sprzedawane teleskopy od prywatnych sprzedawców ,nauczyłem się troche nieba z lornetki [made by ussr 7x50:) ] i cały czas myślałem co zakupić z czasem cena drastycznie rosła od 100zł z allegro do 300 z ,,niby wielkich okazji'' az postanowiłem zakupic w astrokraku nową synte z której jestem zadowolony i którą mogę polecić :szczerbaty: ale naprawde zakup szmelca na allegro odradzam stanowczo lepiej kupić 4 zgrzewki bronków a zamknęlem sie w kwocie 700 zł i sądze ze to jest minimum jakie trzeba wydac na przyzwoity tylep.

Edytowane przez alfonso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmień stówę na bilon i wykorzystaj ją na jakimś tarasie obserwacyjnym na lornety tam ustawione. Zerknij na panoramę widoczną z tych miejsc, będzie się podobało :D

Tak na serio dołóż trochę i kup lornetkę. Zobaczysz Księżyc, Plejady, Andromedę i kilka innych jasnych obiektów. Warunek - ciemne niebo. Planetki jak Jowisz czy Saturn ukażą już tarczki ( w zależności od lornetki jaką kupisz). Na teleskop musisz trochę dozbierać, ale o tym musisz poczytać na forum, bo było o tym pisane wiele razy. Recenzje lornetek też były.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pełni zgadzam się z przedmówcami. Do niedawna sam byłem zupełnie początkujący (teraz jestem tylko początkujący :D _ i z perspektywy ostatnich miesięcy widzę, że zakup "lufy" byłby chybiony. Po prostu nie potrafiłbym z niej zrobić należytego użytku. Na początku każdemu wydaje się, że przez pierwszy teleskop zobaczy niestworzone rzeczy, a to nie prawda. Przede wszystkim trzeba umieć szukać.

 

Przez porządną ruską lornetkę za 200 zł początkujący będzie miał o wiele lepszy ogląd nieba, niż przez teleskop za 500zł. Poza tym taka lornetka zostanie ci na długie lata i skorzystasz z niej nawet jeśli nie zafascynuje Cię astronomia.

 

Na dzień dzisiejszy radzę: pożycz od kogoś lornetkę, albo wybierz się w teren z jakimś życzliwym dżentelmenem z tego forum (nawet gdyby trzeba było tłuc się 100 km. pekaesem i tak zapewniam, że się opłaci) by ci dał luknąć przez lornetkę lub teleskop. Wyrobisz sobie opinię o tym sprzęcie. Moim zdaniem porządna ruska lorneta to dla laika naprawę potężny instrument za rozsądną cenę.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 100 zl to nawet lornetki normalnej nie kupisz a Pleiady bedzie widac lepiej chyba golym okiem :)

 

To niestety jest prawda. Dobra optyka zawsze była w cenie, zobaczcie co te matołki wsadzają w aparaty: matryce po 10 megapikseli ale optyka badziewna.

Po prostu: zrobić dobrą soczewkę mimo postepującej techniki jest dosyć trudno, stąd i koszta.

 

pozdrawiam :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy jest ten trzeci link. Facet sprzedał już ponad 32 tysiące bubli. Sprzedaje dżem, mydło i powidło. Teraz w ofercie ma kilkadziesiąt bubli z czego najdroższy jest ten właśnie "teleskop astronomiczny" z częścią główną zamiast tubusu. Na pewno zrobisz dobry interes wydając te pieniądze i dołączysz do grona zadowolonych klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe :D. Panowie, wiecie co w tym najlepsze? Że ten koleś z allegro to sprzedaje tych teleskopów na pęczki!! Wejdźcie sobie na któryś z tych linków. Wszystkie schodzą!

To jest myśl... Otwieram firmę składającą teleskopy z rur :P. Tylko najpierw potrzebuję jakiegoś fachowca... powiedzmy hydraulika :D. Jeszcze folia śniadaniowa na lustro i telep hubble'a się chowa.

Edytowane przez Rafalizator
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.