Skocz do zawartości

Muchowe szkice DS


Muchozol

Rekomendowane odpowiedzi

Tak od jakiegoś czasu miałem ochotę poszkicować to co widzę w okularze, no i wreszcie się odważyłem :D Oto pierwszy rysunek wykonany w terenie :)

 

ngc457.jpg

 

Na pierwszy ogień poszła moja ulubiona engiecka 457 w kasjopei :)

 

Kurcze wbrew temu co myślałem, rysowanie gromadek nie jest proste :/ ten szkic zajął mi 40 min z latarką w ustach. Zdecydowanie muszę sobie ją uwiązać na czoło.

 

Dodam jescze tylko, że tej nocy była u mnie niesamowita przjżystość :) zasięg w okolicach 6m (zwykle ~5,6m) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak od jakiegoś czasu miałem ochotę poszkicować to co widzę w okularze, no i wreszcie się odważyłem :D Oto pierwszy rysunek wykonany w terenie :)

 

ngc457.jpg

 

Na pierwszy ogień poszła moja ulubiona engiecka 457 w kasjopei :)

 

Kurcze wbrew temu co myślałem, rysowanie gromadek nie jest proste :/ ten szkic zajął mi 40 min z latarką w ustach. Zdecydowanie muszę sobie ją uwiązać na czoło.

 

Dodam jescze tylko, że tej nocy była u mnie niesamowita przjżystość :) zasięg w okolicach 6m (zwykle ~5,6m) :)

 

O! ITI... :szczerbaty: ale dlaczego ma jedno oczko bardziej? U mnie gwiazdki oczka wyglądaja prawie identycznie, a na twoim szkicu jest spora różnica w jasności...

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm może i faktycznie troche przesadziłem, ale identyczne to te oczka napewno nie są :szczerbaty:

 

P.S.

 

skonsultowałem się z cdc :)

phi kasjopei, widoczne gołym okiem i będące prawym oczkiem ma jasność wizualną 4.98m

lewe oczko natomiast (HD 7902) ma jasność... 6,99m :szczerbaty:

 

dodam jeszce tylko że to prawe oczko, nie jest fizycznie związana z gromadą :)

 

P.S.2

 

...prawa z lewą mi się pomyliła :szczerbaty:

Edytowane przez Muchozol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na początek to rysuneczek całkiem fajny :) Koniecznie spróbuj jakieś jaśniejsze gromadki i inne DS'y - są stosunkowo proste do rysowania.

 

Ewentualnie możesz jeszcze porysować Jowisza, albo Księżyc, choć to nieporównywalnie trudniejsze !

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muchozol znakomite :Beer:

 

i koniecznie przejrzyj rysunki Maksia:

http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=9045&hl=

http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=10952&hl=

http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=12162&hl=

bo właśnie szkicować planetki to jest dopiero frajda

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czas planetek narazie się skończył wg mnie. myślę że z tym poczekam aż zaczną wyłazić rano, może też jakiś lantan wpadnie wtedy :) i nabiorę wprawy w rysowaniu na kolanie przy okularze. a rysunki maksia oczywiście widziałem nie raz nie dwa:) są naprawdę świetne :):Beer:

 

dzięki za opinie i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fantastyczne porównanie

ale to jesteś perfekcyjnym purystą

bo na Twoim szkicu widać i komę i przeogniskowanie

Twój szkic jest bardziej prawdziwy od tej fotografii :D

pozdrowienia

 

Idę się upić! Wreszcie ktoś (nie byle kto, ale SUMAS) napisał, że szkic jest bardziej prawdziwy niż zdjęcie!

Czyli nie jestem sam, ani nie zwariowałem! KOSMOS!

 

przejrzystego i ciemnego nieba!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.