Skocz do zawartości

SOHO- gratulacje dla Arka Kubczaka


Michal Kusiak

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj Arek Kubczak, znalazł na obrazkach z satelity SOHO nową kometę z rodziny Kreutza.

Jest to pierwsze polskie odkrycie komety SOHO,

 

http://ares.nrl.navy.mil/sungrazer/index.php?p=recent

Gratulacje

 

 

arek.gif

Animacja z czterema pozycjami komety.

 

M..

Edytowane przez Michal Kusiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie gratulacje !

 

Jestem ogromnie ciekaw kim jest odkrywca, może czyta forum to zachęcamy do zabrania głosu :)

Tym bardziej należy docenić odkrycie, bo Arek intensywnie szukał swojej pierwszej komety SOHO i w końcu udało mu się.

 

 

A oto raport z odkrycia:

 

Aug 02 2006 06:29:39
Potential comet:
Images: C3	(0,0) Lower Left.
1024x1024 images.
2006/08/02
  Kreutz group comet.
08:42  740  323
09:18  736  327
09:42  733  331
--Arkadiusz Kubczak

 

Jeszcze raz gratuluję ! :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy Michał już tutaj dawał newsa, jeśli tak to sory, jeśli nie - czytajcie:

 

 

http://ares.nrl.navy.mil/sungrazer/index.php?p=recent 

Mamy poslką kometę SOHO.. 
Gratulacje dla Arka za wytrwałe poszukiwania i w koncu trafnego strzału! 

Michał

 

Zdjęcie z zaznaczoną kometką:

 

arek.gif

 

Gratulacje dla kolejnego polskiego odkrywcy obiektu nieb ieskiego :helo::helo::helo:

 

Pijcie Jego zdrowie za OZMA :D:Beer:

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie dziękuje za liczne podziękowania wszystkim miłośnikom astronomi a szczególnie Michałowi Kusiakowi za okazana pomoc i rady dotyczące programu SOHO.Zachęcam do udziału w projekcie jednocześnie życząc wytrwałości !

 

Z wyrazami szacunku Arkadiusz Kubczak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Arku czekamy teraz na wywiady z Tobą w telewizji, prasie i radiu :Salut::helo:

 

 

Jeszcze raz ogromne gratulacje za odkrycie i wytrwałość przy poszukiwaniach kometki :notworthy::helo::Salut:

 

 

"Wstańmy i bijmy brawa dla chłopaka, który odkrył kometę. On odnalazł smak swojego życia" :D:banan: - to taka moja mała dygresja :P

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heja

 

Jeśli interesuje Was co się dzieje na SOHO obecnie, to powiem.. BARDZO DUŻO!!

Dzisiaj Hua Su i Shihong Yuan znalezli znów kilka słabszych obiektów, z których osobiście dwa mogłem potwierdzić.

 

Wygląda na to że jest to groch lecący za wczorajszymi składnikami (Arka i Chińczyka), alba też zmasowany nalot Kreutzów i zwiastun czegość naprawde jasnego!

 

No i mała wzmianka o Arkadiuszu w newsach BAA Comet Section

http://www.ast.cam.ac.uk/~jds/

 

Tak więc tylko czekać na potwierdzenie.

Edytowane przez Michal Kusiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D :D :D

 

Robi się ciekawie ! Ale nadal mało wiemy o Arku, powiedz coś o sobie, zachęcamy.

Gratuluję kolejnej komety :) Oby tak dalej, oby to zaowocowało np. w zwiększenie zainteresowania kometami muskającymi Słońce.

 

Powiem szczerze, że Twoje odkrycia zmobilizowały mnie do ponownego szukania komet na C3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że Twoje odkrycia zmobilizowały mnie do ponownego szukania komet na C3.

 

 

Mnie również zachęciły do poszukiwań, ale jak piszę Michałowi Kusiakowi, dla mnie te poszukiwania są trochę trudne :P I boję się, że będę wysyłał zbyt dużo 'pierdół' czyli głupich zgłoszeń ;)

 

Jeszcze raz wielkie gratulacje dla Arka !!!!

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie Wszystkich!

Bardzo się cieszę że mam chwilke czasu na napisanie kilku słów i mogę bardzo goraco Wam podziękować za piekne słowa życzeń i podziękowań.Liczymy z Michałem na zainteresowanie projektem .

Bardzo goraco zachęcam do prowadzenia własnych poszukiwań.

 

Z wyrazami szacunku Arkadiusz Kubczak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle, ze wykorzystujac gwaltowny wzrost popularnosci programu szukania komet na soho warto zachecic jak najwiecej osob do udzielenia sie w stardust@home, ktory wystartowal kilka dni temu dla szerokiego grona ochotnikow. pewnie wszyscy wiedza o co chodzi, wiec powiem tylko, ze sprawa polega na szukaniu pozostalosci po "gwiezdnym pyle" (no co? stardust :D ) uderzajacym w aerozel.

aby sie zarejestrowac nalezy przejsc przez tutorial i test, a potem pozostaje juz tylko szukanie swojego wymarzonego tracka i slawa i chwala :banan:

co wazne aktywne uczestnictwo jest prostsze niz w przypadku komet soho bo wszystko dzieje sie w przyjemnym javascriptowym interfejsie, a zgloszenie da sie wyklikac prosto z obrazka w przegladarce. a w razie znuzenia poszukiwaniami mozna pogadac z innymi szukaczami na forum :rolleyes:

 

strona projektu: http://stardustathome.ssl.berkeley.edu/

 

ps. a ze swojej strony oczywiscie gratuluje podwojnemu odkrywcy. sam kiedys interesowalem sie programem i wiem ile potrzeba dokladnosci i cierpliwosci, zeby wyluskac z tego cos swojego :D

Edytowane przez aph
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.