Skocz do zawartości

20-360x100


KILLER

Rekomendowane odpowiedzi

Duzy okular /obiektyw/ tez daje duzo do myslenia, widac ,ze nadal panuje zwyczaj "dzisiaj sprzedaje jajka,jutro lornetki a po jutrze samochody..." tak,tak swiat zalewa tandeta,w tandetnym opakowaniu,sprzedawana przez specjalistow od zlomu i kitu,swoja droga z pewnoscia znajdzie sie b.duzo osob ,ktorzy kupia te lornetke ,zwlaszcza gdy cene spadnie o 1/3 swojej wartosci.

JK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Killer, litości!!!

Po co w ogóle wyciagasz takie g... To już dziesiątki razy było pisane na forum, także w Twojej przytomności, o ile pamiętam, że to szajs i dlaczego, więc po jaką cholerę?! Jeśli w charakterze 'patrzcie na kuriozum z allegro', to jest odpowiedni wątek w Hydeparku. Apeluję o niezaśmiecanie forum. Takie pytanie ma prawo postawić i nieraz jeszcze postawi osoba zupełnie nieświadoma, ale Ty juz chyba trochę czasu czytasz forum? I coś już chyba wiesz? No wiec jak?

Pozdrawiam

-Jarosław

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Jarku :D Źle mnie zrozumiałeś. Chciałem sie dowiedzieć czy jest możliwe takie powiększenie ogólnie. Nie chodziło mi o dokładnie ta lornetke tylko ogólnie czy jest możliwe technologicznie aby osiągnąć takie parametry. To że ta lornetka to jest szajs to ja o tym doskonale wiem. A tak pozatym to że napisałem ten temat nie jest to aż taki głupi pomysł bo sądząc po tym że praktycznie 98 % sprzetu optycznego na allegro to jest to jest plastikowy szajs więc myśle że lepiej że sie o tym pisze żeby przestrzec ludzi przed wyrzuceniem kasy w błoto. A w tym wypadku to jest nie mała kasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, pomyśl logicznie, czy Twoje pytanie ma sens. Co rozumiesz przez to, że 'takie powiększenie jest technologicznie możliwe'? Czy chodzi Ci o to,że rzeczywiscie skala odwzorowania, czyli powiekszenie kątowe lunety/lornety, tak jak sie je ogólnie definiuje, może miec taką wartość, czy też masz na mysli, czy przy takim powiększeniu bedzie cokolwiek widać w sprzecie tej kategorii? W pierwszej wersji jest to teoretycznie możliwe [choc wątpię, aby w tym konkretnym przypadku było to prawdą], natomiast na drugie pytanie , jak sam wiesz, odpowiedź jest przecząca. W pierwszym przypadku przypomnij sobie te tanie supermaketowe refraktorki 60mm z napisem 625x na pudełku -one tak rzeczywiście mają z okularem 4mm [który sam daje ze 200x...] i 2-3x barlowem. Tyle, że guzik widać przy tym powiększeniu -obraz ciemny i nieostry od dyfrakcji.

Moim zdaniem, robisz błąd wywlekajac ten temat w takiej formie, jak to uczyniłeś. Dla użytkowników forum są to sprawy oczywiste, dla nowych niekoniecznie. By im to wyjasnić, trzeba pisać mały elaborat o szczegółach, by wyjasnic im te subtelnosci jak wyżej. Było to już nieraz robione przy dziesiątkach podobnych okazji, więc post Twój zupełnie nic nie wnosi. Może i miałeś dobre intencje. Ale za dzień -tydzień ktoś naprawdę nowy zada i tak to samo pytanie, ilustrowane tym lub podobnym linkiem do allegro i jemu trzeba bedzie rzecz wyjaśniać od jajka. Po co mnożyć takie wątki? Z drugiej strony rozumiem Twoją chęć dowiedzenia się jak to właściwie jest z tymi kosmicznymi powiększeniami [dlaczego nie działają], więc jeśli to była głowna motywacja, to O.K. Tylko sformułowałeś to w dziwnie znajomy sposób, jakbyś pierwszy raz był na forum :D

Pozdrawiam

-Jarosław

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pełni zgadzam się z Jarosławem! Jeśli my, nowi, będziemy nieustannie mnożyć tematy i zaśmiecać to forum oczywystymi sprawami, to starzy wyjadacze po pewnym czasie się zniechęcą (po co w kółko tłumaczyć rzeczy banalne, albo po co w ogóle wchodzić na forum, gdzie udzielają się sami nowicjusze i nie można pogadać z kimś "na poziomie"?). A jeśli tak się stanie, od kogo będziemy się uczyć???

 

Oczywiście można wywylekać wszelkie kurioza z allegro, ale po co? Zresztą, pomyśl przez chwilę logicznie - jeżeli w Twoim Kronosie (powiększenie realne x18) obraz trzęsie się lekko przy obserwacji "z ręki", to czy możliwa byłaby w ogóle obserwacja lornetką x380?!?!?

 

pozdrawiam B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No musze przyznać że macie całkowitą racje. Troche nie przemyślałem tego do końca logicznie i napisałem ten temat. Kierowała mna tylko i wyłącznie ciekawość co do takiego powiększenia i dlatego założyłem temat. Przepraszam za małe zamieszanie :Boink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeprowadziłem małe dochodzenie wśród kupujących te lornetki od początku, gdy pojawiły się jakiś miesiąc temu na aukcjach (wśród reprezętacyjnej 10siątce kupujących :) ). Najwyrażniej jest to - wg faktycznych realnych oznaczeń - 17-50x90 (pomierzone i posprawdzane, porównane z ewentualnie innymi posiadamymi lornetkami przez bardziej dociekliwych wśród kupujących ją z allegro - choć głównie test był "na oko"). Tak się składa, że dostałem w prezencie niedawno lornetkę opisaną 10-90x80. W sumie myślałem , by ją opchnąć na allegro, ale w końcu prezent prezentem, zostawiłem, i czesem sobie lookam z balkonu. Ze zdjęć tego giganta 20-360x100 wynika , że wykonanie lornetki (korpus, optyka, okular, zoom, kolor soczewki) są tej klasy co moja lorneta. Faktyczne parametry mojej zoomlornety to (porównyjąc "naocznie" do posiadanych dobrej ruskiej 8x30 i raczej kiepskiej chińskiej 10xok.65) jakieś 12-30(może 35) x ok. 65. Przy minimalnym powiekszeniu lornetka spisuje się dość dobrze zarówno dla obiektów naziemnych bliskich jak i dalekiech. Co do astro to można pooglądać księżyc , do reszty moim zdaniem lepsza jest zdecydowanie moja BPC 8x30. Przy zoomie można wyciągnąć do 1/3 skali bez wyraźnych aberacji, winietowań itd. Zasada jest , że im większy zoom tym mniej przydaje się do oglądania dalszych obiektów. Przy max. powiększeniu nadaje się doskonale do oglądania sąsiadów po drugiej spronie w oknach. Myślę, że użyteczne zastosowanie przy maxie kończy się na granicy 100m. Jeśli zasada zoomów 20-360x100 z allegro jest ta sama to wydaje się , że efekt będzie podobny. A co do powiększenia jakie się da uzyskać, cóż, wykręć kiesyś obiektyw z lornetki, wsadź do otworu kilka okutarów i popdoświadczaj, naprawdę fajna zabawa, próbowałem z obiektywem, a nawet czkłem powiększającym 120mm. Stosując koular mikroskopowy z jakiegoś tańszego zestawu uzyskałem efekt podobny do x60 na teleskopie. Pole widzenia wprwadzie tragiczne, krawędze tęczowe, ale się dało. Problem w tym do czego to wykorzystać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.