Skocz do zawartości

Do użytkowników 7x45 (polska wojskowa)


Gość mbodek

Rekomendowane odpowiedzi

Lornetka ta jest bardzo ceniona przez kupujących,

jakie ma zalety? wady? Nigdy jej osobiscie nie miałem

w rękach stąd moja ciekawość, czy to odpowiednik w jakims

tam stopniu 7x50 PZO? (ta mnie zaskoczyła wspaniałym obrazem

i chyba najpotężniejszymi szkłami 50mm :) )

Edytowane przez mbodek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję poczytać recenzje Holgera Merlitza. Miałem z nim przyjemność wymienić kilka maili na temat tej lornetki.

 

Tu jest porównanie z IOR 7x40 i Zeissem 7x40:

http://www.holgermerlitz.de/ior7x40.html

A tu w porównaniu z różnymi wojskowymi lornetkami klasy 7x40:

http://www.holgermerlitz.de/six7x40.html

 

Wynika z nich jednoznacznie, że PZO stosują słabej jakości powłoki, co powoduje niską transmisję światła w lornetce, która przegrywa pod względem jasności z pozostałymi konkurentami mimo większych obiektywów. Natomiast poza tym jest ona raczej chwalona.

 

Biorąc pod uwagę te recenzje i cenę jaką sobie życzą za tę lornetkę zakłady PZO (bodajże 1800zł), to lepiej chyba kupić bardzo chwalonego IOR'a 7x40 za 1600zł (z licencyjnymi powłokami Zeissa i niemieckimi szkłami). Natomiast kupno używanej po cenie znacznie niższej może być już atrakcyjne. Uwaga dodatkowa jest taka, że Merlitz ma starą wersję tej lornetki. Być może nowa wersja z oznaczeniem 7x45Z ma lepszej jakości powłoki, ale to musiałby potwierdzić ktoś kto taką posiada.

Edytowane przez K.Miernik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrace tylko ,że jeśli jest ktoś zainteresowany kupnem to mogłem ją kupić za 600 zł 2 tyg. temu..stan optyki super tylko muszle oczne troszke sparciałe..nawet powaznie sie zastanawiałem na kupnem bo facet gotów był negocjować..napewno był jej nie kupił za kase rzędu 1000 - 1800 zł..

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lornetka ta jest bardzo ceniona przez kupujących,

jakie ma zalety? wady? Nigdy jej osobiscie nie miałem

w rękach stąd moja ciekawość, czy to odpowiednik w jakims

tam stopniu 7x50 PZO? (ta mnie zaskoczyła wspaniałym obrazem

i chyba najpotężniejszymi szkłami 50mm :) )

Witam

Ja osobiscie kiedys ja porownywalem z Tento 7x50 i Tento jest jasniejsza obraz ostrzejszy ,pole widzenie chyba tez z 120m obraz tez tak zazolcony jak w rosyjskiej.Bodek polecam Ci jak juz pisalem kiedys Wilaiam Optics 7x50 albo 10x50 to odpowiednik Fujinona testy sa w sieci.Chyba ,ze kolekcjonujesz lornetki to co innego wszystkie one sa podobne widocznej roznicy nie ma (mowie o lornetkach z lat 70-80) A Wiliam Optics to wyzsza polka nawet od slynnych Zeissow juz nie produkowanych koniec kropka sam sie o tym przekonalem.

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy tą lornetkę można w jakiś prosty sposób skolimować?

Mam model 7x45z, ma delikatne przesunięcie, w sumie nie przeszkadza,

ale coś mnie korci aby to poprawic

 

Cala lornetka jest w oslonie gumowej więc na ślepo nie chcę

tego wszystkiego odklejac i szukac

 

A co do jakosci to moge jedynie potwierdzic: ciezka, solidna,

obraz lekko żółty, ostrzenie osobno w okularach, ale lornetka

ma dużą głębie ostrości więc praktycznie nie trzeba kręcić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.