Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

od paru dni jest dość dobra widoczność z 'nizin' czyli z okolic Zagłębia/Śląska - jakieś 7/10 bo Tatry niewidoczne ale Babia, Skrzyczne, Czantoria itp jak najbardziej.

poniżej 2 fotki ze 'wzgórza Małobądzkiego' w Będzinie - nie wiem jak jest dzisiaj ale warto trzymać rękę na pulsie :D

Skrzyczne

20160707-malobadzkie_1.jpg

i Czantoria z wieżą widokową

20160707-malobadzkie_2.JPG

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Góra Janowskiego-praktycznie nigdy dotąd nieeksploatowana dalekoobserwacyjnie (kiedyś pojawił się tylko drobny wycinek Beskidu Morawskiego) a można śmiało podjąć dyskusję czy to nie najlepszy punkt widokowy w Polsce poza górami!

Szczególnie jak ktoś jest nieco wyższy i wejdzie na sam jej wierzchołek, bo średniak wejdzie tylko taką jakby platformę między wierzchołkami (może 510 m n.p.m.) ;)

Widzimy Szczebel, Wielki Luboń, Kotoń, Koskową Górę i ledwo wygląda fragment Gorców:

Beskid Wyspowy i Makowski - Kopia.jpg

Babia Góra, Pilsko, Skrzyczne. Dalej na zachód niestety szło załamanie pogody.

Beskid Żywiecki, Mały i Śląski - Kopia.jpg

Najlepszy punkt widokowy poza górami musi mieć widok w różne strony. Wisienka na torcie to Telegraf i Łysogóry. Na prawym skraju zdjęcia ledwo, ale dochodzimy do 110 km.

Telegraf i Łysica - Kopia.JPG

Ze Skałką 502 walczyłem 10 razy, z Wyżgóry w Sułoszowej zrobiłem panoramę za piątą wizytą. Tutaj coś się zaczęło dziać za czwartym razem ;)

Edytowane przez Paweł W.
  • Lubię 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Góra Janowskiego

Pawle, ale tam jest hotel więc jak to jest teraz z tymi skałkami wokół niego? Dostępne czy nie?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pawle, ale tam jest hotel więc jak to jest teraz z tymi skałkami wokół niego? Dostępne czy nie?

"Jest" to najłagodniej rzecz ujmując. Nie wiem co trzeba mieć pod kopułą, żeby się na to zgodzić.

Skały są normalnie dostępne, nie ja jeden wchodziłem w tym samym czasie. W ogóle, jak to wygląda-z jednej strony lasek, dzicz totalna no i własnie wejście na te skały a z drugiej strony hotel, od razu pod skałami trawnik i jeszcze coś tam dmuchanego. Jakaś brama imprezowa czy nie wiem co... Ale przez teren hotelowy też się da przejść.

Edytowane przez Paweł W.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No i stało się...

Pradziad trafiony z Trzebini 160 km i to na tle słońca, tym razem porządnie i nie... Ale o tym za chwilę...

Najpierw główny aktor :)

Pradziad_Trzebinia_0.jpg

Pradziad_Trzebinia_1.jpg

Ciekawie zaczęło się po chwili gdy słońca było coraz mniej - Pradziad zaczął rzucać cień :)

Cien_Pradziada_0.jpg

Cien_Pradziada_1.jpg

Cien_Pradziada_2.jpg

Cien_Pradziada_3.jpg

A dopiero przed chwilą, zgrywając zdjęcia, zauważyłem że Vysokie Hole także rzuciło cień :D

Cien_Pradziada_4.jpg

Niestety, ale sądzę że aparat mi się rozregulował od ciągłego noszenia, rzucania i dlatego zdjęcia na długim końcu mam nie ostre :( Ręczne ustawianie ostrości nie wchodzi w rachubę, bo raz że w Olympusie jest mały wizjer, a dwa że cało to ustawianie jest wspomagane silnikiem co nie zawsze skutkuje dobrym ustawianiem ostrości. O korekcji w serwisie nawet nie myślę bo to prawie osiem stów i trochę mi smutno że Olek już pada... :(

crop_Pradziad.jpg

• Lubię 9

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Świetne zdjęcia.Nie ma się co przejmować że trochę mało ostre liczy się satysfakcja. Ja już od 4 lat poluje na Pradziada w tarczy słonecznej z Andrychowa i z Leskowca i jeszcze pogoda mi nie dopisała ale się nie poddaje i czekam teraz znów do kwietnia).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@merti świetna sesja, gratulacje :) i dzięki za przypomnienie że październik miesiącem polowania na 'zachody Słońca za..'

Edytowane przez loopp

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Skorzystałem ze słonecznego poniedziałku i po raz kolejny łapałem Babią Górę z hałdy murckowskiej przerobionym aparatem. Nad celem było pochmurnie, ale i tak bliska podczerwień robi różnicę.

Filtr UV/IR-cut:

v.jpg

Filtr IR-pass 685 nm:

nir.jpg

(Pliki JPG prosto z aparatu).

• Lubię 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Lysa Hora 18.06.2016 Racibórz

post-30631-0-95448900-1489857965_thumb.jpg

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Napisano (edytowane)

Mała Fatra dziś z Pogrzebienia k. Raciborza (Chleb i Velky Krivan) 111 km

post-30631-0-74430200-1489935231_thumb.jpg

Edytowane przez Majkel78
  • Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Napisano (edytowane)

I Babia w zimowej odsłonie , Pogrzebień koło Raciborza, odległość 105 km,

post-30631-0-53079300-1489935755_thumb.jpg

Edytowane przez Majkel78
  • Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czwartkowy rzut okiem na Beskid, widać coś tam było, jak wiadomo gdzie szukać.

1) Beskid Śląski - Skrzyczne (115 km) - z lewej komin elektrociepłowni w Zabrzu (44 km)

2) Pilsko - 137 km

3) Babia Góra 139 km (2 wysokie kominy są w Strzybnicy w T.G.)

post-33254-0-34227600-1496436227_thumb.jpg

post-33254-0-43826300-1496436241_thumb.jpg

post-33254-0-87323100-1496436259_thumb.jpg

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Minęło już 6 lat od mojej obserwacji Tatr z Sarnowa, poniżej link do niepublikowanego wcześniej filmiku z tej obserwacji ;)

13.09.2011 rok.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta