Skocz do zawartości

<OFF> Beskidy i Tatry z Katowic


Rekomendowane odpowiedzi

Szczerze mówiąc spodziewałem się dziś wysypu zdjęć, bo warunki obserwacyjne były świetne, a jak na razie nikt nic nie chce pokazać. ;) W takim układzie może zacznę ja. Śledziłem dziś od rana widzialność, ponieważ spodziewałem się, że może być ciekawie. I rzeczywiście nie pomyliłem się. Z samego rana zauważyłem, że warunki stopniowo zaczynają się polepszać. Bardzo interesująco zaczęło się robić przed południem, mniej więcej od godziny 10. Postanowiłem udać się na obserwacje na Kopiec Kościuszki. Oto moja krótka fotorelacja, przy czym materiału fotograficznego zebrałem o wiele więcej:

 

Już w drodze na Kopiec tatry prezentowały się zachęcająco

01.JPG

 

W dolinach osiadły mgły i widoki były naprawdę wspaniałe

02 babia widok.JPG

 

Na Babiej Górze (60 km) wyraźnie prezentowała nam się pokrywa śnieżna

03 babia.JPG

 

Nie gorzej prezentowało się Pilsko (72 km) ...

04 pilsko.JPG

 

... i Romanka (72 km)

05 romanka.JPG

 

Pięknie wyglądały Tatry - na biało wyróżniają się od lewej Płaczliwa Skała (93 km), Hawrań (92 km) i Nowy Wierch (92 km). Oczywiście wyróżnia się też Łomnica (98 km) i Lodowy Szczyt (98 km)

06 tatry.JPG

 

Tutaj z kolei najbardziej wyróżnia się Gerlach (101 km), Wysoka (99 km) i Rysy (98 km). Oprócz Tatr ładnie prezentują się kolejne pasma wzniesień z Luboniem Wielkim w centrum (42 km).

07 tatry.JPG

 

Tutaj z kolei ładnie wystają od lewej Błyszcz (96 km), Raczkowa Czuba (96 km) i Jarząbczy (96 km), a dalej Wołowiec (95 km)

09 tatry.JPG

 

Kolejna część od Rohacza Płaczliwego (96 km) po Pachoł (96 km)

08 tatry.JPG

 

No i bonusowo widok na Kraków - Wawel i EC Łęg - wyraźnie widać zamglenie utrzymujące się nad miastem

10 kraków.JPG

Edytowane przez kuba_mar
  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś na Jurze był świetny dzień. Udało mi się objechać moje trzy główne miejscówki (Wierzchowie, Karniowice i Zelków).

Na razie chciałbym pokazać kilka szybkich kadrów:

 

1. Aktualnie moje najlepsze foto Lysej Hory i B. Śląsko-Morawskiego

moraw.jpg

 

2. Tatry

tatry.jpg

 

tatry_giew.jpg

 

3. Pilsko

pilsko.jpg

 

4. Skrzyczne

skrzyczne.jpg

 

5.Babia

babki.jpg

Edytowane przez Runner
  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś na Jurze był świetny dzień. Udało mi się objechać moje trzy główne miejscówki (Wierzchowie, Karniowice i Zelków).

Na razie chciałbym pokazać kilka szybkich kadrów:

 

 

Kwintesencja DO, koniecznie wyślij http://www.dalekieobserwacje.eu/?page_id=2

 

Dzisiejsze warunki były nieprawdopodobne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

a propos domowych zdjęć to dzisiaj przekonałem się, że i ode mnie z mieszkania w Sosnowcu widać góry :D

prawie cały (interesujący) horyzont mam zasłonięty ale dziś ukazał się Ostry w Beskidzie Śląsko-Morawskim :yahoo:

 

Wczoraj byłem w Sosnowcu na targach budownictwa, wracając przypadkiem przejechałem przez Lenartowicza... no miazga! Pierwszy raz tam byłem i wiem, że nie ostatni. O godzinie 14 przy sporej wilgotności Beskid pięknie świecił, a horyzont niczym prawie nie zasłonięty! Jestem pod ogromnym wrażeniem miejscówki. Więc loopp - tak widać góry z sosnowca i to jeszcze jak! Jeśli pewne są warunki na Tatry to ja osobiście albo będę uderzał w PO Oberża (bo mam blisko) albo Lenartowicza (bo panoramę można strzelić, że hoho)

 

:Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem w Sosnowcu na targach budownictwa, wracając przypadkiem przejechałem przez Lenartowicza... no miazga! Pierwszy raz tam byłem i wiem, że nie ostatni. O godzinie 14 przy sporej wilgotności Beskid pięknie świecił, a horyzont niczym prawie nie zasłonięty! Jestem pod ogromnym wrażeniem miejscówki. Więc loopp - tak widać góry z sosnowca i to jeszcze jak! Jeśli pewne są warunki na Tatry to ja osobiście albo będę uderzał w PO Oberża (bo mam blisko) albo Lenartowicza (bo panoramę można strzelić, że hoho)

 

:Salut:

:D wzniesienie przy ul. Lenartowicza to moja stała miejscówka - zarówno Beskidy jak i Tatry pojawiły się kilka razy, tylko zdjęcia wysłane do publikacji na DO gdzieś po drodze zaginęły..

są za to fotki z pobliskiej ul. Łomżyńskiej ale panoramka z ul. Lenartowicza zdaje się też była publikowana.

miejsce ma spory potencjał i rzeczywiście warto postarać się o wielką panoramę obejmującej obszar od Łomnicy po Skrzyczne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D wzniesienie przy ul. Lenartowicza to moja stała miejscówka - zarówno Beskidy jak i Tatry pojawiły się kilka razy, tylko zdjęcia wysłane do publikacji na DO gdzieś po drodze zaginęły..

są za to fotki z pobliskiej ul. Łomżyńskiej ale panoramka z ul. Lenartowicza zdaje się też była publikowana.

miejsce ma spory potencjał i rzeczywiście warto postarać się o wielką panoramę obejmującej obszar od Łomnicy po Skrzyczne :)

 

W najbliższym czasie, kiedy będą możliwości na dobre widoki postaram się tam podjechać z całym sprzetem i ustrzelić panoramkę :) Może się tam wtedy spotkamy, dam znać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W najbliższym czasie, kiedy będą możliwości na dobre widoki postaram się tam podjechać z całym sprzetem i ustrzelić panoramkę :) Może się tam wtedy spotkamy, dam znać .

 

no pewnie, jakbyś się wybierał to napisz - jak będę mógł to podjadę:)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D wzniesienie przy ul. Lenartowicza to moja stała miejscówka - zarówno Beskidy jak i Tatry pojawiły się kilka razy, tylko zdjęcia wysłane do publikacji na DO gdzieś po drodze zaginęły..

są za to fotki z pobliskiej ul. Łomżyńskiej ale panoramka z ul. Lenartowicza zdaje się też była publikowana.

Witaj loop, mam Twoje zdjęcia Tatr na mailu do dzisiaj, miały wylądować w stosownym czasie tutaj: http://www.dalekieobserwacje.eu/?p=463 , ale niestety ja już tego nie zrobię. Przykro mi.

Musisz pogonić chłopaków to może się obudzą choć wątpię aby nagle dzięki pozbyciu się mnie odkopali się z wielomiesięcznych zaległości skoro ja tego w teamie nie potrafiłem ogarnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj vrg, nieprzyjemna sprawa..

a z TPE wynika, że w najbliższych dniach z różnych zagłębiowskich miejscówek (górka środulska, Dorotka, wzgórze gołonoskie) mamy zachód Słońca mniej więcej za Jesenikami, czy ktoś działający w Kashmirze mógłby to potwierdzić..? :) - ja planuję dziś podjechać na wzgórze małobądzkie i sprawdzić..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Oj, nie doczytałem Twojego wpisu. Ciężka sprawa i przykra bo pamiętam zloty gdzie wszyscy byli na równi bez lepszych i "lepsiejszych" choćby na Dorotce. Wiele razy prosiłem by zmienić moje zdjęcie na stronie DO i niestety bez rezultatu. No cóż. Widocznie za dużo maili.. Ale to nie miejsce bo robię OT. Może czas na zorganizowanie zlotu i też ludzką rozmowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a z TPE wynika, że w najbliższych dniach z różnych zagłębiowskich miejscówek (górka środulska, Dorotka, wzgórze gołonoskie) mamy zachód Słońca mniej więcej za Jesenikami, czy ktoś działający w Kashmirze mógłby to potwierdzić..? :) - ja planuję dziś podjechać na wzgórze małobądzkie i sprawdzić..

Mój dotychczasowy zbiór zachodów:

 

19.02 - Altus z Środuli

22.02 - Pradziad z Kopca

24.02- Pradziad z Siewierskiej

27.02 - Pradziad z Dorotki

28.02 - Pradziad z Niegowonic

1.03 - Pradziad z Czeladzi

3.03 - Keprnik z Kopca

4.03 - Keprnik z Siewierskiej

6.03 - Pradziad z Altusa

7.03 - Pradziad z Olkusza

7.03 - Keprnik z Dorotki

7.03 - Śnieżnik z Kopca

7.03 - Pradziad z hałdy w Kochłowicach

8.03 - Śnieżnik z Siewierskiej

11.03 - Śnieżnik z Dorotki

12.03 - Pradziad z Kostuchny

15.03 - Pradziad z hałdy Skalny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój dotychczasowy zbiór zachodów:

 

19.02 - Altus z Środuli

22.02 - Pradziad z Kopca

.

.

.

15.03 - Pradziad z hałdy Skalny

no piękna kolekcja, nie spodziewałem się - wszystko udokumentowane na fotkach?? :) chętnie bym zobaczył tą galerię.

ja dziś jadę gdzieś na 100%, prawdopodobnie na wzgórze Małobądzkie - straszne tam błoto ale zachód niczym nie zasłonięty (oprócz chmur ale dziś może być czysto)..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no piękna kolekcja, nie spodziewałem się - wszystko udokumentowane na fotkach?? :)

Nie nie, to tylko takie kalendarium dotychczas przejrzanych dat i miejscówek, zbiór wszystkiego co dotychczas pojawiało się również na forum. Udokumentowane mam osobiście Pradziada z Siewierskiej i Keprnika z GSD. W tym roku pora na Śnieżnik ;)

 

Koniec OT. Do umawiana się na spotkania jest inny temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsze KWK Szczygłowice (78 km) i Vysokie Hole w odległości 178 km, z Sołuszowskiej Wyżgóry 483

20120306-Suloszowa-Vyoke_Hole_1.jpg20120306-Suloszowa-Vyoke_Hole_0.jpg

20120306-Suloszowa-Vyoke_Hole.jpg20120306-Suloszowa-Vyoke_Hole_.jpg

 

Co ciekawe, wg TPE gwiazdka miała zachodzić za Wielkim Majem a zeszła kaj indziej ;) Inna sprawa że w czwartek na tarczy ma pokazać się Pradziad ale ja już na ten dzień nie liczę...

Edytowane przez merti
  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsze KWK Szczygłowice (78 km) i Vysokie Hole w odległości 178 km, z Sołuszowskiej Wyżgóry 483

20120306-Suloszowa-Vyoke_Hole_1.jpg20120306-Suloszowa-Vyoke_Hole_0.jpg

20120306-Suloszowa-Vyoke_Hole.jpg20120306-Suloszowa-Vyoke_Hole_.jpg

 

Co ciekawe, wg TPE gwiazdka miała zachodzić za Wielkim Majem a zeszła kaj indziej ;) Inna sprawa że w czwartek na tarczy ma pokazać się Pradziad ale ja już na ten dzień nie liczę...

 

Wygląda na rekord Jesioniku z nizin! P.S

 

Jak ty tam doszedłeś ? Obecnie pewnie błoto do kolan, do tego żadnego punktu odniesienia. Bez GPS nie ma opcji, chyba ze miałeś "kieszonkowego" GPS = ORJ ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to jest ten najdalszy punkt na nizinie skąd można dojrzeć Jesenik, a raczej Pradziada i Vysokie Hole :) Dojazd do Sułoszowej tylko busami zajął mi prawie 2h (poniżej zamieszczam plik z nawigacji pokazujący dojazd z Olkusza do Wyżgóry) Dojście nie było problemem, bo mam wgrany program nawigacyjny TrekBuddy do telefonu. Tam są ścieżki między polami, a te pola widać jako pasy na zdjęciach ORTO. Sama rola też była dobrze zmrożona więc dużo błota do domu nie przywiozłem ;)

 

Dojście_do_Wyzgory.jpgJura_4.jpgDojscie_1.jpgDojscie_2.jpgWyzgora_kulminacja.jpgJura_2.jpgJura_EL3.jpgEL_Siersza.jpgDorotka - Huta Katowice.jpg

 

Chciałem jeszcze wczoraj podjechać tam, ale że minibus do Chrzanowa się spóźnił to dałem sobie spokój. Tam i tak musiałem lecieć na dw. PKS by zdążyć na busa do Olkusza :(

Trasa Olkusz Dw. PKP - Wyzgora 483 nad Suloszowa.rar

Edytowane przez merti
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.