Skocz do zawartości

<OFF> Beskidy i Tatry z Katowic


Rekomendowane odpowiedzi

wczoraj miałem okazję po raz pierwszy wybrać się na hałdę w Kostuchnie (super), widoczność była podobna do dzisiejszej (lekki zarys Beskidów z Sosnowca) tak że z hałdy było co nieco widać :) gdyby tylko tak nie wiało.. kilka zdjęć, którym daleko do tych robionych przez Rafała ale następnym razem będzie lepiej :)

17052012_Klimont_z_Kostuchny.jpg

17052012_z_Kostuchny2.jpg

17052012_z_Kostuchny3.jpg

17052012_z_Kostuchny.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

voytas >> szara połówka czy tylko tak mocny hdr ? ;)

 

Miękka i twarda połówka :) Używam Cokina.

Tego dnia nie planowałem zdjęć DO. Dlatego kiedy zobaczyłem Jeseniki i zarys Beskidów, mogłem focić tylko z ręki. Jeseniki były ostro pod słońce. Łatwiej było ustawić miękki filtr w kierunku Beskidów.

 

Dodatkowo przydał się pseudo HDR :)

Edytowane przez voytasosuch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

wczoraj po południu na kamerce z Mikołowa Beskidy aż biły po oczach, z Sosnowca bardzo dobrze widoczny Beskid Śląsko-Morawski oraz Skrzyczne.

pod wieczór wciąż było nieźle i udało mi się wreszcie złapać nocne 'światełka' - Hrobacza Łąka i Skrzyczne ze wzgórza gołonoskiego

07062012_HrobaczaLaka_z_Golonoga.jpg

07062012_Skrzyczne_z_Golonoga.jpg

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj po południu na kamerce z Mikołowa Beskidy aż biły po oczach, z Sosnowca bardzo dobrze widoczny Beskid Śląsko-Morawski oraz Skrzyczne.

 

Też to zauważyłem i chciałem jechać na PO by strzelić Tatry, ale wg kamer ich nie było więc uwieczniłem to co widziałem z okna. Diablak w okazałości ->

DSC_0039.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Mam małą zagadkę, w związku ze zdjęciami które wykonałem w ostatną sobotę wieczorem, tuż przed meczem Polaków ;) Obserwacji dokonałem na polach między Knurowem (osiedle Wojska Polskiego) a Bojkowem. Obecnie jest mi trudno wskazać dokładne miejsce wykonania zdjęć (na polu nie ma wielu punktów odniesienia) ale określiłem je mniej więcej na 50,240666 N i 18,665573 E. Kolejnym problemem jest fakt że niestety nie miałem wtedy kompasu ale z Waszą wiedzą, mam nadzieję że ktoś pomoże.

Tu widok na najbardziej wysunięte góry na SE.

dsc09453y.jpg

Po przesunięciu się o może kilkadziesiąt metrów na południowy-zachód zrobiłem to zdjęcie:

dsc094551.jpg

Trochę je przyciemniłem i zaznaczyłem ramkami ciekawe wg mnie obszary.

dsc09455nf.jpg

Teraz powiększenie na lewą ramkę, wydaje się, że wystają tam dwie piramidki które nakładają się na siebie co nieco.

knurw2.jpg

Nie znam się na obróbce, więc zrobiłem to na oko by coś wyszło, wydaje się jednak że coś tam jest.

knup.jpg

Pod prawą ramką widać jakiś w miarę płaski szczyt z wieżą/masztem.

Jedyne, z czym nie mam raczej wątpliwości to Lysa Hora:

dsc09452wq.jpg

Wybaczcie za taką jakość ale posiadam jedynie kompakt Sony, zdjęcia były robione na zoomie optyczym 10x.

Edytowane przez Petr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Petr. Na początek masz tutaj do zapoznania się generke widoku z miejsca gdzie podałeś korki. No właśnie, te współrzędne nie są dokładne...

 

Na lewo od radaru Ramża pasowała by mi Barania Góra, bo wspomniałeś o wieży. Wieża ze Skrzycznego musiała być widoczna pomiędzy Klimczokiem a Trzema Kopcami. Natomiast na prawo od radaru wypadała by Wielka Czantoria ale jak mówię nic mi tu nie pasuje, bo foty słabe ;) ...

Na czwartym zdjęciu, po prawej stronie radaru, wystaje góra, która też do niczego mi nie pasuje. Myślę że to Rozsutec ale to raczej nie możliwe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dsc09455nf.jpg

 

(...)

 

Pod prawą ramką widać jakiś w miarę płaski szczyt z wieżą/masztem.

 

Przecież to Równica jest. Skoro mówisz o kierunku SE to całe widoczne pasmo to masz zgodnie z symulacją od Szyndzielni po Malinów. A na lewo od lewej ramki masz prawdopodobnie maszt na Skrzycznem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsze z WG.

Pilsko, Babia i przebijające Tatry, szału ni ma.

bardzo fajne tylko troszkę ciemne, Taterki widać, ja może spróbuje jutro rano uderzyć na Wzgórze Gołonoskie

a na zdjęciu Ostrý widziany dzisiaj z Sosnowca, ode mnie z balkonu

24062012_Ostry_Sosnowiec.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajne tylko troszkę ciemne, Taterki widać, ja może spróbuje jutro rano uderzyć na Wzgórze Gołonoskie

a na zdjęciu Ostrý widziany dzisiaj z Sosnowca, ode mnie z balkonu

Balkon z widokiem na Czechy, dobre!

A co do poranka to raczej słabo - chmury od 500 do 5000m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziś między jedną burzą, a drugą...

 

skrzyczne-06-07-2012.jpg pilsko-06-07-2012.jpg babia-06-07-2012.jpg

 

... z Rudy Śląskiej Wirku

no wczoraj w pewnym momencie (18-19) była niesamowita widoczność z Sosnowca w klimacie burzy, niestety nie miałem aparatu.

interesujący jest ten blok na 3-cim zdjęciu na pierwszym planie - tam mieszkają ludzie..??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żarki to chyba miejscowość kila kilometrów za Częstochową przy powiecie Włoszczowskim?O ile się nie mylę.115 km do Babiej ja mam 150 km w niemal tej samej linii do Babiej,więc jutro muszę być czujny :D Marzę o tym żeby ją zobaczyć

No te Żarki to tak właśnie "mniej więcej";-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę wy polowaliście, a ja ciężko pracowałem ;) ale w wolnej chwili sprawdziłem wasze doniesienia o widoczności. W prawdzie nie mam dużego manewru to jednak strzeliłem kilka fot z dachu (~250 mnpm)

Tatry_z_Sosnowca_FHS.jpgTatry_z_Sosnowca_FHS_2.jpg cropy ogniskowej 180mm

 

Wybaczcie jakość, bo chciałem się przekonać czy rzeczywiście coś widać, a okazuje się że było i to dużo. Z tego wynika, że wierchy były cały dzień na wyciągnięcie ręki ;) ...

Edytowane przez merti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.