Skocz do zawartości

<OFF> Beskidy i Tatry z Katowic


Rekomendowane odpowiedzi

świetna fotorelacja, bardzo ciekawie wygląda ta mgiełka 'u podnóży' gór - dzisiaj też ją tak widać z Sosnowca.

a chyba dokładnie wczoraj był zachód Słońca za Pradziadem z góry Klimont w Lędzinach, ktoś się wybrał?

w naszych okolicach za kilkanaście dni, ciekawe czy pogoda się utrzyma..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lubsza-lomnica+lodowy_miraz.jpg

Czy mi się wydaje, czy na zoomie widać lekki miraż?

[...]

Ciekawe co się będzie działo dziś wieczorem...

"Szable" w dłoń!

Coś niesamowitego... Faktycznie, obraz wygląda na zniekształcony, ta szczerbina jakaś taka nieprzyzwoicie głęboko wcięta.

Ale dzisiaj wieczorem to pada deszcz, przynajmniej we Wrocławiu. Pytanie, co będzie jutro wieczorem, po przejściu frontu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtku rewelacja! Na wierchach piękny miraż! Chyba największy jak dotychczas z "nizin". Mgły mamy na zdjęciach grubo poniżej 500m a ugięcie światła powyżej 2000m - beskidy nienaruszone w pionie. Czy to może oznaczać iż była to podwójna inwersja ? Jaka była różnica czasowa pomiędzy obiema fotkami tatr ? Miałem nosa że poranek przyniesie świetne warunki :)

 

Wczorajsze wieczorowe strzały które zapowiadały te właśnie warunki:

DSCF8535_pano_tatry.jpg

 

Najwyraźniejszy w historii Beskid Morawski z Czeladzi jaki widziałem - zazwyczaj nie mam szczęścia do tej części horyzontu:

DSCF8551_morawski.jpg

(na pierwszy planie os.Gwiazdy w KTW)

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka była różnica czasowa pomiędzy obiema fotkami tatr ?

 

(na pierwszy planie os.Gwiazdy w KTW)

 

Trudno mi określić różnice czasowe między zdjęciami. Mam ich sporo, wziąłem kilka przykladowych do obróbki. Ale maksymalnie mogo to być do 1 godziny. Sprawdzę w wolniejszej chwili exify w RAWach.

 

Os. Gwiazdy są raczej na drugim planie :)

Na pierwszym (te niższe bloki) to Katowice-Bogucice, a konkretnie os. Wajdy. Sławne ostatnio dzięki filmowi "Jestem Bogiem" (kolebka Paktofoniki)

A Śląsko-Morawski urywa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vrg: świetne kadry, katowickie 'Gwiazdy' na tle czeskich gór - co za połączenie :)

robiłeś z PO Oberża? jadę tam następnym razem po taki widok

Tak jest, z PO Oberża. Niestety przeorali trochę górkę pod zasiew więc ciężko po całości rowerem jeździć jak wcześniej. Zrównali też górę kamieni na szczycie i nieco się pole "wypłaszczyło". Miałem nawet do Ciebie dzwonić jak dotarłem na miejsce ale padł mi telefon :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz do voytasa, może dorzuci jakieś twoje. Ekspozycja już czeka z tego co wiem.

 

wiem, wiem, fotki wysłane już jakiś czas temu - chociaż ciągle pojawia się coś nowego z Gołonoga :)

ale jutro z rana planuję raczej GSD niż DG.

Edytowane przez loopp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy zarys Tatr zamiast Jesenika z sułoszowskiej Wyżgóry ;) robione przed godz 18 lufą na 200mm :)

 

Tatry_from_Suloszowa-Wyzgura.jpg

 

Coś jest na forum skopane z dodawaniem zdjęć więc pokazują tylko kawałek. By zobaczyć w pełnej rozdzielczości użyj Otwórz obrazek spod RMB ;)

 

Aha symulacja

Edytowane przez merti
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rodas to juz wiem dlaczego nie widziałem Cię na GSD :) fajnie widać kolory masztu na ostatnim zdjęciu.

ja nie zebrałem się na wschód Słońca, nie zajrzałem też na Lenartowicza tylko prosto ok. 7 na GSD.

szału nie było ale co nieco widać było, w sumie moje pierwsze Tatry z Dorotki, przycięte od góry i lekko obrobione

 

05102012_GSD_1.JPG

 

05102012_GSD_2.JPG

 

05102012_GSD_3.JPG

 

05102012_GSD_4.JPG

  • Lubię 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mieliśmy piękny spektakl. Kto nie widział niech żałuje.

Poniżej z Dąbrowy Górniczej:

- Tatry

Tatry_stack_x9_2.jpg

 

- Babia

Babia_stack_x7_2.jpg

 

- Skrzyczne

skrzyczne_stack_x7_2.jpg

 

Zdjęcia przygotowałem moją ulubioną techniką 'stackowania' - każde składa się z nałożonych 9 zdjęć. W efekcie gubią się szumy matrycy i niweluje turbulencja atmosfery. Każde 18Mpix.

 

Pozdrawiam.

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcin_zen świetnie to określiłeś - ten spektakl był po prostu niesamowity, takiej widoczności przy zachodzie Słońca jeszcze nie widziałem..

fajne zdjęcia i ciekawie z tym stackowaniem - do tej pory spotkałem się z tym jedynie w astrofotografii.

nie do końca wiem na czym to polega i nie spodziewałem się, że można to wykorzystać w DO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.