Skocz do zawartości

<OFF> Beskidy i Tatry z Katowic


Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio w temacie pojawiło się dużo teorii - jakże pożytecznej, za którą należą się wielkie dzięki - ale czas najwyższy na praktykę. ICM zapowiada na najbliższe dni opady w naszym regionie, co prawda jednocześnie wysoką wilgotność powietrza i niskie zachmurzenie, ale już od piątku chmury podniosą pułap i wtedy myślę będzie szansa na dobrą widoczność. Dlatego też ogłaszam alarm obserwacyjny dla miasta Katowic i okolic i zainteresowanych zapraszam na spotkanie w terenie - tak sobie myślę, aby ulec naleganiom mlodyst'a i wybrać się na Wełnowiec. Jeżeli pogoda nie pozwoli na nic wielkiego, to przynajmniej się przywitamy :)

Termin: piątek/sobota/niedziela.

 

Chętni:

 

-

-

-

....

 

 

Pozdrawiam,

Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , ja mam propozycje dla Ślązaków i innych chętnych , u mnie w Golejowie w Rybniku ( to jedna z jego dzielnic ) znajduje się świetne miejsce na obserwy jest to najwyższe naturalne wzniesienie w całym Rybniku 291 n.p.m :) z Katowic godzinkę się do nas jedzie , jest to świetne miejsce obserwacyjne , zero świateł , najbliższe jakieś 500 m od samej grzybówki i to tylko z jednej strony a z drugiej strony lasy i ciemnica , z pewnością idzie gdzieś się rozstawić dodatkowo jest parking zrobiony gdzie idzie zaparkować samochody , w środku gdzybówki to bo jest takie wzniesienie z dziurą w środku tam jest wybudowane takie miejsce wypoczynkowe , ścieżki do okoła lasu , miejsce na grilla , zadaszenie gdzie idzie usiąść pogadać naprawdę świetnie i nic nie trzeba płacić za wstę bo to jest udostępnione dla wszystkich naprawdę warto , szło by nawet zrobić takie spotkanie na szerszą skalę w celu popularyzajcji Astro , zagadać z prezydentem golejowa i na bank by się zgodził , przygotował by ulotki bo u nas się to na takiej zasadzie organizuje i sporo ludzi przyszło by spojrzeć przez teleskop , tylko przydałoby się kilka osób z teleskopami które mają doświadczenie w szukaniu obiektów , nasz przewodniczący rady Golejowa z pewnością by sie zgodził na taką akcję bo to znowu coś innego :)

 

Zamieszczam kilka zdjątek samego centrum grzybówki czyli tej dziury w środku , obserwy byłyby prowadzone z obrzeży tam gdzie jest całe niebo do dyspozycji.

 

http://images11.fotosik.pl/43/7e6b355e0ea62352.jpg

 

http://images20.fotosik.pl/8/392f99fe8072b92b.jpg ( można też się pomodlić za udaną pogodę :)

 

 

Co myślicie o takim pomyśle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego też ogłaszam alarm obserwacyjny dla miasta Katowic i okolic i zainteresowanych zapraszam na spotkanie w terenie - tak sobie myślę, aby ulec naleganiom mlodyst'a i wybrać się na Wełnowiec. Jeżeli pogoda nie pozwoli na nic wielkiego, to przynajmniej się przywitamy :)

Termin: piątek/sobota/niedziela.

Mateusz

Ależ ja nie nalegam, tylko proponuję :)

Baaaaaaaaardzo chętnie. Poponuję piątek, sobota i niedziela raczej odpadają (w weekendy odwiedzamy z żoną rodziny :)). Godzina - dowolna, byle było juz jasno (park który prowadzi na miejsce nie cieszy się zbyt dobrą opinią).

Gdzie byśmy sie spotkali - na Pętli Słonecznej czy juz na wysypisku ?

Pozdrawiam

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamieszczam kilka zdjątek samego centrum grzybówki czyli tej dziury w środku , obserwy byłyby prowadzone z obrzeży tam gdzie jest całe niebo do dyspozycji.

 

Co myślicie o takim pomyśle?

 

No ok, tylko powiedz czy jest stamtąd dobry widok na Tatry Zachodnie :P Tutaj nikogo nie interesuje oglądanie nieba :P

 

A tak na poważnie, to dziękujemy za propozycję. Napisz prosze to samo, ale jako nowy post w dziale Katowice - mamy tutaj ludzi zajmujących się organizacją tego typu spotkań, a tutaj zapewne się do Twojej propozycji nie ustosunkują. Ja oczywiście jestem chętny i postaram się ożywić zaproponowany przez Ciebie temat.

 

Gdzie byśmy sie spotkali - na Pętli Słonecznej czy juz na wysypisku ?

 

 

Z mojej strony objętnie, byle po 16. Lepiej na wysypisku od razu, bo wiem gdzie to jest i wiem również jak tam dojechać samochodem. Wszystko sprecyzujemy, kiedy odezwie się PPB.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

szkoda że nie możecie w sobotę lub niedzielę,prawie mam wolne

chętnie bym z wami poobserwował i pogadał :(

Tylko ja nie moge w sobote i niedzielę więc głowa do góry :)

Jestem pewien że Mateusz i Paweł z przyjemnością pokażą Ci hałdy, mam rację chłopaki ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pewien że Mateusz i Paweł z przyjemnością pokażą Ci hałdy, mam rację chłopaki ?

 

Pytanie... Z wielką chęcią poznam się z Wami wszystkimi, jeszcze lepiej przy dobrej pogodzie, bo się przynajmniej człowiek czegoś nauczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś o Sudetch dla PRZEMKA P

 

To jest widok z Wielkiego Rozszutca 1610m-Na Małej Fatrze w kierunku Jesioników

Nazwy zachowałem po Czesku ponieważ oprócz Pradziada i w zasadzie Lysej Hory-Łysej Góry nie używa się

nazw polskich.

Pozdrawiam :Salut:

 

 

Piękne dzięki. Na Wlk. Rozsudźcu byłem ze trzy razy, ale takiej widoczności nie miałem. Jak widać pora zimowo-jesienne jest najljbardziej obfitującaw daleką widoczność. Chociaż na wiosnę ub. roku i to nie wcale wczesną, bo w ost. niedzielę maja była bardzo dobra widoczność. Widziałem Babią z górki pomiędzy Michałkowicami, a Dąbrówką Wlk. Chyba Babią bo tylko jedna góra wystawała, ale było widać śnieg w żlebach.

Jeszcze raz dzięki za nazwanie szczytów w Jesionikach, bo Beskid Śląsko-Morawski znam. Co do Polskich nazw to dla Śl-Mor. też stosuje się polskie/spolszczone nazwy szczytów. Tak robi autor przewodnika po ww. paśmie Piotr Nowicki. Ale to OT :)

 

Pozdrawiam

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateuszu i Pawle - teraz dopiero przeczytałem pw na temat naszego dzisiejszego spotkania :icon_redface: trochę mi głupio...

 

Ciesze sie że wreszcie się spotkaliśmy, szkoda tylko, że pogoda nie pozwoliła nam zobaczyć naszych kochanych gór.

 

Oto obiecana strona z kamerami:

http://www.e-gory.com/kamery.php

 

Pozdrawiam :papa:

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie szkoda że nie mogłem się z Wami spotkać,u mnie tylko praca praca.

Ale i tak ciągle brak warunków do dalekich obserwacji.

Jako ciekawostkę i zagadkę zamieszczam zdjęcie Tatr z odległości ok 240km.

jak myślicie z jakiego miejsca lub okolic tak na + - zostało ono zrobione ? ;)

tatry_z_ok_240_km.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ciekawostkę i zagadkę zamieszczam zdjęcie Tatr z odległości ok 240km.

jak myślicie z jakiego miejsca lub okolic tak na + - zostało ono zrobione ? ;)

 

Intrygujące - to dwa razy dalej niż z Katowic i z jakiegoś sporego wzniesienia. Do tego Tatry w całkiem pokaźnym rozmiarze pomimo odległości. Wezmę rano mapę geograficzną i spróbuję coś strzelić. Sugestie, Chłopaki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ciekawostkę i zagadkę zamieszczam zdjęcie Tatr z odległości ok 240km.

jak myślicie z jakiego miejsca lub okolic tak na + - zostało ono zrobione ? ;)

Strzelałbym, że z Bieszczad, tylko Bieszczady są trochę bliżej (no chyba, że zjęcie zostało zrobione juz poza granicą Polski)

 

Pozdrawiam

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.