Skocz do zawartości

Sony A100 i astro


Konrad

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

wlasnie wpadl nam w rece Sony A100. Jelsi ktos mysli o zastosowaniu go do astrofotografii, to niech rzuci okiem na 3 minutowego darka przy iso 1600, ktorego zrobilismy. Zmniejszona wersje mozna tutaj (prosze go pobrac, bo z ftp-a sie nie wyswietli).

 

poza tym, odkrylismy, ze A100 posiada wstepne "podnoszenie lustra". Dziala ono tylko wtedy, gdy uzyjemy funkcji samowyzwalacza z opoznieniem 2 sek, moze to nie wiele, ale lepszy ryz niz nic.

 

p.s.

jak bede mial lepszy dostep do neta to wrzuce calego darka.

 

konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

przepraszam ze podanie zlego linku. Teraz fotka jest pod spodem.

Co do podlaczania do kompa to jeszcze tego nie sprawdzilismy.

 

konrad

 

Podbiłeś jaskrawość i kontrast?

Jeśli tak to napisz, żebyśmy mieli pełny ogląd sprawy. Miałem alfę w łapkach. Trzeba powiedzieć, że cełkiem niezła ergonomia - przynajmniej jak dla mnie.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie modyfikowalem fotki, jedynie ja zmniejszylem. Dokonujac retuszu minalbym sie z celem.

 

zapewne jutro wieczorem, bede juz u siebie, wiec podlinkuje calego darka.

 

Co do A100 to jest to aparat bardzo ciekawy. Im dluzej go testujemy tym bardziej nas szokuje, nie zawsze pozytywnie :-) Ale na razie nie chce sie za duzo na jego temat wypowiadac.

 

Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego szokuje i dlaczego nie zawsze pozytywnie?

OK, już wiem, że jedna ze stron foto będzie robiła test.

 

Jestem ciekaw wyników tego testu, na razie najsolidniejszy jest na dpreview. Ciekawe jakie wnioski wyciągniecie w stosunku do nikona d200 (za 2x większe pieniądze), który ma taką samą matrycę, różniącą się tylko transferem (identyczna z tym samym transferem ma być w d80) - czy w wyższych iso alfa bardziej szumi ale za to ocala więcej szczegółów, dzięki czemu użytkownik ma wybór - odszumić samodzielnie i stacić szczegóły jak to programowo i bez pytania robi d200, czy zostawić większy szum ale i szczegóły, na co soft w d200 już nie pozwala (niszczy szczegóły odszumiając).

Ciekawe też, czy będziecie mierzyć rzeczywistą czułość matrycy, było już kilka pomiarów i wychodzi, że prawdopodobnie dla zastosowania DRO (obyście potrafili wykorzystać tą funkcję, bo nie każdy potrafi tak od razu) w alfie ta czułość jest zauważalnie wyższa, niż u konkurencji.

No i ciekawe jak wypadnie porównanie rozdzielczości lpm, w której podstawowy model dslr sony (na razie jedyny) na dpreview.com pobił aparaty canona i nikona plasowane o półkę wyżej (i kilka tysięcy droższe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.