Skocz do zawartości

Niebo na Ziemi


Lampka

Rekomendowane odpowiedzi

Od wielu lat mieszkam w Toruniu i jak się pewnie domyślacie, co druga instytucja ma tu "kosmiczną" nazwę.

Po naukę chodzi się do "Kopernika", tak samo jak i po pierniki. Po chleb do Saturna, Jowisza albo Merkurego. Jedno centrum handlowe nazywa się Kometa, inne Galeria Copernicus. Po prostu wszędzie dookoła Niebo na Ziemi. No i z tego nawału ziemskiego Kosmosu zrodził mi się kiedyś pomysł, żeby fotografować wszystkie kosmiczno-ziemskie obiekty w pobliżu i wrzucać je do jednego wątku. Pomysłu z braku czasu nie udało się zrealizować, ale z głowy mi nie wywietrzał.

No i w ubiegłym tygodniu zobaczyłem coś, co dało mi dodatkowy impuls. To szyld sklepu w Gorlicach, na ulicy Łukasiewicza. Szyld bardzo mi przypominał naklejkę, jaką mam z tyłu samochodu, do tego jeszcze tak cudownie niekosmiczna branża sklepu. Zobaczcie sami:

Odzie__m_ska_1.jpg

A tu cały sklep:

Odzie__m_ska.jpg

Od czasu do czasu wrzucę tu jakieś następne zdjęcie, a to tabliczki z nazwą ulicy, a to szyldu sklepu. Zapraszam wszystkich do umieszczania tu swoich zdjęć. Na pewno w Waszej okolicy dużo jest Nieba na Ziemi.

Wspólnymi siłami możemy stworzyć niezłą galerię. :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może wchodziłes do tego sklepu?

jakiś skafanderek kosmiczny w promocji by się tam znalazł? :D

 

to przy okazji szukając w googlu mozna również znaleśc parę ciekawostek zwiazanych z astro:

 

CIARKO ASTRO II

wyci_g_astro_II.jpg

wyciąg ...kuchenny :ha:

do kupienia tu: http://www.maxaudio.pl/sklep/artykul/id/17263

 

okulary UVEX ASTRO OTG 9167

okulary_astro.jpg

http://www.ebhp.pl/grupa.html?kaId=1877

 

 

astro folia: d041.gif ... pęcherzykowa :szczerbaty:

http://www.pactiv.pl/produkt.php?lng=pl&prod=2&id=

 

także szperając w internecie można sobie skompletować całkiem niezły astro sprzęt

..np. kuchenny :szczerbaty:

 

ach noi jeszcze http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=7698&hl=

pozdrowienia

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mi na teraz przychodzi do głowy...

W Warszawie jest Zakład Usług Pogrzebowych GALAXY. Ponoć gdy się tam dzwoni, to pani mówi "witamy w Galaksach", bo chyba nie czai o co się rozchodzi.

Z innych mniej przyziemnych rzeczy, był kiedyś taki amerykański pocisk samosterujący Regulus, jak i amerykańskie okręty Regulus, Denebola, Zosma i Algeiba (nie wiem czy jeszcze służą, ale o ile dobrze pamiętam to brały udział w wojnie w Zatoce w 1991).

Był też okręt HMS Sirius.

Bodaj w latach 60-ch albo 70-ch istniała linia amerykańskich samochodów nazywanych imionami gwiazd, niestety nie pamiętam marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Subaru" to po ichniemu Plejady :szczerbaty:

 

A szczególnie "gwiaździstą" dziedziną jest od zawsze żeglarstwo. To w sumie trochę off, bo to dotyczy "nieba na wodzie", a nie "nieba na ziemi"... :D

Z polskich jachtów: kilka typów Veg, Rigel, Polaris (z 5 różnych), Arcturus, Deneb itd. Z XVIII-wiecznych łajb: choćby "L'Astrolabe" La Perouse'a.

 

Do żarcia mamy przecie nie tylko "Marsy", ale nawet "Milky Way'e".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEHEHE LAMPKA mam w komórce te same zdjęcia tego samego szyldu zrobiłem je na poczatku wakacji

i mialem je tutaj zamiescic i jakos mi to z głowy wyleciało. Byłeś w Gorlicach? czemu nie mówiłes? :burza:

Mój wyjazd do Gorlic był do końca niepewny. Poza tym jakoś nie pomyślałem, że to mogą być te Lipinki.

Swoją droga ciekawe, czym się kierowali właściciele sklepu w Gorlicach nazywając go tak nieziemsko?

Okolice w każdym razie masz rewelacyjne. Z centrum Gorlic lepiej było widać gwiazdy niż z podtoruńskich wsi.

 

Daję następne zdjęcie ze swojego podwórka. Balkonowe zdjęcie Merkurego robione przez MTO, stack około 50 klatek, kamerka ToUcam Pro, odległość do Merkurego około 5 km :szczerbaty: Nakręcony filmik był z bardzo "pływającym" obrazem, ponieważ po drodze gorącem buchają wentylatory fabryki Toruń-Pacyfik, znanego producenta płatków Nestle.

Oczywiście to tylko neon hotelu Mercure. Dawniej nazywał się Helios, a więc równie astronomicznie. W moich studenckich czasach był niezłym miejscem na bardziej eleganckie picie (lepszego) piwa. Sąsiaduje z akademikami osiedla centrum i jak ktoś chciał w kilka chwil oderwać się od pospolitych w sklepach Specjali i innych lokalnych, podłych wtedy piw i zakosztować Żywca, resturacja w Heliosie była jak znalazł.

mercure.jpg

Pozdrawiam

Piotr

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne przykłady dajecie, ale mam nadzieję na jakieś zdjęcia. No i mogą być krótkie notki o obiekcie. Mniej lub bardziej zabawne historie z nim związane, anegdotki, czy Wasze wspomnienia.

Do Saywieha: dla mnie jachty to też Ziemia (z wielkiej litery), a więc może być i "Niebo na wodzie". Ale też "Niebo na kołach" i inne dzieła ludzkich rąk, jakie nas otaczają.

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.