Skocz do zawartości

Ciekawe i zabawne nazwy geograficzne


Robert Bodzoń

Rekomendowane odpowiedzi

Wdzydze Kiszewskie na kaszubach :szczerbaty:

Swornegacie i Małe Swornegacie hahah :D

Offtopic: Warto zaznaczyć, że w tej miejscowości znajdował się wprost przepiękny zabytkowy drewniany wiejski kościółek, z zewnątrz nie robi wielkiego wrażenia, jednak w środku znajdują się piękne malowidła na ścianach, a także tzw. "łuk tęczowy" (czy jakoś tak) nad ołtarzem. W chwili obecnej kościółek znajduje się w skansenie we... Wdzydzach Kiszewskich koło Kościerzyny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Najkrótsza nazwa miasteczka to A (pisane z dwoma kropkami a czytane joko O), miasteczko jest w Norwegii.

 

Na drodze z Radomia do Puław jest miejscowość Szczęście. Pod tablicą z nazwą tej miejscowości zrobiłem zdjęcie które wykorzystałem jako zaporszenie na ślub.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Dąbrowie Górniczej jest dzielnica Tucznawa, która nazywała się kiedyś Tuczna Baba. W pobliżu jest miejscowość Trzebyczka (trze byczka), ja mieszkam w dzielnicy Sikorka na ulicy Gilowej.

Inne fajne nazwy z moich okolic:

Owsiszcze znajdujące się pod Raciborzem

Stacja kolejowa w Nędzy - Nędza Wieś

 

Miejscowości, których nazwy są średnio zabawne ale z fajnymi klubami sportowymi :)

Huragan Kocikowa

Cyklon Rogoźnik

Błyskawica Preczów

Zapora Przeczyce

Wiki Kisielów

Inter Krostoszowice

Zryw Bzie

Grom Cykarzew

Polaris Żory

Zryw Bąków

 

i wiele wiele innych

 

na podstawie serwisu www.90minut.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Najkrótsza nazwa miasteczka to A (pisane z dwoma kropkami a czytane joko O), miasteczko jest w Norwegii.

Wybieram się w pobliże tej miejscowości na wakacje :banan: Tamtejsze okolice to niewątpliwie jedno z najpiękniejszych miejsc na świecie.

Edytowane przez Wojciech Sz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pracowałem jako konsultant telefoniczny zdarzył mi się pewien pan, który mieszkał w Mszczonowie na ulicy... Ciemnognojnej!!! :Boink::ha:

 

O ile na nazwy miejscowości aż tak dużego wpływu władze lokalne nie mają, o tyle nazwy ulic to mogli by kurczę dać jakieś normalne... Biedni mieszkańcy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cześć

Czasem sama nazwa jeszcze nie brzmi tragicznie, ale ciężko określić jednoznacznie, gdzie się mieszka.

Mój tato, będąc dzieckiem mieszkał w miejscowości Skrzynka.

Zawsze się zastanawiałem, dlaczego w pobliżu nie nazwano innej, np. Skrzynka Piwa :lol:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.