Skocz do zawartości

Canon 400D


Arek

Rekomendowane odpowiedzi

...

Czytałem, że szumy da się usuwać ... Do dziennych zdjęć nawet bym się nie zastanawiał. Ale do astro ...

 

jednak do astro, wydaje się, bardziej przydatny jest 350D niż 400D, chociażby ze względu na to, że 400D ma mniejszy pixel, a i jeszcze ta strząsarka kurzu, która jest zintegrowana z filtrem IR na matrycy, także przerobić 400D, nawet potencjalnie, już się nieda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na chłopski rozum. Ilość pikseli zwiększa rozdzielczość zdjęcia tym samym - jest większe prawdopodobieństwo, że na większej ich ilości pojawią się szumy ?! Biorąc pod uwage rozmiar piksela to 300d chyba wygrywa rozwijając myśl Sumasa ?! A jak się ma cała sprawa do rozdzielczości, im większa, liczba pikseli rośnie, tym lepsze zdjęcie - mogłoby się wydawać (oczywiście jest jeszcze sprawa czułości matrycy i wielkości samego sensora)?! :Boink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam zapowiedziane darki z 400D

ISO800 oraz ISO1600, oba 300sek, cropy z centrum kadru. Temperatura u mnie jakieś 22*C

 

mojeISO800.jpg mojeISO1600.jpg

 

Na 1600 troche szumi, na 800 nie jest chyba aż tak źle. Co ciekawe (tutaj nie można tego sprawdzić bo to wycinki) w ogóle nie ma zaświetlenia od elektroniki. W 350D pojawiało sie niewielkie w prawym dolnym rogu. W 300D też zdaje się gdzieś po prawej. A w 400D nie widać :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam przejsciówke z EOS na M42 i jak założe obiektyw M42 to w menu aparatu pokazuje mi F00 i nie moge tego zadnym sposobem zmienić. Podobnie jest przy sprzęzeniu z teleskopem (też poprzez adapter na M42).

Teleskop ma taka a nie inna światłosiłę i chciałbym żeby czas naswietlania został dobrany automatycznie dla przesłony którą ja sam arbitralnie określę. Tak rozumiem działanie trybu półautomatycznego z preselekcją przysłony. Dotychczas używałem Canona AE1 na bagnet FD, również łączyłem go z teleskopem przez przejściówkę M42 i też korzystałem z trybu preselekcji przysłony, więc tak kręciłem czasem migawki az strzałka swiatłomierza pokazała mi ządaną wartość przesłony (odwrotność światłosiły teleskopu). Czy w EOS-ie jest to możliwe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.