Skocz do zawartości

Przejściówka LPT --> USB


Mithoo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

czy ktoś używał kamerki CCD przerobionej na długie czasy przez przejściókę USB/LPT? W moim laptopei nie posiadam portu LPT, ale słyszałem że taka przejściówka istnieje. Pojawia się tylko pytanie, czy będzie ona działać poprawnie, ponieważ jest to inny standard portu.

 

Pzdrawiam i dziękuję za pomoc :)

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

czy ktoś używał kamerki CCD przerobionej na długie czasy przez przejściókę USB/LPT? W moim laptopei nie posiadam portu LPT, ale słyszałem że taka przejściówka istnieje. Pojawia się tylko pytanie, czy będzie ona działać poprawnie, ponieważ jest to inny standard portu.

 

Pzdrawiam i dziękuję za pomoc :)

Michał

Ja używam przejściówki COM--> USB i długie czasy działają, LPT też powinno chyba :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ta przejścówka to jest na pewno LPT --> USB czy może raczej USB --> LPT? :lol: . Z tego co wiem, to taka przejściówka nie jest prawdziwym portem LPT, którym można sterować jak normalnym LPT. Rozważałem kiedyś taką możliwość i zrezygnowałem. Wyjściem jest PCMICIA ---> LPT (podobno działa jak prawdziwy port ale jest diabelnie droga) ale nie próbowałem. Moim zdaniem taka przejściówka o której piszesz może być dobra do drukarki ale do sterowania może się nie nadawać. Korzysta ktoś z takiego rozwiązania?

Edytowane przez rkamin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Jest taka przejściówka np do starszych drukarek, które działają na LPT.

Kosztowało to kiedys u mnie w pracy ok 70zł-80zł

Nie wiem czy coś oprócz drukarki będzie działać na tej przejściówce.

Rozwiazaniem lepszym będzie kupno kontrolera LPT na PCI

Na czymś takim napewno kamerka zadziała a koszt jest też chyba w granicach 70zł

Miałem coś takiego na sklepie z firmy Manhattan

Andrzej

Edytowane przez pilot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. troszkę pokrzyżowało mi to plany :burza: ale generalnie i tak nie byłoby mnie stać na laptopa z LPT więc nie ma co płakać.

 

no i faktycznie drogie to jest, niestety... 230-300 zł, nic, poczekam moze stanieje...

 

 

Pozdrawiam Wszystkich serdecznie :)

Edytowane przez Mithoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i faktycznie drogie to jest, niestety... 230-300 zł, nic, poczekam moze stanieje...

 

 

He, nie liczył bym na to chyba, że będą końcówki magazynowe wyprzedawać. Prawda jest taka, że LPT odchodzi do lamusa więc takich "przelotek" robi się coraz mniej. Ale oczywiście spróbować można. :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:angry:

to jest tak zwany kozi róg, mimo wszystko spróbuję w sklepie kompowym podłączyć kamerkę przy pomocy przejściówki. Moze się uda...

 

Nawiasem mówiąc, kabel długich czasów - LPT - w mojej przerobionej Vescie SC1,5 dałoby się przerobić na coś innego? Np. COM - Adam psał że ma taką przejściówkę i mu to działa.

 

Ave :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisze post w imieniu Radosława Ziombera, który niestety nie może samodzielnie zamieścić postu na forum.

 

Nawiasem mówiąc, kabel długich czasów - LPT - w mojej przerobionej Vescie SC1,5 dałoby się przerobić na coś innego?
ToUcama Pro mozna przerobic "bez udzialu" LPT.

http://members.chello.at/lateralus/usb_only_sc1

Pozdrawiam

Radosław Ziomber

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję Radek, dobrze wiedzieć ze można to zrobić :)

Jednak to nie na moje siły, jak narazie.

 

No nic, na razie obejdę się smakiem, a DS'y strzelał będę z balkonu... zawsze cenne doświadczenie. W końcu nie od razu Rzym zbudowano ^^

 

PS:

Gdyby ktoś chciał się podjąć takiej przeróbki w Vescie SC1,5 proszę o kontakt na priv

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.