Skocz do zawartości

Spotkania w Trzciance


Gość saywiehu

Rekomendowane odpowiedzi

Pojawiały się już takie głosy, ale ostatecznie natchnął mnie przyjazd Ignisdei i Waldixsa. Razem ugadaliśmy, co następuje :)

Mniej więcej raz na miesiąc można by się spotkać. Pogadać o wszystkim, dużo o astro, zobaczyć jakie kto ma ciekawostki (a jak kto nie ma, to nie :) ), wymienić się doświadczeniami, wspólnie polukać itd. Kto co umie- pokazać, kto nic nie umie- nauczyć się.

Myślimy o jakichś weekendowych spotkaniach w luźnej atmosferze, z puszką piwa w garści. Brak pogody traktowalibyśmy niechętnie, ale też nie jako "koniec świata". Jest gdzie zrobić ognisko. Jest kilka wspaniałych miejsc do obserwacji. Jest możliwość załatwienia tanich noclegów. Z głodu nikomu nie pozwolę umrzeć. Na miejscu można robić jakieś ATM-y.

Zbliża się jesień- w dzień można by na grzyby. Kajaki i żaglówki tysz dostępne.

 

Jednym zdaniem- zapraszamy do kumpelskiej grupy fanów astro, która co jakiś czas w weekend poświęci czas swemu hobby. Liczymy na odzew ludzi z bliskich, ale też ciut dalszych okolic. Poznań, Szczecin, Bydgoszcz, Toruń, Koszalin- mieszkańcy tych rejonów mają w sumie "żabi skok".

 

Jeśli będzie nas mało- zorganizuje miejscówkę w Trzciance. Jeśli zrobi się więcej- pomyślimy o ośrodku w Białej. Na razie liczę na kilka osób- jako noclegownię można wziąć domek campingowy w Trzciance. Mam zapewnioną extra cenę :)

 

:Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie spotkania to super sprawa, jesli nie widzieliscie wątku Waldixa to tu macie relacje z pierwszego "inicjacyjnego" spotkania w Trzciance, naprawdę jest warto, super niebo, miesce i atmosfera, no i jest wiele powodów dla których, można by się było regularnie spotykać np. pogłębienie wiedzy astro, wymiana doświadczeń, test sprzetu, atm, oraz co najważniejsze doborowe towarzystwo ludzi realizujących się dla samego umiłowania nieba, nie szpanujących wiedzą i sprzetem za grubą kasę i nie dyskryminujące nikogo i niczego za nic. Uczestnicy zlotu w Bialej przekonali się o tym na własnej skórze (co wnoszę z ich opowiadań no i z komentarzy)

 

- A jeśli nie macie teleskopów to tym bardziej powinniście przyjechać (telpów Ci u nas dostatek) i można sprawdzić przed ewentualnym kupnem

- Jeśli macie małą wiedze to zapraszamy na jej poszerzenie

- Jeśli jesteście starymi wyjadaczami nieba to nam tej wiedzy użyczcie (sam sie jeszcze muszę dużo nauczyć)

No i gospodarz stawarza takie warunki jak chyba nikt na żadnym spotkaniu.

Pozdr Robert :Beer:

Edytowane przez ignisdei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się małe spotkanko 16 września. Kto chce i może- welcome :)

 

Jest możliwość wynajęcia campingów. Jeśli będą chętni na cały weekend- będę dysponował czasem.

 

:Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kto chce- 12 września na pewno lukam zakrycie. Miejsce jest, warunki też. Tyle, że to niestety wtorek.

Dzięki Paweł za podpowiedź :)

 

Z kolei pojutrze zaćmionko- też trzeba sprzęta szykować :)

 

:Beer:

Edytowane przez saywiehu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No to po lukanku, było owocne i nadwyraz liczne, kolejno obecni byli:

- Saywiehu z rodziną i z syncią 8"

- Polaris z rodziną i z Orionm Makim 127

- Jules z syncią 8"

- Paweł (astroamator z Białej) z lotrnetką na statywie

- Oraz ja Ignisdei z rodziną

 

Na poczatku był grill i impreza rodzinna, dzieci miały ubaw

5.jpg

8.jpg

baraszkowały po stoczni Wiecha, a później gdy panie z dziećmi poszły spać my rozpoczęliśmy taniec, ktory trawał do 5.00 nad ranem.

10r.jpg

7.jpg

3.jpg

2.jpg

 

 

Przerobilismy niemal cały katalog Messier'a i nie tylko.

Niebo zapierało dech, przepiękne ja niestety maiłem tylko pare szkiełek ( bo się wyprzedałem) więc korzystalem z gościnności kolegów którzy pozwalali mi spojrzeć.

1.jpg

 

Przed piątą zachciało sie nam zobaczyć przeciwległą stronę nieba (po drugiej stroni lasu) dlatego wzięliśmy pod pache dobsony i drałowaliśmy lasem ok. kilometra,

6.jpg

gdy doszliśmy na miejsce leniwie z nad lasu wypełz Saturn, ale obraz był mniej niż śreni raczej skandaliczny. Jednak zaliczylismy jescze m1 z pięknie zarysowanym kształtem oraz obowiązkowo Plejady

Na drugi dzień kiedy wszyscy spali, poszedłem na przchadzkę koło naszego domku i oto co znalazłem: średnica = 16 cm (absolutny rekord)

9g.jpg

Moja relacja jest skąpa i dotyczy tylko spraw organozacyjnych liczę, że pełen katalog ds-ów, przedstawią koledzy. Polaris focił też wszystko co "mgławe" więc możemy pewnie liczyć na jego fotki w tym wątku.

Zamieszczone fotki z komentarzami poddałem komprsji by nie zabierały cennego miejsca w galerii i dziekuje wszystkim obecnym za udaną impreze.

Edytowane przez ignisdei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ło kurcze, jak pięęęęknie było :) :) :)

Przed chwilą zlądowałem do domu i taka miła niespodzianka. Dzięki Ignisdei za fajową relację :notworthy:

 

Niebo ostatnio jakie jest- każdy widzi ;)

Niewykorzystanie takiej pogody w nowiu byłoby zbrodnią, więc lukaliśmy do bólu. Przerobiliśmy dość dokładnie całą dostępną sprzed mojej wypożyczalni część nieba (pn.-zach.). EMek nie ma co wymieniać, bo żadnej nie przepuściliśmy :szczerbaty: Do tego bylo sporo obiektów NGC i IC. W sumie nic do 12 mag nie zostało pominięte :) Mnie osobiście powalił Veil- nie spodziewałem się, że w RKE będzie tak wyraźny i ładniuchny.

Później przenieśliśmy się na łąkę, z której mieliśmy dostęp do reszty nieba. M42 mnie po prostu oczarowała. Ale nie doczekaliśmy do wyjścia Saturna na sensowną wysokość i nie szukaliśmy żadnej kometki. Zgodnie "trzepaliśmy" DS-y, twierdząc, że Saturna i kometki oblukamy jak będą wyżej. "Uszastą planetkę" widziałem jeszcze z Julesem ze Skyluxa ... przez szybę w moim mieszkaniu :D Ale i tak był lepszy, niż na łące, bo nie pływał.

 

Cały dzisiejszy dzień przesiedzieliśmy nad wodą - Polarisowie i Jules popływali sobie kajakami, dzieciaki poszalały "do bólu". Ignisdei z rodziną musiał wcześniej wyjechać.

Co do astro- na pewno każdemu przydało się to spotkanie- sporo dyskutowaliśmy, testowaliśmy różne konfiguracje sprzętu, każdy się "podciągnął" w wyszukiwaniu obiektów.

Na razie to wszystko- po prostu "padam" po czterech zarwanych nockach!

 

:Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opowiem krótko - było doskonale. Swietne towarzystwo, cudowne niebo, idealne warunki (żadnej mgły, rosy, wiatru, etc.). M-ek ustrzeliliśmy na potęgę, ja skupiłem sie bardziej na kilku NGC które wcześniej jakoś nie dawały się upolowac. Z pełnym sukcesem oczywiscie :) Jeszcze kilka takich spotkań a będziemy mogli się umówic w marcu na maraton Messiera ;)

Pozdrawiam wszystkich i jeszcze raz wielkie dzieki za zaproszenie :)

:Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szykuje się następne :astro: ... już 30 września, o ile pogoda dopisze :rolleyes:

 

Grzybek80 - koniecznie :):Beer::)

Co prawda jak przyjedziesz, będzie już nieco... monotematycznie... Polaris+Synta, Ignisdei+Synta, Jules+Synta, Grzybek80+Synta, ja+Synta - ech... prawdziwy fan club białych ósemek nam wychodzi :D

 

:Beer:

 

P.S. Wg weather.com- weekend ma być całkiem, całkiem ;)

Edytowane przez saywiehu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie- kto chce w ten weekend przyjechać na lukanko, proszę żeby dał znać max do czwartku. Muszę mieć czas na załatwienie spraw organizacyjnych, a niestety są takowe :rolleyes:

Trzeba się dogadać co do jedzonka i spanka.

 

Na weather.com zmienili zdanie :o i na weekend zapowiadają na zmianę "Showers" i "Cloudly". Na razie jest super, ostatnią noc znów wykorzystałem. Do tej pory przejrzystość powietrza, zasięg, no i cała reszta- bez zmian. Noce są ciepłe, co pozwala na "manie" dużej radochy z lukanka :)

 

:Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szykuje się następne :astro: ... już 30 września, o ile pogoda dopisze :rolleyes:

 

Grzybek80 - koniecznie

Co prawda jak przyjedziesz, będzie już nieco... monotematycznie... Polaris+Synta, Ignisdei+Synta, Jules+Synta, Grzybek80+Synta, ja+Synta - ech... prawdziwy fan club białych ósemek nam wychodzi :D

 

 

P.S. Wg weather.com- weekend ma być całkiem, całkiem ;)

No to ja tak dla odmiany przywiozę białą skrzynię piwa :szczerbaty: , wtedy na pewno znajdziemy w syncie coś czego jeszcze nikt nie odkrył :Beer:

 

ps. Niestety jeszcze nie w ten weekend. :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest cynk od Julesa- że przyjedzie ze swoją "lepszą połową" ;) i od Polarisa, że będzie bez tej "lepszej połowy" :rolleyes: za to... z hmmm... hmmm.... Syntą, co ją mu dzisiaj przysłali :helo:

Cóż, teraz wszystko w rencach pogody. Jakby co, podskoczy się do Białej po Pawła. Mamy teraz full wypas atlasy, więc mozna poszaleć :szczerbaty:

 

P.S. Mam ładniejszy atlas, niż Jules i Polaris tra la la lala :Boink:

 

P.S.2 Nie ma na razie żadnych przesłanek świadczących o tym, że Polaris wymienił żonę na Syntę, więc coby nie było jakichsiś podejrzeniuff :szczerbaty::szczerbaty::szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.