Skocz do zawartości

Spotkania w Trzciance


Gość saywiehu

Rekomendowane odpowiedzi

Nooo- trzeba pamiętać, że z zimnem na obserwach to nie przelewki ;)

Ubierać się jak na największe mrozy, podstawa to dobre buciory!!! Mi było... ciepluchno :)

 

Piszę to z myślą o tych rzeszach, które tu dotrą w sobotę :szczerbaty:

 

:Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W uzupełnieniu do tego, co pisałem powyżej o nocy 30 grudnia, dodam, ze jest mozliwość załatwienia noclegu w pensjonacie za ok. 40 zł od łóżka. Jeśli będzie paru chętnych- ponegocjuję ceny :D

 

:Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę to z myślą o tych rzeszach, które tu dotrą w sobotę

 

Proponuję zapodaj listę, chętnych i uzupełniajmy ją sukcesywnie, to ośmieli astro-bractwo, bo zostało niewiele czasu :Beer:

Edytowane przez ignisdei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie chętni by byli: Adam Tomaszewski, Anna z Astro4u (Anka_U na Astromaniaku),Ignisdei, Paweł z Bialej, Tafig (jako mniemam), Waldixs, no i Saywiehu. Może dojedzie Polaris, ale trzeba by go zmobilizować. Tak samo Julesa, Moraleza.

 

Tylko qrcze, niech ktoś jeszcze zadzwoni do ICM-u, żeby z tym brakiem niebieskiej farby przestali znowu wariować na wykresach :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

By było miło jak cholera :)

 

Grzybek- specjalnie ciebie proszę żebyś przywiózł na tyle ładną pogodę, aby bino i tego Plossla wypróbować. Serio!

 

:Beer:

Edytowane przez saywiehu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak będzie z pogodą, choć ICM rzeczywiście zapowiada wręcz tragedię.

Jeśli będzie czyste niebo- sylwestrujemy przy telepach :)

Jak jednak paskudnie- można zmontować na szybko: ognisko z pieczeniem kiełbach albo czego innego, no i jakąś imprezkę: albo na świeżym powietrzu, albo w pensjonacie. Jestem w stanie szybko zorganizować co trzeba, nawet całkiem na gorąco. Wiadomo, że tematów do rozmów nie zabraknie, bo i wspólne hobby, a i przecież wszyscy są naprawdę wspaniałymi gośćmi :)

 

EDIT: Ale niestety tak nam zapowiadają:

post-2472-1167250417_thumb.jpg

post-2472-1167250681_thumb.jpg

Edytowane przez saywiehu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... są jakieś z góry przewidziane koszty ??

 

Najlepiej niech się wypowie gospodarz - jednak dotychczas robiliśmy zrzutę na kiełbachę żarcie, piwsko, i jeden jechał i kupował, co do noclegów to Say już wyżej podawał. Kurcze Stary nikt Ci nie będzie kasował za postawienie telpa na glebie, jesteśmy pozytywnie - normalni, mogę Ci postawić nawet browara i zagrychę :Beer:

Edytowane przez ignisdei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, to póki co Czarnków jest koło Trzcianki! Póki co mówię, bo jak się w końcu tam przeprowadzę- bedzie odwrotnie :szczerbaty:

Nad propozycją Ignisdei, żeby pobierać za cm2 - raczę się zastanowić :ha:

 

A na poważnie- jedynym kosztem może być nocleg- bo w pensjonacie/ hotelu. No i dojazd. A zrzuta jest w planie :)

 

:Beer:

 

P.S. Heniek ze Szczecina też przemyśliwuje ;)

 

P.S.2: Już Grzybek pytał mnie o Sylwestra. Jeśli ktoś bedzie chcial - a co, zrobimy imprę - nie mam żadnych planów :)

Edytowane przez saywiehu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym dołączył :szczerbaty: ale to tylko jakies 600 km :o

Nic prostszego

dojeżdżasz do Obornik k. Poznania a ja Cie do Trzcianki podwożę, teraz bez obawy bo mam już zimówki, i nie będą tak sypał jak ostatnio. No trzeba zwiedzać Polskę co nie? A masz do mnie 550 km :Beer:

Edytowane przez ignisdei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kawałek Polski jest do Was, no ale niestety brak funduszy i urodziny mam w bardzo niedalekiej przyszłości :szczerbaty: więc zostane w domu. Choć jeśli będę miał taką możliwość to kiedyś Was odwiedze :rolleyes:

 

Za wczasu udanego spotkania :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qrcze od rańca śnieżek sobie prószy... tak zupełnie troszeczkę całkiem... mam nadzieje że to nie początek opadów. W TV wczoraj zapowiedzieli, że dziś poprószy, a jutro już nie ;)

Jakby co- uważajcie na drogach!

 

:Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzybek i Bino:-) że też cholera nie zabrałem ze sobą Statywu pod BigBino..Cały rok jeżdziło to cholerstwo w samochodzie..a teraz zostało w Łodzi..

 

Co to przyjazdu to obawiam się własnie niekorzystnej pogody..od której to zalezy czy przyjade..dziś przyjezdza do mnie dziewczyna..co prawda w pełni akceptuje moje zainteresowania..ale szczerze nie wiem jak się potoczą nasze plany spędzenia kilku dni razem w Poznaniu..więc to też jest może przeszkodzić w wyprawie do Trzcianki

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ICMie szary kolor się zmienił w biały:

post-2472-1167317086_thumb.jpg

 

a na dworze- śnieżek - w mżawkę. Póki co temperatura powyżej zera i spora wilgotność. Mam nadzieję, że ta mżawka nie zamarznie :unsure:

 

:Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Adam Tomaszewski

2. Anna z astro4

3. Ignisdei

4. Paweł z Białej

5. Saywiehu

6. Heniek ze Szczecina ?

7. grzybek80 + brat ?

8. Waldixs ?

9. Polaris ??

10. Julesa ??

11. Moraleza ??

12. pytko kartofli ??

 

Pozwoliłem sobie stworzyć listę aby było jaśniej B) , mogę dodać ze swojej strony że jeśli będzie spora ekipa to na pewno przyjadę, jak by nie było mam do pokonania 200 km :szczerbaty: dlatego jadąc taki kawał wolałbym poznać więcej astrobraci :Astrobrać: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzybek i Bino:-) że też cholera nie zabrałem ze sobą Statywu pod BigBino..Cały rok jeżdziło to cholerstwo w samochodzie..a teraz zostało w Łodzi..

 

Co to przyjazdu to obawiam się własnie niekorzystnej pogody..od której to zalezy czy przyjade..dziś przyjezdza do mnie dziewczyna..co prawda w pełni akceptuje moje zainteresowania..ale szczerze nie wiem jak się potoczą nasze plany spędzenia kilku dni razem w Poznaniu..więc to też jest może przeszkodzić w wyprawie do Trzcianki

 

pozdrawiam

A chętnie bym powiesił na jakimś porządnym statywie, bo jak na razie to podpieram się o ogrodową studnie :szczerbaty: a o obserwacjach z ręki tym bino to wole nie wspominać. :Boink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiehu my, tzn. ja, Ciastek i Tomcatek też oragnizujemy wypad, tym razem w okolice Tomcatka.

 

Zobaczymy jak to będzie. Synta 10" i SkyLux, do tego kilka szkiełek...

 

A jak pogoda... Hmm.. IMGW swoje, ICM swoje :Boink: Ale ogólnie wygląda to podobnie.

 

Jak wszystko wypali... Będzie Nas łączyła więź ;)

 

Dla zainteresowanych z okolic Wawy, więcej informacji w wątku temu poświęconym, który powstanie... Za dłuższą chwilę :Salut:

 

Pozdrawiam. :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.