Skocz do zawartości

Mars 21.08

Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Seeng 4/10 , czyli pow. przeciętnej na wysokości Marsa, skłonił mnie do wystawienia sprzętu.

marsmax.jpg

Refraktor APO 13cm/103cm

Barlow 3x

ToUcam740

160klatek, Registax2

Pozdr.

WAldek

A ja, choć zazdroszczę Waldkowi sprzętu tak samo jak każdy, jestem dumny ze swoich fotek :)

Tak myślę, że Waldek może mieć czasami zgryz innego rodzaju - jak nie wyjdzie fajnie, to strach pokazać - zaraz zabiją śmiechem - APO ma, a takie byle co pokazuje ;D

A my, małe żuczki, jak coś widać to się cieszymy jak dzieci :D

Ale chciałem zapytać: Waldek, pamiętam jak wspominałeś, że barlow x2 jakiego miałeś daje zbyt małe obrazy. Ten x3 jakiego masz teraz, to jakieś specjalne cacko? Myślę o takim barlowie x3 i dlatego jestem ciekaw, na jaką firmę się zdecydowałeś.

To moze i ja się pochwalę. Mój Mars jest z 18 sierpnia, godz. 0:16, ustawienie planety prawie takie jak u Waldka (niestety widoczki gorsze :().

mars030817.jpg

LX200 8" f/10@20, ToUcamPro, 120 klatek Registax.

Gratulacje Waldek! Oglądałem Marsa dziś nad ranem ale takiich szczegółów oczywiście nie widziałem. Zresztą warunki miałem marne. Świetna fotka. Pisałeś ostatnio, że czapa chyba się zmniejszyła. Ja też miałem podobne wrażenie. Czy ktoś jeszcze może to potwierdzić?

... czapa chyba się zmniejszyła. Ja też miałem podobne wrażenie. Czy ktoś jeszcze może to potwierdzić?

Pisali o tym chwilkę temu Leszek marcinek i Kuba Małecki, Kuba nawet przygotował fotkę ładnie to ilustrującą.

a ja sie cieszyłem ze swoich fotek.......................................................dół.................

.................

..........................

Sklepałem nowe zdjęcie i nawet mi sie podoba ;D(Nie jest takie jak zdjęcia widoczne wyżej,ale trzeba wykorzystac opozycje i robić fotki jakie sie da :))mars208.jpg

21.08.2003 Synta 114/900 +barlow2x+toUcam Pro seeing 3/6

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.